مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 11236 -تاریخ انتشار : دوشنبه 15 آذر 1395 -ساعت : 08:37

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مجمع خیرین در آمل به بیراهه می‌رود/ مساجد برای عده‌ای تبدیل به دکان نشود

انتقاد شدید امام جمعه آمل:

مجمع خیرین در آمل به بیراهه می‌رود/ مساجد برای عده‌ای تبدیل به دکان نشود

مازندشورا: وجود دفتر چند میلیارد تومانی، ساختمان سر به فلک کشیده به همراه میز و صندلی مجلل در مجمع خیرین معنایی ندارد و این موارد اشتباه است/ در برخی روستاها که مردم برای استفاده از مسجد باید مسیر چند کیلومتری را طی کنند ساخت حسینیه و زینبیه مشکل ندارد ولی در منطقه پائین بازار آمل که قدم به قدم آن مسجد و حسینیه مهیا است لازم به ساخت فضاهای جدید نیست

مازندشورا: حجت‌الاسلام سید جلیل مرتضوی یک‌شنبه‌شب در همایش یاوران وقف این شهرستان اظهار کرد: وقف سنت حسنه و نیک است که باید امروزه واقفان بر اساس نیاز روز جامعه دست به وقف بزنند.

وی با اشاره به کمک برای ازدواج زوج‌های جوان که توان مالی برای امر ازدواج ندارند، افزود: باید با کمک خیران بنیاد ازدواج آسان در این شهرستان راه‌اندازی شود تا با آسان‌سازی امر ازدواج زمینه برای وصلت جوانان ایجاد شود.

امام جمعه آمل با اشاره به حمایت از استعدادهای درخشان در زمینه دانشجویی، دانش‌آموزان و طلاب از سوی خیران، تصریح کرد: باید بر اساس نیازهای روز جامعه وقف انجام شود تا گره‌گشایی داشته باشد.

* لزوم ایجاد بنیاد ازدواج آسان در آمل

این مسؤول با بیان اینکه باید در زمینه وقف از کودکان بی‌سرپرست و بد سرپرست حمایت شود، یادآور شد: باید هم‌اکنون وقف جدی گرفته شود زیرا یک واقف با وقف می‌توان نام خود را برای همیشه در تاریخ ثبت و ضبط کند.

مرتضوی با اشاره به اینکه کار کردن در شهرستان آمل بسیار سخت است و اگر فردی بخواهید کار خود را به‌درستی انجام دهد عده‌ای کار را برای او خراب کرده و زیر پایش را خالی می‌کنند، ادامه داد: در این شهرستان که از دیار علما است نباید در روز اربعین برای مراسم تدفین یک فرد شیعه از ابزارآلات موسیقی و فلوت برای عزاداری استفاده شود.

وی با بیان اینکه وقتی مسؤولان فرهنگی کم‌کاری کنند باید در مراسم عزاداری اموات ابزارآلات موسیقی مشاهده شود، ادامه داد: در راه خدمت به مردم و بیان مشکلات جامعه از کسی ترس و تعارف ندارم.

امام جمعه آمل با اعلام اینکه خود را سرباز ولایت می‌دانم و موظف بوده در این راه هر چه در توان دارم کار و تلاش کنم، خاطرنشان کرد: تبعیت از ولایت همیشه باید به عنوان یک اصل باشد زیرا در فتنه 88 ، وقایع بعد آن و قضیه برجام مشاهده کردیم که رهبر انقلاب اسلامی بهترین مدیریت و درایت را از خود نشان دادند.

این مسؤول با بیان اینکه برخی مسائل باید برای مردم روشنگری و تبیین شود، ادامه داد: برخی از مدیران شهری را در مراسم عزاداری و مذهبی ندیدم و احتمال می‌رود این مدیران در مراسم جشن و شادی حضور یابند.

مرتضوی با اعلام اینکه متاسفانه برخی مدیران به نماز روی نمی‌آورند، افزود: حتی برخی مسؤولان در وظایف خود آشنایی ندارند.

وی با بیان اینکه اجتماع بزرگ عزاداران حسینی آمل در روز هفتم محرم با نظم و شور زیادی برگزار شده و از سوی رسانه صدا و سیمای مازندران به روی آنتن رفت، یادآور شد: برای برگزاری این مراسم برخی مسؤولان معتقد بودند که 500 نفر هم در میدان شهر جمع نمی‌شوند ولی برخی دیگر از مدیران بالاتر از حد توان پای کار بودند و مردم و طوایف بیشترین همکاری را داشتند.

* برخی مسؤولان آملی را در مراسم‌ مذهبی مشاهده نمی‌کنم

خطیب نماز جمعه آمل با اشاره به جمعیت پرشور کاروان پیاده حرم تا حرم در روز اربعین حسینی با طی مسافت حدود 15 کیلومتر از آستان امامزاده ابراهیم (ع) تا امامزاده عبدالله (ع) در این شهرستان، متذکر شد: اجتماع بزرگ عزاداران از میدان قائم تا امامزاده ابراهیم (ع) و کاروان پیاده عزاداران شهادت امام هشتم شیعیان از آستان امامزاده ابراهیم (ع) تا مسجد امام رضا (ع) هم با شور زیادی همراه بود.

این مسؤول با بیان اینکه مردم آمل همیشه در صحنه و حاضر هستند، خاطرنشان کرد: اگر برخی مسؤولان شهری در مراسم‌های دینی و مذهبی شرکت ندارند چوب لای چرخ دیگر مسؤولان نگذارند و بگذارند دیگران کارهای خود را به درستی انجام دهند.

