مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 11763 -تاریخ انتشار : سه شنبه 23 آذر 1395 -ساعت : 13:32

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مجتمع پردیس نوشیروانی بابل از پروژه های شاخص شمال کشوراست

مجتمع پردیس نوشیروانی بابل از پروژه های شاخص شمال کشوراست

مازندشورا: فاز سوم مجتمع پردیس نوشیروانی بابل در فضای آزاد است و نه فقط مردم بابل واستان مازندران بلکه حتی مردم استانهای گیلان وسمنان نیزمی توانند از این مرکز تفریحی استفاده کنند

مازندشورا: مرمر فیروزپور رئیس شورای  اسلامی شهر بابل درخصوص مجتمع تفریحی سرگرمی پردیس نوشیروانی  عنوان داشت : یکی ازموضوعات مهم در بخش سرمایه گذاری مرتبط با گردشگری، بحث پروژه پردیس نوشیروانی بابل بعنوان یکی از پروژه های شاخص شمال کشوراست. زمین این مجتمع که متعلق به مرحوم نوشیروانی خیربزرگ ونیک اندیش شهرستان بابل بود، درسالهای گذشته به شهربابل وشهرداری این شهرواگذارشد ونیت آن خیر بزرگ این بود، این زمین را که باغی مصفایی هم بود، درآن پارک یا دانشگاه ویامرکزتفریحی احداث شود، تا عموم مردم شهربتوانند ازآن استفاده بکنند.

وی  ادامه داد : بدنبال این واگذاری، سالهای بعد بخشی ازاین زمین با تصمیم مسئولین وقت، برای ساخت اداره زندان اختصاص یافت وبخش کوچکی ازآن هم برای انجام فعالیت های ورزشی به اهالی روستاهای ترک محله ومتی کلا وقطعه ای دیگرازآن هم بعنوان زمین فوتبال به ورزشکاران واگذارشد وقطعه باقیمانده این زمین که در حدود 10 هکتاراست با توجه به نیاز مبرم شهربه سرمایه گذاری، به فکرآن افتادیم تا از این زمین برای منافع شهر، سرمایه گذاری مناسبی صورت بگیرد. در پی آن آقای مقدم که  صاحب یک شهربازی کوچکی دربابل بود، اعلام امادگی کرد که دراین قطعه زمین سرمایه گذاری بکند.

رئیس  شورا  گفت : خوشبختانه آقای مقدم در راه ساخت و راه اندازی این پروژه سماجت ها وپیگیریهای بسیارخوبی داشتند ومراحل مختلفی را طی کردند تا اینکه با مساعدت ویاری همه مسئولین کشوری، استانی وشهرستانی توانست فعلاً فاز اول این پروژه بزرگ را افتتاح کند.

 فیروزپور ادامه داد: این پروژه که از اعتبارات صندوق توسعه ملی بمبلغ 24 میلیارد تومان در قالب دو مرحله وام برای فاز اول استفاده کرده دارای چند فازمجزاست. در این راستا، ضرورت دارد تا برای تکمیل وراه اندازی فازهای بعدی هم با حمایت وکمک مسئولین تسهیلاتی گرفته شود ودر نتیجه این پروژه به سرانجام برسد.

 رئیس شورای اسلامی شهربابل آنگاه با اشاره به استاندارد بودن تجهیزات این مجتمع گفت: درساخت فاز یک انصافاً باید از آقای مقدم سرمایه گذارمجتمع تشکربکنم، از وسایل وتجهیزاتی استفاده شد که از بهترین شرکتهای دنیا خریداری شده، مدرن وبروز هستند ودر بحث استاندارد تجهیزات این مجتمع، علاوه برمعیارهای استاندارد کشورمان، مورد تأئید استاندارد اروپا هم است. فاز دوم این پروژه که انشاءالله تا بهمن ماه سالجاری به بهره برداری خواهد رسید، مربوط به موج آبی است واین خود هزینه بالایی را طلب می کمد. فاز سوم آن در فضای آزاد است ونه فقط مردم بابل واستان مازندران بلکه حتی مردم استانهای گیلان وسمنان نیزمی توانند از این مرکز تفریحی استفاده کنند.

 فیروزپور با اعلام این مطلب ، به رغم اینکه فاز اول پروژه مجتمع پردیس نوشیروانی بابل افتتاح شد، لکن همچنان نیاز به کمک همه مسئولین دارد، تصریح کرد: نکته دیگر در بحث این پروژه، بحث زیر ساخت های دسترسی مردم به این مرکز بویژه در بخش راههای سهل الوصول به مجتمع، امنیت جاده ای، تسریح در آماده سازی وباز سازی مسیرمنتهی به مجتمع، ایجاد دوربرگردان، معرفی بیشترمجتمع به مسافرین ونیز آسفالت وروشنایی خیابان بسیارحائزاهمیت است. ناگفته نماند این پروژه در فازهای بعدی اش نیاز مبرم به حمایت سازمان گردشگری ومیراث فرهنگی وهمچنین صندوق توسعه ملی دارد. امیدوارم با توجه به پیگیریهایی که هم ما وهم جناب آقای مقدم مدیرعامل محترم پردیس نوشیروانی انجام خواهد داد، فازهای بعدی آن مانند فاز نخست با شایستگی وبا بهترین امکانات راه اندازی ومورد بهره برداری قرارگیرد.


منبع : شهرداری بابل


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها :

نظر شما در مورد : مجتمع پردیس نوشیروانی بابل از پروژه های شاخص شمال کشوراست

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها