مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 11784 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 24 آذر 1395 -ساعت : 11:44

چاپ به اشتراگ گذاشتن
هشدار سخنگوی وزارت کشور به تبلیغات زود هنگام برخی از کاندیدای شورای شهر

مصادیق تبلیغات زودهنگام ؛ حضور در رسانه‌ها تخلف است؟

هشدار سخنگوی وزارت کشور به تبلیغات زود هنگام برخی از کاندیدای شورای شهر

مازندشورا: این روز‌ها شاهد هستیم که برخی‌ها تبلیغات زود هنگامی را آغاز کرده‌اند، تبلیغات در زمان انتخابات یک زمان مشخص دارد که نامزد‌ها ملزم به رعایت آن هستند، ما این رفتار‌ها رصد می‌کنیم و قطعا برخورد قانونی نیز صورت خواهد گرفت/ انتشار گفتگوها و دیدگاه‌های نامزدهای انتخابات به عنوان کارشناس در رسانه‌های مختلف مانعی ندارد اما نباید مستقیما برای خود تبلیغات کنند

مازندشورا: سیدسلمان سامانی درباره برگزاری ضرورت برگزاری انتخابات الکترونیک در کشور با بیان اینکه برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک می‌تواند از تخلف جلوگیری کند، گفت: استفاده از فناوری‌های نوین در بحث انتخابات در تمامی مراحل برگزاری این فرآیند می‌تواند کمک‌کننده در ارتقای صحت، سرعت و دقت  برگزاری انتخابات باشد که کاهش‌دهنده ضریب تخلف و تقلب است.

وی خاطرنشان کرد: ۲۵ فرآیند در برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک مطابق قانون و بر اساس اقدامات اجرایی تعریف شده که تاکنون ۲۳ فرآیند در رابطه با احراز هویت رأی‌دهندگان، اخذ و شمارش آرا اجرایی شده است.

وی ادامه داد: در برگزاری انتخابات مجلس دهم نیز وزارت کشور قصد داشت آن را به صورت الکترونیکی برگزار کند که با مخالفت شورای نگهبان روبه‌رو شد، این شورا ایرادهایی را به برگزاری این نوع انتخابات گرفت که باعث شد در سال گذشته نتوانیم آرا را به صورت الکترونیکی اخذ کنیم و آن را موکول به سال ۹۶ کنیم.

وی تاکید کرد: در تلاش هستیم تا موافقت شورای نگهبان را برای برگزاری انتخابات الکترونیک در انتخابات ریاست جمهوری و همچنین هیأت‌های مرکزی شورا را برای شوراهای اسلامی شهر و روستا به دست بیاوریم.

سامانی به فعالیت‌های انتخاباتی نیز اشاره کرد و گفت: این روز‌ها شاهد هستیم که برخی‌ها تبلیغات زود هنگامی را آغاز کرده‌اند، بر طبق قانون افراد از لحظه‌ای که برای کاندیداتوری ثبت نام می‌کنند تا لحظه شروع تبلیغات حق هیچگونه تبلیغات را ندارند.

وی تاکید کرد: تبلیغات در زمان انتخابات یک زمان مشخص دارد که نامزد‌ها ملزم به رعایت آن هستند، ما این رفتار‌ها رصد می‌کنیم و قطعا برخورد قانونی نیز صورت خواهد گرفت.

مصادیق تبلیغات زودهنگام اعلام شد

طبق ماده 62 از آیین نامه اجرایی انتخابات شوراهاي اسلامی شهر و 63 از آیین‌نامه اجرایی انتخابات شوراهاي اسلامی روستا؛ دیوارنویسی، فعالیت انتخاباتی کارمندان در ساعات اداري؛ استفاده از وسایل و امکانات وزارتخانه‌ها، ادارات، شرکت‌هاي دولتی و مؤسسات وابسته به دولت و شهرداری‌ها و شرکت‌ها و سازمان‌هاي وابسته به آنها و نهادها و مؤسساتی که از بودجه عمومی (به هر میزان) استفاده می‌کنند و همچنین در اختیار گذاشتن وسایل و امکانات مزبور ممنوع است و مرتکبین تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرند.
 
همچنین یادآور می‌شود طبق تبصره 3 از بند 11 ماده 62 آیین‌نامه اجرایی انتخابات شوراهاي اسلامی شهر، استفاده از امکانات تبلیغی مؤسساتی که به نحوي از بودجه عمومی استفاده می‌کنند ولی با رعایت ضوابط و انعقاد قرارداد و اخذ وجه از اشخاص حقیقی و حقوقی براي آنها کارهاي تبلیغاتی انجام می‌دهند (مثل نشریات وابسته به دولت)، در تبلیغات انتخاباتی بلامانع است.
 
به منظور آگاه‌سازی مردم ولایت‌مدار ایران اسلامی و برای جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی از اسامی شخصیت‌های برجسته دینی و رجال سیاسی اعلام می‌دارد: طبق ماده 64  از آیین نامه اجرایی انتخابات شوراهاي اسلامی شهر و 65 از آیین‌نامه اجرایی انتخابات شوراهاي اسلامی روستا، انتشار اعلام نظر شخصیت‌ها (بدون ذکر عنوان و مسئولیت آنان)، مجامع، احزاب و گروه‌هاي مجاز، در تأیید نامزد انتخاباتی باید مستند به مدرك کتبی و امضا شده مربوط به تأیید و حمایت باشد و نامزد انتخاباتی در صورتی که بخواهد از تأیید مراجع یاد شده در صدر این نام‌ها استفاده نماید باید مستندات و مدارك آن را ارایه کند.

بیان دید‌گاه‌های کارشناسی مانعی ندارد

پیش از این مهرداد ابراهیمی مدیرکل سیاسی و انتخابات پیشین استانداری مازندران، در گفت و گو با مازندمجلس پیرامون تبلیغات زودهنگام برخی کاندیدای مجلس شورای اسلامی گفته بود: تشکیلات قضایی پای کار است و در صورت مشاهده، با هر اقدام غیر قانونی برخورد می‌کنیم ضمن اینکه در فضای مجازی را هم رصد می‌کنیم تا اتفاق ناخوشایندی روی ندهد.

ابراهیمی، درباره گفتگوها و دیدگاه‌های نامزدهای انتخابات به عنوان کارشناس در رسانه‌های مختلف، بیان کرد: بسیاری از نامزدها در مسائلی کارشناس و صاحب‌نظر هستند و بیان دیدگاه آنها مانعی ندارد اما نباید مستقیما برای خود تبلیغات کنند.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها :

نظر شما در مورد : هشدار سخنگوی وزارت کشور به تبلیغات زود هنگام برخی از کاندیدای شورای شهر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*