مرتضوی با اعلام اینکه باید هر چه زودتر در زمینه پاساژ امام رضا (ع) در این شهرستان تصمیم‌گیری شود، گفت: در این مورد جلسات مختلفی برگزار شد که فقط در آنها حرف زده شود ولی باید مسؤولان پای کار بیایند و دست به اقدامات اجرایی بزنند هر چند انتظار می‌رود اعضای شورای شهر توجه بیشتری داشته باشند.

* سنگ‌اندازی برخی مدیران برای برگزاری درست امور

امام جمعه آمل با اشاره به اینکه باید مدیران نقاط ضعف را برطرف کرده و نقاط قوت را تقویت کنند، افزود: مدیر توانمند، زیرک، هنرمند و قوی فردی است که بدون هیچ امکانات مالی در جامعه دست به اقدامات بزرگ بزند.

این مسؤول با اعلام اینکه بزرگان دینی باعث شدند تا بزرگان ما مسجدی و پای روضه اهل بیت عمر خود را سپری کنند، یادآور شد: هم‌اکنون باید علاوه بر پیرمردان و پیرزنان، دست به جذب جوانان و نوجوانان بزنیم و از آنها در صفوف نماز جماعت و نماز جمعه بهره بگیریم.

مرتضوی با تأکید بر اینکه شور و نشاط یک مکان دینی و مذهبی به حضور جوانان و نوجوانان در آن مجموعه است، بیان کرد: مسؤولان باید در جامعه اسلامی دغدغه دین داشته باشند هر چند اگر مسؤولی در ماه رمضان دست به روزه‌خواری در اداره خود می‌زند و در ماه محرم و صفر آهنگ‌های نامتعارف در اتومبیل‌اش به صدا در می‌آید به نظام و مردم خیانت کرده است.

* لزوم جذب جوانان در مساجد و فضاهای فرهنگی

وی با اعلام اینکه مردم‌مان بسیار خوب و شریف هستند، بیان کرد: مال و فرزند پسر زیبایی دنیا برای پدر هستند و دختران نیز رحمت محسوب می‌شوند.

مرتضوی با اشاره به اینکه وقف صدقه جاریه است، گفت: در شهرستان آمل موقوفه نامدار خراسنای با قدمت بیش از 510 سال همچنان منشأ خیر و برکت است.

وی با اعلام اینکه امروزه مجوز دادن برای ساخت مسجد، حسینیه و زینبیه در این شهرستان خیانت است، ادامه داد: باید از اماکن مذهبی موجود استفاده لازم برده شود و دست به پر کردن آنها بزنیم.

* دادن مجوز ساخت مسجد و حسینیه در آمل خیانت است

امام جمعه آمل با بیان اینکه وجود هیأت‌های مذهبی مختلف در این شهرستان لازم نیست، خاطرنشان کرد: در برخی روستاها که مردم برای استفاده از مسجد باید مسیر چند کیلومتری را طی کنند ساخت حسینیه و زینبیه مشکل ندارد ولی در منطقه پائین بازار آمل که قدم به قدم آن مسجد و حسینیه مهیا است لازم به ساخت فضاهای جدید نیست.

این مسؤول با اعلام اینکه متأسفانه این روزها حسینیه و برخی مساجد برای افرادی تبدیل به دکان شدند، بیان کرد: باید مردم هم‌اکنون به سوی وقف‌هایی تشویق شوند که به روز و کارآمد برای زمان حال جامعه اسلامی باشد.

* مجمع خیرین در آمل به بیراهه می‌رود

مرتضوی با اشاره به اینکه قلم صدقه جاریه است، افزود: امنیت و آرامش خانواده‌ها در جامعه از دیگر موارد صدقه جاریه محسوب می‌شود.

امام جمعه آمل با اشاره به لزوم ساماندهی هر چه سریع‌تر پاساژ امام رضا (ع) در این شهرستان، خاطرنشان کرد: مجمع خیرین آمل نیز این روزها از مسیر اصلی خود خارج شده و به بیراهه می‌رود.

این مسؤول ادامه داد: وجود دفتر چند میلیارد تومانی، ساختمان سر به فلک کشیده به همراه میز و صندلی مجلل در مجمع خیرین معنایی ندارد و این موارد اشتباه است.

مرتضوی متذکر شد: لازم است تا بنیاد ازدواج آسان در آمل راه‌اندازی شود و مسؤولان به میدان بیایند.


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اینکه - شهرستان - مسؤولان - مرتضوی - اشاره - جامعه - اعلام - مدیران - مذهبی - ازدواج - مسؤول - حسینیه - ادامه - می‌رود - مراسم - امامزاده - خیرین - جوانان - زمینه - خاطرنشان - افزود - عزاداری - استفاده - اسلامی - میدان - ابراهیم - عزاداران - مشاهده - هم‌اکنون - جاریه - ندارند - مساجد - بیراهه - یادآور - بنیاد - همیشه - خیانت - بیایند - روزها - همراه - موارد - نوجوانان - اقدامات - متذکر - ندارد - محسوب - فضاهای - باشند - بزنیم - زینبیه - بزرگان - آستان - فرهنگی - راه‌اندازی - ایجاد - حمایت - بسیار - خیران - بزنند - عده‌ای - تبدیل - امروزه - اربعین - ابزارآلات - برگزار - برگزاری - کاروان - زیادی - حسینی - موسیقی - ولایت - اجتماع - پیاده -

نظر شما در مورد : مجمع خیرین در آمل به بیراهه می‌رود/ مساجد برای عده‌ای تبدیل به دکان نشود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها