مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 121 -تاریخ انتشار : یکشنبه 13 دی 1394 -ساعت : 20:55

چاپ به اشتراگ گذاشتن
زنگ خطر مصرف بیش از حد استاندارد مشترکان برق در مازندران به صدا درآمد

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران:

زنگ خطر مصرف بیش از حد استاندارد مشترکان برق در مازندران به صدا درآمد

مازند شورا : مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران در همایش یک‌روزه بازآموزی نصابان و سرویس‌کاران لوازم خانگی الکتریکی- برودتی با رویکرد بهینه‌سازی مصرف انرژی گفت: زنگ خطر مصرف بیش از حد استاندارد مشترکان برق در استان مدت‌هاست به صدا درآمده و باید تدابیر کارساز اندیشید.

مازند شورا : مهندس قاسم شهابی افزود: امروزه انرژی الکتریکی به‌عنوان یکی از ضروریات زندگی بشر درآمده و تصور زندگی بدون برق حتی برای یک ساعت هم بسیار دشوار و غیرممکن است.
مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران اظهار داشت: امروزه بازار لوازم خانگی در ایران با انبوهی از محصولات متنوع الکتریکی انباشته شده و مصرف‌کنندگان با طیف وسیعی از انتخاب‌ها روبه‌رو هستند. شهابی یادآور شد: تنوع محصولات برق خانگی اعم از کولرهای گازی و اسپلیت، ماشین‌های لباسشویی و ظرفشویی، جاروبرقی، انواع شارژرها و... از یک‌سو و نیاز به عملیات نصب و سرویس تعمیرات و نگهداری آنها از طرف دیگر موجب شده مشاغل مختلفی در جامعه به‌ وجود ‌آید که صنعت برق به‌عنوان تحویل‌دهنده انرژی الکتریکی موجب به وجود آمدن مشاغل مختلف در حوزه مصرف شده که سرویس‌کاران و نصابان لوازم برقی از این دست هستند. وی خطاب به جامعه بزرگ سرویس‌کاران و نصابان لوازم خانگی گفت: اعتقاد داریم اگر ما دست‌اندرکاران صنعت برق به‌عنوان عرضه‌کننده انرژی الکتریکی و شما جامعه بزرگ سرویس‌کاران و نصابان لوازم‌خانگی که به‌عنوان پل ارتباطی صنعت برق با مشترکان هستید، دست‌به‌دست هم دهیم، می‌توانیم در کمک به باور تاثیرگذاری مصرف‌کنندگان بر الگوی مصرف نهایت نقش سازنده خود را ایفا کنیم.
مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران افزود: یک نصاب مجاز سیستم‌های برودتی و کولرهای اسپلیت، همان اندازه تاثیرگذار است که یک پرسنل فنی شبکه تاثیرگذاری دارد، چرا که با رعایت دستورالعمل‌های صحیح نصب و بهره‌برداری از کولر و علاوه بر آن، ارایه مشاوره‌های لازم به مصرف‌کننده و ترغیب وی به انجام شست‌وشو و نظافت دوره‌ای فیلتر کولر اسپلیت و تنظیم درجه سرمایش کولر روی درجه استاندارد نقش بسزایی در کاهش مصرف برق و نیز دوام تجهیزات برقی خواهد داشت.
از سویی دیگر سرویس‌کاران و نصابان هنگام  نصب سیستم‌ها یا سرویس آنها به مصرف‌کننده این آگاهی را می‌دهد که چنانچه از محافظ برقی استاندارد استفاده کنند در برابر هرگونه نوسانات برقی احتمالی ایمن خواهند بود.
شهابی ادامه داد: ارایه توصیه‌های لازم به مصرف‌کننده جهت پرهیز از استفاده همزمان لوازم پرمصرف برقی به‌ویژه در ساعات بعدازظهر روزهای گرم تابستان علاوه بر این‌که به صنعت برق در جهت تأمین انرژی مطمئن برای مصرف‌کنندگان کمک می‌کند  می‌تواند از آسیب‌دیدن لوازم برقی هم جلوگیری کند.
وی یادآور شد: اطلاعاتی از قبیل برچسب انرژی دستگاه و کیفیت آن و نیز سروصدای کمتر و سرویس‌های بازدید و نظافت دوره‌ای که طول عمر مفید دستگاه را افزایش خواهد داد ازجمله مواردی است که باید از طریق سرویس‌کاران و نصابان مجاز به مردم داده شود.
مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران خاطرنشان کرد: درحال‌حاضر بیش از یک‌میلیون و ٢٢٠‌هزار مشترک برق در حوزه شهرستان‌های تحت‌پوشش شرکت توزیع برق مازندران وجود دارد که ٨٠‌درصد از این تعداد، مصرف‌کنندگان برق خانگی هستند که حدود ٤٠‌درصد از مصرف برق در حوزه خدمات‌رسانی این شرکت را به خود اختصاص داده‌اند و پیک مصرف برق را می‌توانند با یک برنامه‌ریزی خوب و منطقی مدیریت کنند.
شهابی تصریح کرد: میزان مصرف برق درحال حاضر در استان ٧٠٠مگاوات است، درحالی‌که در پیک تابستان میزان مصرف برق حوزه توزیع مازندران به ١٧٠٠مگاوات رسیده بود که افزایش ٢,٥ برابری را نشان می‌دهد و عمده مصرف هم وسایل سرمایشی و برودتی است. با توجه به این‌که بخش اعظم برق مصرف در استان مربوط به بخش‌های غیرتولیدی است، زنگ‌خطر مصرف  بیش‌ از حد استاندارد، مدت‌هاست که برای این استان به صدا درآمده و باید راهکارهای عملی اندیشید تا به میزان منطقی  مصرف کمک کرد.

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : زنگ خطر مصرف بیش از - -

مطالب مرتبط با : زنگ خطر مصرف بیش از حد استاندارد مشترکان برق در مازندران به صدا درآمد
نظر شما در مورد : زنگ خطر مصرف بیش از حد استاندارد مشترکان برق در مازندران به صدا درآمد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها