مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 12248 -تاریخ انتشار : سه شنبه 07 دی 1395 -ساعت : 09:05

چاپ به اشتراگ گذاشتن
قوز بالا قوز در جاده سیمرغ به بهنمیر/جان مردم قربانی بی‌تدبیری مسؤولان

قوز بالا قوز در جاده سیمرغ به بهنمیر/جان مردم قربانی بی‌تدبیری مسؤولان

مازندشورا: رئیس اداره راه و شهرسازی قائم‌شهر درباره وضعیت این جاده اظهار کرد: با مقداری کمبود اعتبار مواجه هستیم اما هفته گذشته از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور برای بازدید از این جاده آمدند و قرار شد اعتبار کافی برای اتمام این پروژه تخصیص داده شود

مازندشورا: جاده سیمرغ به بهنمیر یکی از جاده‌های مهم شهرستان است که روزانه تعداد زیادی خودرو در حال عبور و مرور از این محور هستند.

بعد از پیگیری و تلاش‌های مسؤولان سیمرغ مصوبه سفر اول و دوم هیأت دولت نهم و دهم به استان در هفته دولت سال جاری با حضور علی نبیان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران در حالی انجام شد که روش تعریض و چهارخطه کردن محور نوین بوده و برای نخستین‌بار در کشور رخ‌ داده است.

*‌ هفته دولت؛ شروع پروژه سیمرغ به بهنمیر

در هفته دولت سال جاری این پروژه 5 کیلومتری با اعتبار 3 میلیارد تومان کلنگ‌زنی شده و حتی پیمانکار پروژه قول داد در صورت تخصیص کامل اعتبار تا دهه فجر این پروژه به اتمام می‌رسد و بلافاصله کار پروژه بعد از کلنگ زنی آغاز شد و مردم خوشحال از تعریض این مسیر بودند.

مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران
کلنگ‌زنی محور سیمرغ به بهنمیر در هفته دولت

بعد از شروع کار و گذشت چند ماه از آغاز پروژه شاهد پیشرفت لاک‌پشتی هستیم، رشد چندانی در پروژه نمی‌بینیم که یکی از دلایل آن می‌تواند عدم اختصاص کافی بودجه باشد.

چندی پیش هم نماینده سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور به همراه نماینده سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و مسؤولان شهرستانی از این پروژه بازدید کردند.

حال مشکل کار کجاست که این پروژه به‌کندی در حال انجام است سؤالی است که باید توسط مسؤولان مربوطه پاسخ داده شود.

اما این روزها همه ناراضی از وضعیت این جاده هستند.

پیش از تعریض، این جاده از وضعیت مناسبی برخوردار نبود، امروز هم بعد از آغاز کار تعریض وضعیت جاده بدتر از قبل شده اما همه می‌دانند برای بهتر شدن باید این سختی‌ها را هم تحمل کنند.

مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران
وضعیت جاده قبل از تعریض

متأسفانه این روزها تصادف‌ها و واژگونی خودروها در این مسیر بسیار افزایش‌ یافته که این سؤال را به‌وجود می‌آورد مشکل کار از کجاست؛ آیا پیمانکار به‌دلیل انجام کند کار مقصر است؟ آیا اداره راه و شهرسازی به‌منظور عدم تخصیص بودجه مقصر است یا رانندگانی که به‌علت بی‌توجهی به قوانین و مقررات رانندگی حادثه‌آفرین می‌شوند.

*‌ با کمبود اعتبار مواجه هستیم

رئیس اداره راه و شهرسازی قائم‌شهر و سیمرغ در گفت‌وگو با فارس، درباره وضعیت این جاده اظهار کرد: با مقداری کمبود اعتبار مواجه هستیم اما هفته گذشته از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور برای بازدید از این جاده آمدند و قرار شد اعتبار کافی برای اتمام این پروژه تخصیص داده شود.

وی افزود: در صورت حل مشکلات مالی پیمانکار به‌سرعت کار خود را به اتمام می‌رساند چراکه این محور از جاده‌های پرتردد و بااهمیت ماست.

*‌ سیمرغ اهمیت ویژه‌ای برای ما دارد

مونا محمدی با اشاره به اینکه سیمرغ برای ما اهمیت ویژه‌ای دارد، تصریح کرد: در پروژه‌های تعریف‌شده مسیرهای مهم سیمرغ در دست تعریض و چهاربانده شدن است.

مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران
وضعیت جاده بعد از شروع عملیات تعریض

وی ادامه داد: با توجه به کمبود اعتبار مرحله‌به‌مرحله به پروژه‌ها اعتبار تعلق می‌گیرد و تمام تلاش خود را به‌کار می‌گیریم تا به کار سرعت ببخشیم.

رئیس اداره راه و شهرسازی قائم‌شهر و سیمرغ با بیان اینکه برای تعریض مسیر سیمرغ در پشت‌صحنه مشغول اجرای کارهای اداری و اولیه هستیم، اضافه کرد: نامه‌نگاری‌هایی برای تخصیص بودجه انجام‌شده است.

این مسؤول خاطرنشان کرد: تأمین ایمنی اهمیت ویژه‌ای برای ما دارد و به‌شدت پیگیر این موضوع هستیم همچنین با کمک اداره راهداری و حمل‌و نقل جاده‌ای کارهایی در حال انجام است.

محمدی با تأکید بر اینکه برخی رانندگان سرعت مطمئنه را رعایت نمی‌کنند، تصریح کرد: با توجه به وجود کارگاه‌های راه‌سازی سرعت مطمئنه از حد مجاز هم کمتر می‌شود.

وی در پایان گفت: تمهیداتی برای این موضوع اندیشیده شده است.

*‌ سرعت و سبقت بیشترین عامل حادثه!

مسئله‌ای که روشن است بی‌توجهی برخی رانندگان به علائم و قوانین راهنمایی و رانندگی در این مسیر است که گاهاً شاهدیم در مسیری که سرعت قانونی برای عبور و مرور کمتر از 60 کیلومتر در ساعت است با دو برابر این سرعت و سبقت‌های غیرمجاز می‌خواهند خود را زودتر به مقصد برسانند اما این سرعت زیاد حادثه‌آفرین می‌شود، حادثه‌ای که پایانش پشیمانی است.

هرروز و در ساعات مختلف شاهد حضور گشت نامحسوس و پلیس راهور در این مسیر هستیم اما رعایت قانون برای برخی فقط در این قسمت خلاصه می‌شود.

مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

نظر رانندگان و مردمی که در حاشیه این جاده زندگی می‌کنند را هم می‌شنویم که اذعان می‌کنند سرعت و سبقت غیرمجاز برخی رانندگان در این مسیر حادثه‌آفرین می‌شود البته نباید نداشتن شانه خاکی در این مسیر را فراموش کنیم، شانه خاکی که از قبل هم وجود نداشته امروز با تعریض جاده قسمت خاکی و حاشیه جاده به‌کلی برداشته‌شده و با خارج شدن یک چرخ خودرو از مسیر واژگونی خودرو را در پی خواهد داشت که در طی این مدت کم شاهد بروز این حادثه نبوده‌ایم.

این مسیر مشکلات بسیاری دارد که طی زمان و با تعریض جاده این مشکلات هم مرتفع می‌شود و امیدواریم مسؤولان با نگاه ویژه خود هر چه سریع‌تر به حل این مشکل کمک کنند.


منبع : فارس مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها :

نظر شما در مورد : قوز بالا قوز در جاده سیمرغ به بهنمیر/جان مردم قربانی بی‌تدبیری مسؤولان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها