مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 12006 -تاریخ انتشار : سه شنبه 30 آذر 1395 -ساعت : 16:20

چاپ به اشتراگ گذاشتن
برخی عادات بد تبدیل به فرهنگ شده/ نهادهای مدنی و خانواده‌ها به کمک دولت بیایند

دكتر باقری در آيين اجرايي پويش نه به رها كردن زباله در محيط؛

برخی عادات بد تبدیل به فرهنگ شده/ نهادهای مدنی و خانواده‌ها به کمک دولت بیایند

مازندشورا: باقري آرامش فكري و لذت بردن از زندگي در هنگام رانندگي را رعايت قوانين رانندگي و شهري برشمرد و ابراز داشت: براي ديدن چهره اي عاري از زباله در سطح شهر و روستا و جاده ها و حتي در سواحل و جنگل و... ابتدا از خود شروع كنيم؛ داشتن محيط زيبا، فرهنگ زيبا مي طلبد

مازندشورا: دكتر جمال باقري عضو شوراي شهر ساري در آيين اجرايي طرح پويش (نه به رها كردن زباله در محيط ) با بيان اينكه حفظ و ارتقاي سطح سلامت امري حياتي و مهم است،اظهار داشت: ريختن زباله در اماكن عمومي علاوه بر نازيبايي چهره شهر، در سلامتي شهروندان نيز تاثيرگذار است.

باقري خاطرنشان كرد: با وجود اينكه در كشور ما نيز امروزه ريختن زباله به معابر در حين رانندگي تخلف محسوب مي‌شود، اما كمتر كسي را مي‌توان يافت كه اين قانون را عملي كرده و يا به سبب اين تخلف جريمه شود.

عضو شوراي شهر ساري آموزش را از الزامات فرهنگ شهري برشمرد و افزود: متاسفانه برخي از عادات بد به فرهنگ تبديل شده است، لذا آموزش و فرهنگ سازي بايد در رديف دغدغه ها و كارهاي اصلي مديريت شهري قرار گيرد كمااينكه مديريت پسماند باموضوعات مختلف به فرهنگ سازي پرداخته است.

وي اظهار داشت: بخشي از بسترسازي فرهنگي و اجتماعي مناسب و مورد نياز در جوامع شهري متوجه نهادهاي مدني و دولتي است؛ اما بخش عمده‌اي از اين فرهنگ‌سازي بايد از بستر خانواده‌ها در افراد شكل گيرد.

باقري آرامش فكري و لذت بردن از زندگي در هنگام رانندگي را رعايت قوانين رانندگي و شهري برشمرد و ابراز داشت: براي ديدن چهره اي عاري از زباله در سطح شهر و روستا و جاده ها و حتي در سواحل و جنگل و... ابتدا از خود شروع كنيم؛ داشتن محيط زيبا، فرهنگ زيبا مي طلبد.


منبع : شهرداری ساری


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : جمال باقری - پویش نه به زباله - شورای شهر ساری -

نظرات کاربران در مورد : برخی عادات بد تبدیل به فرهنگ شده/ نهادهای مدنی و خانواده‌ها به کمک دولت بیایند
  • حسنیپاسخ0دوشنبه 27 دی 1395

    شوراها شفاف سازی کنن و لیست بدن چنتا از فامیلا و بستگان درجه یکشون تو شهرداری و در چه قسمتی جابه جا کردن

نظر شما در مورد : برخی عادات بد تبدیل به فرهنگ شده/ نهادهای مدنی و خانواده‌ها به کمک دولت بیایند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها