مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1107 -تاریخ انتشار : سه شنبه 20 خرداد 1393 -ساعت : 12:16

چاپ به اشتراگ گذاشتن

عفاف و حجاب در شوراها ردیف بودجه‌ای ندارند

مازند شورا: رییس کمیسیون فرهنگی شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه شوراهای شهر باید از ظرفیت فرهنگسراها برای تبلیغ حجاب استفاده کنند بیان کرد: متاسفانه در حوزه عفاف و حجاب تا کنون در حوزه فرهنگی ردیف بودجه‌ای مجزایی برای شوراها تعریف نشده است.

مازند شورا: رییس کمیسیون فرهنگی شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه شوراهای شهر باید از ظرفیت فرهنگسراها برای تبلیغ حجاب استفاده کنند بیان کرد: متاسفانه در حوزه عفاف و حجاب تا کنون در حوزه فرهنگی ردیف بودجه‌ای مجزایی برای شوراها تعریف نشده است.

به گزارش مازند شورا به نقل از خبرگزاری شهریران، کمال جوانمرد  گفت: در مقوله عفاف و حجاب به صورت انتزاعی نمی توان عمل کرد و باید تمامی دستگاه های مربوط به این موضوع وارد عمل شوند و عملا باید گفت در حوزه عفاف و حجاب ما نیازمند یک عظم ملی هستیم.

وی ادامه داد: شهرداری و شورای شهر نیز در این مقوله دارای مسئولیت‌هایی هستند و باید از تمامی امکانات تبلیغاتی خود از جمله فعالیت‌های تبلیغاتی در سطح شهر و برگزاری نمایشگاه‌ها برای بسط و گسترش فرهنگ عفاف و حجاب بهره بگیرند.

این عضو شورای عالی استانها با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر باید به صورت جدی در دستور کار شوراها و شهرداری ها قرار گیرد، اظهار داشت: تبلیغات باید با شیب ملایم و تاثیرگذار انتخاب شوند چرا که هجمه فرهنگی در زمینه حجاب در طول زمان بروز پیدا کرده و ما نیز برای مقابله باید از روشی مشابه بهره بگیریم و با رویکردی ایجابی در مقابل سیاستگذاری داشته باشیم.

جوانمرد گفت: برگزاری نمایشگاه های مد و لباس که عرضه کننده لباس‌هایی با معیارهای ایرانی و اسلامی است از طریق شوراها پیگیری شود و شوراها از فضای فرهنگی فرهنگسراها در گسترش و بسط فرهنگ حجاب بهره ببرند.

وی با اشاره به اینکه در شوراها و شهرداری‌های کشور تا کنون برنامه منسجمی برای مقوله عفاف و حجاب وجود نداشته است اما اقداماتی مقطعی متناسب با موقعیت زمانی صورت پذیرفته است، خاطر نشان کرد: متاسفانه تا کنون ردیف بودجه ای مجزا برای مقوله عفاف و حجاب برای شوراها در نظر گرفته نشده است.

"اگر اقدامی در  حوزه عفاف و حجاب از سوی مدیریت‌های شهری تاکنون صورت گرفته از ردیف‌های دیگر فرهنگی بهره گرفته شده است. باید بگوییم که در قانون مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 85 بودجه ای برای این موضوع در نظر گرفته نشده که امیدواریم هر چه زودتر قانونی شفاف و مدون در این بخش داشته باشیم."

جوانمرد در ادامه خاط نشان کرد که اگر شوراها وظیفه خود را در امر به معروف و نهی از منکر به خوبی به انجام نرسانند، باید شاهد وضعیت پوشش نامتعارف تر در برخی از شهرهای کشور از سوی برخی از افراد بود.

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : عفاف و حجاب - بودجه - شورای عالی استان‌ها - -

مطالب مرتبط با : عفاف و حجاب در شوراها ردیف بودجه‌ای ندارند
نظر شما در مورد : عفاف و حجاب در شوراها ردیف بودجه‌ای ندارند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها