مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 11752 -تاریخ انتشار : سه شنبه 23 آذر 1395 -ساعت : 10:47

چاپ به اشتراگ گذاشتن
پويش ملي نه به پرتاب زباله از خودرو

پويش ملي نه به پرتاب زباله از خودرو

مازندشورا: هرچند نظافت و پاكيزگي شهر بر عهده شهرداري است، اما شهروندان بايد به وظايف شهروندي و زيست محيطي خود عمل كنند و از پرتاب زباله و ريختن آن به معابر و خيابان‌ها خودداري كنند

مازندشورا: پويش(كمپين) ملي #نه_به_پرتاب_زباله_از_خودرو با حضور دكترجمال باقري (عضو شوراي اسلامي شهر ساري و نماينده شورا در سازمان )، دكتر مسعودپيري عضو شوراي اسلامي شهر ساري ، مهندس كلانتري معاون خدمات شهري شهرداري ساري ، فغاني رئيس حفاظت محيط زيست شهرستان ساري، فضل اله نژاد مديرعامل سازمان مديريت و نظارت بر تاكسيراني و جمعي از مردم رسما آغاز گرديد.

در اين روز ضمن آموزش و تشريح اين طرح براي رانندگان تاكسي و شهروندان، كيسه هاي زباله مخصوص خودرو به همراه بروشور راهنماي اين طرح و برچسب هاي اين پويش جهت الصاق به شيشه خودروها توزيع گرديد.

مدير عامل سازمان مديريت پسماند شهرداري ساري در آغاز رسمي اين طرح در جمع خبرنگاران از برگزاري ‌نشست مشترك اين سازمان با پليس راهنمايي و رانندگي و سازمان مديريت و نظارت بر تاكسيراني با هدف تعامل و برنامه ريزي براي جلوگيري از پرتاب زباله از خودرو خبر داد و افزود: مي توان با همدلي و تعامل مسئولين و شهروندان، خيابان هايي پاك تر و بدون زباله را براي شهروندان فهيم شهرمان مهيا كنيم.

دكتر بهارفر، همچنين با اشاره به استفاده بهينه از پتانسيل تاكسي ها براي فرهنگسازي و آموزش گفت: آموزش، فرهنگ‌سازي و ارتقاء سطح فرهنگ شهروندان در زمينه مديريت مطلوب پسماند و تبديل آن به يك عادت و باور هميشگي سبب افزايش بازدهي فعاليت‌هاي اجرايي و زيست‌محيطي سازمان مديريت پسماند خواهد شد. بر همين اساس و به منظور اثرگذاري بيشتر بر قشر گسترده اي از شهروندان، برچسب هاي آموزشي با هدف آموزش شهروندان در تاكسي ها تهيه و توزيع گرديد كه امروز با همكاري سازمان مديريت و نظارت بر تاكسيراني شهر ساري بر روي اين خودروها نصب گرديد.

 وي ادامه داد: هرچند نظافت و پاكيزگي شهر بر عهده شهرداري است، اما شهروندان بايد به وظايف شهروندي و زيست محيطي خود عمل كنند و از پرتاب زباله و ريختن آن به معابر و خيابان‌ها خودداري كنند.

بهارفر همچنين از اعمال قانون خودروهايي كه سرنشينان آن اقدام به پرتاب زباله به سطح معابر و خيابان‌ها مي‌كنند، توسط پليس راهور خبر داد و گفت : هرچند كه خود شهروندان بايد مكلف به رعايت اين مهم باشند اما اعمال قانون و درنظر گرفتن جريمه براي افرادي كه به درستي به تكاليف و وظايف شان عمل نمي‌كنند ضروري به‌نظر مي‌رسد.

در همين ارتباط مديرعامل سازمان پسماند شهرداري ساري با بيان اينكه ما نيازمند فرهنگ سازي براي حفظ محيط هستيم تصريح كرد: سازمان مديريت پسماند شهرداري ساري در كنار برنامه‌هاي تشويقي، اجراي قوانين و برخورد با متخلفين را نيز پيگيري مي‌كند.

دكتر بهارفر از توزيع كيسه زباله مخصوص خودرو در بين شهروندان با هدف تقويت احساس مسووليت اجتماعي شهروندان خبر داد وعنوان كرد : وجود احساس مسئوليت در شهروندان موجب مي شود كه هر كس خود را نسبت به حفظ و نگهداري از محيط زيست پيرامون مسئول بداند، داشتن شهري زيبا و پاكيزه با مشاركت شهروندان ميسرميشود .

مديرعامل سازمان مديريت پسماند شهرداري ساري خاطر نشان كرد : از آنجا كه توسعه اجتماعي بايد با فرهنگ سازي و از بطن جامعه آغاز شود، برنامه هاي گسترده اي در اين زمينه داريم. بهارفر با بيان اينكه كاركنان رفت و روب به‌طور شبانه‌روزي به پاكسازي معابر مشغول هستند اظهار كرد: همراهي شهروندان در حفظ نظافت معابر منجر به كاهش هزينه‌هاي شهرداري مي‌شود


پويش ملي نه به پرتاب زباله از خودرو


منبع : سازمان مدیریت پسماند


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : محیط زیست - پرتاب زباله - نه به پرتاب زباله -

نظر شما در مورد : پويش ملي نه به پرتاب زباله از خودرو

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها