مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 113 -تاریخ انتشار : سه شنبه 15 دی 1394 -ساعت : 08:29

چاپ به اشتراگ گذاشتن

132 ميليارد تومان به حساب شهرداريها و دهياري هاي مازندران پرداخت شد

مازند شورا : استاندار مازندران كه در جلسه ستاد درآمد استان سخن مي گفت از پرداخت 132 ميليارد تومان به حساب شهرداريها و دهياري هاي مازندران در هشت ماه گذشته از محل ماليات بر ارزش افزوده خبر داد.

مازند شورا :طدكتر ربيع فلاح افزود : از اين مبلغ 79 ميليارد تومان به حساب شهرداريها و 53 ميليارد تومان به حساب دهياريها واريز شده است 
مقام عالي دولت در استان بر تشكيل ماهانه ستاد درآمد استان تاكيد كرد و گفت : رويكرد دولت رهايي از درآمدهاي نفتي و حركت به سوي درآمدهاي غيرنفتي است و در بودجه سال 95 نيز وابستگي بودجه كشور به نفت كاهش يافته است.
وي ظرفيت ماليات مازندران را بسيار بالا خواند و گفت : راهكارها و برنامه هاي وصول و جهش درآمدهاي مالياتي بررسي و ارائه شود.
فلاح تصريح نمود : كاركردها و ثمرات پرداخت ماليات به مردم معرفي شود تا شاهد فرار مالياتي نباشيم .
در اين جلسه قاسم پيشه مدير كل اقتصاد و دارايي استان گزارشي در مورد روند وصول درآمدها ارائه نمود و گفت : مصوب درآمدهاي استان در سال جاري 9260 ميليارد ريال بوده كه تا كنون 7706 ميليارد ريال وصول شده است و نسبت به دوره مشابه 8 / 10 درصد رشد داشته است .
وي تاكيد كرد : درآمد عمومي مصوب استان در سال94  مقدار 12346 ميليارد ريال بوده كه حدود 86 درصد آن مربوط به درآمد مالياتي و 14 درصد آن مربوط به ساير درآمدها مي باشد.
وي افزود : سهم درآمدهاي استان نسبت به درآمد كشور 89 / 1 درصد مي باشد .
در اين جلسه حمزه اي مديركل امور مالياتي مازندران نيز گزارشي از وصول مالياتها در استان ارائه نمود و گفت : در 9 ماه گذشته قريب 668 ميليارد تومان درآمدهاي مالياتي استان وصول شده است كه با رشد 14 درصدي نسبت به دوره مشابه قبل روبرو بوده است .
وي ادامه داد : با وصول اين مقدار ماليات 88 درصد درآمد نسبت به مصوب امور مالياتي محقق شده است .
حمزه اي تاكيد كرد : سهم مالياتهاي مستقيم بر اساس مصوب قانون بودجه 643 ميليارد تومان با رشد 31 درصدي و ماليات بر ارزش افزوده 405 ميليارد تومان با رشد 26 درصدي مي باشد.
وي مجموع ماليات مصوب استان را در سال 94 مبلغ 1049 ميليارد تومان اعلام كرد كه با رشد 29 درصدي نسبت به سال قبل پيش بيني شده است.
در اين جلسه در مورد وصول درآمدهاي استان بحث و تبادل نظر و تصميماتي گرفته شد.

 

 132 ميليارد تومان به حساب شهرداريها و دهياري هاي مازندران پرداخت شد

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : 132 ميليارد تومان به - -

نظر شما در مورد : 132 ميليارد تومان به حساب شهرداريها و دهياري هاي مازندران پرداخت شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها