مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1180 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 01 خرداد 1393 -ساعت : 08:37

چاپ به اشتراگ گذاشتن
پیگیری استفاده شهرداری‌ها اوراق از مشارکت / ظرفیت شمال کشور در اختیار سایر استان‌ها قرار گیرد

معاون وزیر کشور:

پیگیری استفاده شهرداری‌ها اوراق از مشارکت / ظرفیت شمال کشور در اختیار سایر استان‌ها قرار گیرد

مازند شورا: معاون هماهنگی امور عمرانی وزیر کشور گفت: مشکلاتی که در ضریب بیمه تامین اجتماعی و استفاده از اوراق مشارکت برای شهرداری‌ها وجود دارد، از مواردی است که وزارت کشور برای رفع آن پیگیری می‌کند

مازند شورا: هوشنگ خندان‌دل چهارشنبه شب در جلسه‌ با شهردار و اعضای شورای شهر ساری که در محل شهرداری مرکز استان برگزار شد، اظهار داشت: خدمات‌رسانی به مردم باید رضایت خداوند متعال را به همراه داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه از فرصت‌های موجود باید برای خدمات‌رسانی مطلوب استفاده شود، افزود: شهرداری‌ها موقعیت بسیار بی‌بدیل در عمران و توسعه کشور دارند که روز به روز از اعتبار و ارزش بالایی برخوردار می‌شود.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با بیان اینکه در سال‌های اخیر دولت در موقعیتی قرار داشت که کمتر در حوزه عمرانی اعتبار صرف کرد، ادامه داد: در تمام این سال‌ها شهرداری‌ها با گسترش حوزه‌ کارهای عمرانی توانست مردم را نسبت به فعالیت‌های خود راضی نگه‌ دارد.

این مسئول شهرداری‌ها را تنها دستگاه در نظام اجرایی کشور دانست که بیشترین ارتباط را با مردم دارند و گفت: در حال حاضر بزرگ‌ترین پشتوانه شهرداری‌ها افکار عمومی یک شهر هستند.

وی تعامل شورای شهر و شهرداری مرکز مازندران را سبب پیشرفت در فعالیت‌های امور شهری دانست و ادامه داد: انسجام مدیریتی سبب حل مشکلات می‌شود.

خندان‌دل شمال کشور را مانند نگین در دل کشور تشبیه کرد و یادآور شد: در کنار این موهبت‌های خدادادی مردم شمال کشور در دوران دفاع مقدس اقدامات و ابتکاراتی داشتند که سبب پیروزی در بخش‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و نشر بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی در سطح ملی شد.

وی با اشاره به اینکه سرمایه‌های موجود در شمال کشور اگر به درستی بهره‌برداری شود مانند نفت با ارزش است، تصریح کرد: ظرفیت‌های موجود در استان‌های شمالی به راحتی در اختیار سایر استان‌ها قرار نمی‌گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی وزیر کشور به دو پدیده آسیب‌رسان در مازندران اشاره کرد و گفت:  تغییر کاربری غیر مجاز و امحاء زباله شهری از مواردی است که به عرصه‌ها طبیعی و محیط‌زیست آسیب می‌رساند.

وی افزود: اگر منابع طبیعی شمال کشور از بین برود این سرمایه‌های خدادادی تجدیدناپذیرند.

خندان‌دل با اشاره به اینکه در بازدید از محل احداث نیروگاه زباله‌سوز، روند پیشرفت این پروژه و سایر فعالیت‌های عمرانی شهرداری ساری مورد نظارت قرار گرفت، افزود: تلاش می‌کنیم مشکلات پیش‌روی نیروگاه زباله سوز مرکز مازندران در اسرع وقت حل شود.

وی درباره تقویت و توسعه ناوگان عمومی شهری در مرکز مازندران گفت: ظرفیت مناسبی در قالب بودجه سال جاری ایجاد شد تا با استفاده از ظرفیت‌های وزارت نفت نسبت به اجرای طرح کاهش انرژی برای حمل و نقل عمومی شهری استفاده شود.

خندان‌دل ادامه داد: شهرداری‌ها و شوراهای شهر تیمی را برای استفاده از امکانات قانونی ایجاد شده در وزارت نفت به منظور نوسازی ناوگان عمومی شهری تشکیل دهند.

وی توجه به ناوگان حمل و نقل عمومی شهری را از درخواست‌های شهرداری ساری عنوان کرد و اظهار داشت: برای اینکه زمینه مناسبی برای نوسازی ناوگان عمومی مرکز مازندران فراهم شود چهار برابر اعتبار سال گذشته امسال به شهرداری ساری تعلق می‌گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی وزیر کشور با بیان اینکه معاون عمرانی استانداری مازندران پیگیر برخی از اقدامات انجام شده از سوی وزارت کشور در اجرای فعالیت‌های شهرداری‌ها باشد، خاطرنشان کرد: برای کلان‌شهر شدن باید مدیریت یکپارچه شهری در سطح وسیع‌تر انجام شود.

وی با اشاره به اینکه وزارت کشور آمادگی لازم برای حمایت از طرح‌های قانونی که سبب توسعه امور شهری می‌شود را دارد، گفت: مشکلاتی که در ضریب بیمه تامین اجتماعی و استفاده از اوراق مشارکت برای شهرداری‌ها وجود دارد از مواردی است که وزارت کشور برای رفع آن پیگیری می‌کند.

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرداری‌ - اوراق مشارکت - معاون هماهنگی امور ع - -

مطالب مرتبط با : پیگیری استفاده شهرداری‌ها اوراق از مشارکت / ظرفیت شمال کشور در اختیار سایر استان‌ها قرار گیرد
نظر شما در مورد : پیگیری استفاده شهرداری‌ها اوراق از مشارکت / ظرفیت شمال کشور در اختیار سایر استان‌ها قرار گیرد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها