مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 11049 -تاریخ انتشار : جمعه 12 آذر 1395 -ساعت : 12:52

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران:

نقش امامزادگان در ترویج فرهنگ وقف تبیین نشده است

مازندشورا: ساری - مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: مازندران ازنظر شمار امامزادگان واجب‌التعظیم در کشور رتبه برتر را دارد اما نتوانستیم نقش امامزادگان را در ترویج فرهنگ وقف تبیین کنیم.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام ستار علیزاده در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه ساری با گرامیداشت هفته وقف تصریح کرد: بسیاری زا ابعاد فرهنگ وقف در جامعه ناشناخته مانده است و باید برای ترویجان تلاش کنیم

وی بهره‌گیری از ظرفیت علما را برای ترویج فرهنگ وقف مهم برشمرد و گفت: امامان جمعه در تبیین و معرفی ابعاد مختلف و فرهنگ وقف در جامعه تأثیرگذار هستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران، وقف را از سنت‌های حسنه و جاریه در جامعه برشمرد و گفت: این سنت حسنه که مدتی کمرنگ شده بود، در حال احیاست.

حجت‌الاسلام علیزاده به برنامه‌های مختلف اجراشده در هفته وقف در استان اشاره و اضافه کرد: همزمان با برپایی نماز جمعه، ایستگاه همه واقف باشیم نیز در مصلاهای استان راه‌اندازی شده است.

وی، وقف کتاب را از دیگر برنامه‌هایی دانست که همزمان با دهه وقف در استان اجراشده است و گفت: این طرح برای ترویج فرهنگ وقف و کتاب‌خوانی صورت گرفته است.


منبع : مهر - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فرهنگ - جامعه - ترویج - استان - همزمان - برشمرد - مختلف - اجراشده - ابعاد - حجت‌الاسلام - خیریه - اوقاف - مازندران - تبیین - مدیرکل - علیزاده -

نظر شما در مورد : نقش امامزادگان در ترویج فرهنگ وقف تبیین نشده است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها