مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1108 -تاریخ انتشار : سه شنبه 20 خرداد 1393 -ساعت : 12:14

چاپ به اشتراگ گذاشتن

شورای عالی استان‌ها به موضوع تسریع در پرداخت وام ازدواج جوانان ورود کند

سخنگوی شورای عالی استان‌ها با اشاره به ضرورت ساماندهی امور مربوط به جوانان خواستار ورود شورا به بحث وام ازدواج جوانان و ارائه طرح از سوی این شورا به مجلس شورای اسلامی شد.

مازند شورا: سخنگوی شورای عالی استان‌ها با اشاره به ضرورت ساماندهی امور مربوط به جوانان خواستار ورود شورا به بحث وام ازدواج جوانان و ارائه طرح از سوی این شورا به مجلس شورای اسلامی شد.

احمد چوپانی سخنگوی کمیسیون فرهنگی شورای عالی استانها در گفتگو با خبرنگار " شهریران " گفت: هم اکنون با توجه به شرایط موجود، ازدواج برای جوانان سخت شده و دولت باید تمهیدات ویژه‌ای را برای این امر مهم در نظر بگیرد تا ازدواج در کشور روندی مناسب به خود بگیرد.

وی ادامه داد: دولت از برنامه هایی همچون وام ازدواج که کمک شایانی برای جوانان به حساب می آید بهره می برد اما متاسفانه هم اکنون جوانان برای رسیدن به این وام با مشکل رو به رو شده اند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی شورای عالی استانها خاطر نشان کرد: مساله وام ازدواج جوانان و ضرورت ورود شورای عالی استانها به این مقوله، به نظر طرح مناسبی است که باید در کمیسیون های تخصصی مطرح شود تا در صورت جمع بندی به صحن علنی شورا راه پیدا کند چرا که موضوع جوانان و ازدواج آنها اگر با غفلت رو به رو شود، می تواند پیامدهای منفی بسیاری برای شهرها به همراه داشته باشد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا شهرداری ها می توانند با توجه به وجود بانک شهر که منبع مالی مناسبی برای اعطای وام برای ازدواج جوانان محسوب می‌شود به این مقوله ورود پیدا کنند یا خیر؟ گفت: متاسفانه شهرداری ها با مشکلات مالی رو به رو هستند که این موضوع در شهرهای کوچک به مراتب حادتر است بر همین اساس به نظر نمی رسد شهرداری ها بتوانند از بانک شهر برای پرداخت وام ازدواج بهره بگیرند و تنها در شرایطی می توانند در این مسیر گام بردارند که حمایت های دولتی وجود داشته باشد.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شورای عالی استان ها - احمد چوپانی - ازدواج - -

نظر شما در مورد : شورای عالی استان‌ها به موضوع تسریع در پرداخت وام ازدواج جوانان ورود کند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها