مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1200 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 25 اردیبهشت 1393 -ساعت : 09:17

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نگرانی مازنی‌ها از افزایش قیمت حمل و نقل شهری  + تصاویر

نگرانی مازنی‌ها از افزایش قیمت حمل و نقل شهری + تصاویر

مازند شورا: با افزایش میزان سوخت و حامل های انرژی و اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه بیش از هر چیز مردم شاهد تغییرات قیمتی در بحث حمل و نقل شهری و برون شهری بوده اند.

مازند شورا: در بسیاری از شهرهای مازندران تا 25 درصد میزان کرایه تاکسی های شهری و حمل و نقل سواری برون شهری افزایش یافته است و این در حالی است که مردم خواستار نظارت بیشتر فرمانداری ها، تاکسیرانی و اداره کل حمل و نقل و پایانه های مازندران هستند.

با اعلام نرخ جدید حامل های انرژی مردم در تردد های شهری شاهد افزایش قیمت تاکسی ها بودند و این در حالی است که نرخ جدید کرایه ها هنوز به صورت رسمی و دقیق اعلام نشده است.

بدرفتاری رانندگان با مسافران

رضا دانشجوی ترم آخر مکانیک  است و در گفتگو با تسنیم با اعتراض نسبت به افزایش نرخ کرایه تاکسی می گوید: وقتی از رانندگان تاکسی در زمینه  نرخ جدید سئوال می شود بیشتر با تندخویی پاسخگو هستند و در زمینه اعلام نرخ از طرف تاکسیرانی اظهار نظری نمی کنند.

یک زن خانه دار هم در حالی که فرزند خود را به مهد کودک می برد اظهار کرد: روزانه 2 تا 3 مسیر را با تاکسی برای  رساندن پسرم به مهد کودک  عبور و مرور می کنم و معمولا هم به خاطر نداشتن پول خرد رانندگان بدون اینکه  به پرداختن بقیه پول فکر کنند از میزان افزایش قیمت هم بیشتر کرایه دریافت می کنند.

حمید یک بازاریاب است و هر روز برای ویزیتوری مسیرهای مختلف شهری را می پیماید، با بیان اینکه در بسیاری از محورهای شهر ساری  بیش از 500 تومان پرداخت کرده است خاطر نشان کرد:نرخ ها مشخص نیست و ما مسافران تنها  مجبور به پرداخت کرایه می شویم و باید در این زمینه نظارت بیشتر شود.

افزایش خودسرانه کرایه تاکسی در ساری

وی افزود: بیشتر مسیرها در ساری  300 تومان بود ولی هم اکنون رانندگان بسیاری از مسیرها را تا 400 و500 تومان کرایه می گیرند.

تقی نیز یک راننده آانس است و می گوید:از زمانی که بنزین گران شده است مسیرها را براساس هر کیلومتر 500 تا600 تومان از مسافران کرایه در یافت می کنیم و البته برخی از مسافران ابراز نارضایتی می کنند  و این به علت تورمی است که در جامعه به وجود آمده است و فشار را بر اقشار کم درآمد تحمیل می کند.

محمد یک راننده تاکسی  درون شهری است و در پاسخ به سئوالی مبنی بر افزایش قیمت کرایه ها پاسخ می دهد برخی راننده ها هنوز با نرخ قبلی از مسافران کرایه دریافت می کنند چرا که هنوز نرخ رسمی به صورت کتبی اعلام نشده است اما بیشتر همکاران کرایه جدید را به مسافران اعلام می کنند.

در مسیرهای برون شهری هم شیب ملایم قیمت برخی نارضایتی ها را در بر داشته است.

متصدی پاسخگویی به مشتریان ساری گشت که حمل و نقل مسافر در مسیر ساری تهران را برعهده دارند در پاسخ به تسنیم گفت: براساس اعلامی که سازمان پایانه های استان داشتند برای صندلی جلو مبلغ 40 هزار تومان و برای صندلی عقب نیز 33 هزار تومان از مسافر دریافت می شود.

وی با بیان اینکه این نرخ ها قبل از عید اعلام شده بود افزود:هنوز دستوری برای کاهش مبلغ اعلام نشده استت و جابجایی مسافر با این میزان انجام می شود.

این متصدی تصریح کرد: نرخ برای مسیرهای مختلف متفاوت است و لی می توان گفت همه  قیمت ها متناسب با تغییر سوخت افزایش داشته اند.

برای پرس و جوی بیشتر با فرمانداری آمل نیز تماس برقرار شد که فرماندار به علت حضور در جلسه  نتوانستند پاسخگو باشند.

یکی از رانندگان شهری آملی نیز در زمینه وضعیت میزان افزایش قیمت کرایه های تاکسی این شهرستان افزود: تا 25 درصد قیمت کرایه تاکسی در حمل و نقل شهری افزایش یافته است و در شهرستان آمل می توان گفت مردم نارضایتی آنچنانی از افزایش قیمت ندارند و می توان برآورد کرد که از هر 100 نفر 2 نفر اعتراض داشته باشند و با این وجود مردم می توانند در صورت مشاهده تخلف با اداره تاکسیرانی آمل تماس بگیرند.

وی همچنین تصریح کرد: هنوز نرخ افزایش قیمت کرایه به صورت کتبی اعلام نشده است و با این وجود رانندگان تاکسی  مبلغ جدید را از مردم دریافت می کنند که در مسیرهای مختلف این میزان متفاوت است.

افزایش قیمت کرایه خودروی برون شهری نداریم

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های مازندران نیز بیان کرد: بر طبق بخشنامه از اداره کل حمل و نقل و پایانه های کشور از 25 اسفند قیمت ها با رشد 20 درصدی افزایش یافت و تا هدفمندی پارانه ها نیز این میزان تغییری نکرد و بنا نیز بر کاهش قیمت نبوده است.

مجید رضا نصرالله نژاد تاکید کرد:چون قیمت سوخت افزایش یافته است نارضایتی در حمل و نقل عمومی وجود دارد و قیمت سوخت به صورت مستقیم و غیرمستقیم بر وضعیت مردم تاثیر می گذارد.

وی با بیان اینکه هم اکنون افزایش قیمتی نداشته ایم و بناست تا تصمیمات جدید تغییرات قیمت متناسب با  افزایش قیمت  حامل های سوخت و اجرای فاز دوم  هدفمندی اتخاذ شود و در این زمینه تصمیم بگیرند و به همین علت منتظریم تا تصمیمات کشوری در این زمینه گرفته شود.

وی همه نرخ های موجود را براساس همان افزایش 20 درصد عنوان کرد و گفت:مردم می توانند اعتراض های خود را از اداره کل حمل و نقل و پایانه های مازندران پیگیری کنند.

در میاندرود اما وضعیت به گونه ای دیگر است فرماندار میاندرود با اشاره به اینکه محورها طولانی که در سورک  از تاکسی استفاده شود وجود ندارد و مردم در شهرستان میاندرود بر اساس نرخ های موجود در سواری های بین شهری عبور ومرور می کنند.

ارسطو قادری با بین اینکه نرخ در مسیرهای شهرستان میاندررود در این فرمانداری تصمیم گیری نمی شود تصریح کرد:شهر سورک در مسیر جاده ساری نکا قرار دارد و به همین دلیل تعیین قیمت های خطوط تردد سواری در این مسیر هم بر عهده مسئولان ساروی قرار دارد.

وی همچنین خاطر نشان کرد: مسیرهای مختلف در این جاده از 2000 تا 2500 تومان کرایه  دریافت می کنند.

براساس تحقیقات تسنیم از آخرین وضعیت تردد شهری وبین شهری در نقاط مختلف استان این میزان افزایش موجی از نارضایتی را در میان  مردم به دنبال داشته است و از درون شهر و با دریافت نظرات شفاهی و پیش بینی رانندگان خطوط مختلف حمل ونقلی خبر می رسد که ممکن است باز هم شیب ملایم همچنان ادامه داشته باشد و شایعه افزایش قیمت تا پایان هفته آینده نیز قوت گرفته است.

سمیه فقیه - تسنیم

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : حمل و نقل - کرایه تاکسی - ساری - برون شهری - مازندران - -

نظر شما در مورد : نگرانی مازنی‌ها از افزایش قیمت حمل و نقل شهری + تصاویر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها