مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 12 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 22 اردیبهشت 1395 -ساعت : 13:17

چاپ به اشتراگ گذاشتن
 راهبردهای اقتصاد مقاومتی، الگوی ایده‌آل مدیریت هزینه‌های شهری است

راهبردهای اقتصاد مقاومتی، الگوی ایده‌آل مدیریت هزینه‌های شهری است

مازندشورا: شهردار تبریز با اشاره به حجم گسترده فعالیت‌های عمرانی و اجتماعی شهرداری تبریز خاطرنشان کرد: با در نظر داشتن موضوعات گسترده شهری، قابلیت‌های شهرداری در هر دو حوزه اجرایی و فرهنگ‌سازی، در خدمت اعتلای اقتصاد مقاومتی است

مازندشورا: صادق نجفی در جمع مدیران شهرداری تبریز با تاکید بر این‌که راهبردهای اقتصاد مقاومتی، الگوی ایده‌آل مدیریت هزینه‌های شهری است، خاطرنشان کرد: شهرداری‌ها با برخورداری از ظرفیت‌های ارزشمند فرهنگی و اجتماعی، می‌توانند در تفهیم اقتصاد مقاوتی در ابعاد مختلف زندگی شهروندی و سبک زندگی موثر واقع شوند.

شهردار تبریز اضافه کرد: فرهنگ‌سازی در خصوص ابعاد مختف زندگی شهروندی، مهم‌ترین نکته‌ای است که می‌تواند در یک جمع‌بندی کلی، در خدمت اهداف توسعه شهر شود.

نجفی با ذکر مثالی از مصادیق اقتصاد مقاومتی در زندگی شهروندی، به تولید روزانه بیش از هزار  تن زباله در شهر تبریز اشاره و تصریح کرد:  امروز بخش مهمی از هزینه‌های شهرداری، مربوط به موضوع مدیریت زباله و تفکیک پسماند است؛ بدیهی است در صورت فرهنگ‌سازی‌های لازم در خصوص تفکیک از مبدا، شاهد سوق‌ یافتن هزینه‌های صرفه‌جویی در بخش خدمات، به سمت برنامه‌های عمرانی و اجرایی خواهیم بود.

وی همچنین با اشاره به ظرفیت‌های تحقق اقتصاد مقاومتی در حوزه های اجرایی خاطرنشان کرد: حجم کمی و کیفی پروژه‌های عمرانی شهرداری، جز با اتخاذ راهبردهای اقتصاد مقاومتی، به نتیجه مطلوب نخواهد رسید.

شهردار تبریز ادامه داد: نیازمند فناوری‌های به‌روز حوزه ساخت‌و‌ساز هستیم، البته این امر، تنها با انتقال تجهیزات و امکانات، دستاورد ماندگاری نخواهد داشت؛ بلکه باید محتوای فناوری را در بخش‌های مختلف ماشین‌آلات، ابزار و مصالح  وارد فعالیت‌های اجرایی کنیم.

 نجفی مدیریت زمان و هزینه، صرفه‌جویی در امکانات و مصالح، تقویت نظارت‌ها و پیشرفت‌‌ پروژه مطابق برنامه‌های زمان‌بندی را از دیگر ضروریات اعتلای اقتصاد مقاومتی عنوان کرد.


منبع : پژوهان


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرداری -

نظر شما در مورد : راهبردهای اقتصاد مقاومتی، الگوی ایده‌آل مدیریت هزینه‌های شهری است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها