مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 11055 -تاریخ انتشار : جمعه 12 آذر 1395 -ساعت : 14:31

چاپ به اشتراگ گذاشتن
کنایه پرنغز امام جمعه بابلسر به وزیر راه

در خطبه‌های نماز جمعه بابلسر صورت گرفت

کنایه پرنغز امام جمعه بابلسر به وزیر راه

مازندشورا: امام جمعه بابلسر با اشاره به حادثه تلخ برخورد دو قطار، با زبان مازندرانی جمله کنایه‌آمیزی را خطاب به وزیر راه بیان کرد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بابلسر، حجت‌الاسلام محمد اسماعیل قلی‌پور در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به حادثه تلخ برخورد قطار  در سمنان اظهار کرد: این حادثه تلخ دل همه را به درد آورد و رهبر معظم انقلاب از این حادثه متالم و متاثر شدند.

وی افزود: مردم هم از این حادثه متاثر شدند لذا به هموطنان آذری زبان خود تسلیت عرض می‌کنیم و امیدواریم خداوند صبر ویژه به خانواده‌های این عزیزان عنایت بفرماید.

امام جمعه بابلسر در ارتباط با حضور وزیر راه و شهرسازی در سمنان با کنایه‌ای سنگین گفت: «آقای وزیر راه گفتند من به‌خاطر این حادثه سفرم را به ترکمنستان لغو کردم، ما خطاب به ایشان می‌گوییم آقای وزیر خیلی زحمت کشیدید! به قول ما مازندرانی‌ها"ته خسته تنه بلاره"!».

قلی‌پور با انتقاد شدید از ضعف تدبیر و مدیریت که زمینه‌ساز چنین وقایع تلخی است، افزود: مردم از مسؤولان تدبیر و مدیریت درست می‌خواهند، نه آنکه وقتی چنین حادثه تلخی اتفاق می‌افتد خیلی راحت بگویند که بیمه هست و هیچ جای نگرانی نیست! اینکه جای نگرانی نیست چه معنی می‌تواند بدهد.

وی همچنین به 16 آذر روز دانشجو اشاره کرد و اظهار کرد: افتخار دانشجویان در ایران اسلامی این است که روزی به نام آنهاست که در آن روز سه دانشجوی ظلم‌ستیز جان خود را در اعتراض به شیطان بزرگ نثار کردند.

امام جمعه بابلسر با تاکید بر ضرورت هوشمندی دانشجویان در مواجهه با جریانات سیاسی، افزود: جنبش دانشجویی شریف‌تر از آن است که گروه‌های سیاسی بخواهند به آنان به عنوان سکوی پرش خود نگاه کنند.

وی با بیان اینکه دانشجویان باید با مراقبت از محیط دانش ورزی و خردپروری خود، اجازه طمع به گروه‌های سیاسی را ندهند، اضافه کرد: دانشجویان نباید اجازه دهند که عده‌ای به آنها به دیده جاده صاف‌کن نگاه کنند.

قلی‌پور همچنین در بخش دیگری از خطبه‌ها به هفته گرامیداشت معلولان اشاره کرد و گفت: نگاه جامعه به معلولان باید تغییر کند و به معلول اجازه پیشرفت دهند، ما امروزه شخصیت‌ها و افراد نخبه و برجسته بسیاری داریم که از جامعه معلولان هستند.

انتهای پیام/86018/چ20


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : حادثه - بابلسر - دانشجویان - معلولان - افزود - اجازه - اشاره - امام جمعه بابل - قلی‌پور - سیاسی - جامعه - همچنین - گروه‌های - تدبیر - اظهار - سمنان - شهرستان - متاثر - خطبه‌های - نگرانی - مدیریت - اینکه -

نظر شما در مورد : کنایه پرنغز امام جمعه بابلسر به وزیر راه

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها