مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 12046 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 01 دی 1395 -ساعت : 17:48

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مانع تعطیلی کارخانه‌ی بزرگ کیافرین شدیم/ بخشی از حریم شهر بین امیرکلا و بابلسر معلق است/ قول تسهیل سه کار را از آقای وزیر گرفتیم

سخنگوی شورای امیرکلا در گفت‌وگو با مازندشورا؛

مانع تعطیلی کارخانه‌ی بزرگ کیافرین شدیم/ بخشی از حریم شهر بین امیرکلا و بابلسر معلق است/ قول تسهیل سه کار را از آقای وزیر گرفتیم

اختصاصی مازندشورا: سخنگوی شورای امیرکلا، بیان کرد: در شورای چهارم جلوی چند اتفاق ناخوشایند را گرفتیم یکی کارخانه‌ی بزرگ کیافرین بود که احتمال آلودگی زیست محیطی آن می‌رفت و ممکن بود 400 خانواده ارتزاق‌کننده امیرکلایی با بسته شدن آن از کار بیکار شوند که وارد عمل شدیم و شبهات موجود را برطرف کردیم

مازندشورا: محسن قائمی امیری با بیان اینکه امیرکلا با قدمت تاسیس حدود 70 ساله‌ی شهرداری یکی از قدیمی‌ترین شهرهای مازندران است، گفت: این شهر وسعت تقریبی این شهر 1350 هکتار متر مربع (850 هکتار متر مربع محدوده شهری و 530 هکتار حریم شهری) وسعت فضای فیزیکی شهری است.

وی، افزود: امیرکلا دارای پتانسیل‌های فرهنگی- اجتماعی-تاریخی متعددی از جمله کارخانه‌های صنعتی بزرگ رنگینه شمال، محصولات متنوع اکسید روی، تولید ضدیخ، و ...) هست و از جمله مراکز علمی این شهر می‌توان به دانشگاه آریان، امام صادق (ع)، بیمارستان کودکان شفیع‌زاده امیرکلا و مرکز تحقیقات ژنتیک مرحوم هاشمی اشاره کرد.

سخنگوی شورای امیرکلا، تصریح کرد: درجه شهرداری امیرکلا هشت است و جمعیت این شهر بین 32 تا 40 هزار نفر می‌باشد و مسجد چهل‌ستون با قدمت 400 سال از اماکن تاریخی این شهر است.

قائمی، با اشاره به اقدامات شورای چهارم امیرکلا، بیان کرد: نخستین اقدامی که در زمینه عمران شهری به آن اصرار داشتیم اتمام بلوار ساحلی یا جاده کنارگذر است که از پل چهل‌ستون تا ورودی شهرک به طول یک کیلومتر زیرسازی و آسفالت و سیستم روشنایی آن تعبیه شد. آزادسازی فاز دوم بلوار در حال انجام است.

وی، اجرای طرح سرای مهر برای بازنشستگان در اوقات استراحت و بارندگی‌ها و ... از دیگر پروژه‌های در دست اقدام نام برد و گفت: پارک بانوان در ضلع شمالی بازار ساحلی به وسعت تقریبی 2 هزار متر است که حصارکشی آن انجام و نقشه اولیه آماده شده و زمینه در اختیار است و تاکنون 20 درصد کارها نیز انجام شد.

سخنگوی شورای امیرکلا، ادامه داد: طرح دیگر تفکیک زباله از مبدا است که به پیمانکار بخش خصوصی سپردیم. تنها راه استفاده بهینه از طلای کثیف طرح تفکیک زباله از مبدا است که در چهارگوشه‌ی شهر زباله‌های خشک را تفکیک کنند.

قائمی، با اشاره به برگزاری یک جلسه حضوری با آقای دکتر صالحی وزیر دولت یازدهم، گفت: سه کار از وی خواستیم یکی احداث و تکمیل بلوار ساحلی که قول کمک 10 میلیاردی دادند که امیدواریم تخصیص پیدا کند. برای مبلمان شهری و ساختمان بخشداری هم بودجه ویژه در نظر گرفته شد که در صورت تایید کارشناس مربوطه انجام می‌شود.

وی، اضافه کرد: در شورای چهارم جلوی چند اتفاق ناخوشایند را گرفتیم یکی کارخانه‌ی بزرگ کیافرین بود که احتمال آلودگی زیست محیطی آن می‌رفت و ممکن بود 400 خانواده ارتزاق‌کننده امیرکلایی با بسته شدن آن از کار بیکار شوند که وارد عمل شدیم و شبهات موجود را برطرف کردیم.

سخنگوی شورای امیرکلا، تصریح کرد: پروژه دیگر در دست اقدام ما، سالن ورزشی غیر مسقف در بلوار ساحلی است ضمن اینکه در ملامحله مدرسه‌ای جمع شده بود آن مکان را تبدیل به پارک محله کردیم. برای احداث ساختمان تامین اجتماعی مذاکرات لازم با دکتر صالحی (وزیر دولت) انجام شد زمین آن توسط وراث مرحوم حاج باقر اشرفی اهدا شد. یکی از کارهای خوب ما ساماندهی و هدایت مکان فیزیکی جمعه بازار بود که موجب ترافیبک خیابان وحدت می‌شد.

قائمی، با اعلام اینکه بودجه سال گذشته شهرداری 12 میلیارد تومان بود که صددرصد محقق شد، گفت: بودجه امسال را با رشد 10 درصد درنظر گرفتیم که تاکنون 45 درصد آن محقق شده است.

وی، افزود: برای طرح جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی در حال احداث کانال‌های مختلف هستیم که این طرح کمی زمانبر است. یکی از اقدامات خوب ما تشکیل اتاق فکر بود از کارشناسان فرهنگی عمرانی استفاده کردیم. از طرح سنجش سالمندان حمایت کردیم طرح رایگان برای سنجش سلامت افراد بالای 60 سال داریم.

سخنگوی شورای امیرکلا، تصریح کرد: کمبود منابع بخش دیگری از مشکلات ما است بخشی از حریم شهر و بدنه شهر امیرکلا به بابلسر اختصاص یافت و فعلا نمی‌شود کاری در آن انجام داد که امیدواریم این مشکل به زودی مرتفع شود.

قائمی، زباله را یکی از معضلات شهر امیرکلا دانست و گفت: فعلا جایگاه دپوی موقت زباله داریم.

وی، در پایان وحدت بین شورا و شهرداری را خوب و رضایتبخش توصیف کرد.  لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : محسن قائمی - سخنگوی شورای امیرکلا - کارخانه کیافریم - امیرکلا - شورای امیرکلا - شهرداری امیرکلا -

نظر شما در مورد : مانع تعطیلی کارخانه‌ی بزرگ کیافرین شدیم/ بخشی از حریم شهر بین امیرکلا و بابلسر معلق است/ قول تسهیل سه ...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*