مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 12265 -تاریخ انتشار : سه شنبه 07 دی 1395 -ساعت : 12:42

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اولین كنفرانس ملی ایمنی، بهداشت و محیط‌زیست به میزبانی مازندران/ بررسی تجربیات HSE در كشورهای پیشرفته

به همت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران برگزار شد؛

اولین كنفرانس ملی ایمنی، بهداشت و محیط‌زیست به میزبانی مازندران/ بررسی تجربیات HSE در كشورهای پیشرفته

مازندشورا: نخستین كنفرانس ملی ایمنی، بهداشت و محیط‌زیست در صنعت ساختمان به همت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران با حضور حامد مظاهریان معاون وزیر راه و شهرسازی و مسئولان ستادی – استانی و اعضای نظام‌مهندسی استان‌ها به مدت دو روز در محمودآباد مازندران برگزار شد.

مازندشورا:این کنفرانس ملی شامل 4 حوزه مهم بهداشت، ایمنی، محیط‌زیست و پدافند غیرعاملو چندین کارگاه آمورشی بود ازجمله کارگاه‌های درس‌هایی از حوادث ساختمانی، پدافند غیرعامل،نگاهی به قوانین ناظر بر ایمنی كارگاه‌های ساختمانی و كارگاه كار در ارتفاع كارگاهEIA در صنعت ساختمان، HSE در نظام پیمانكاری، اهمیت معایناتشغلی در كارگران ساختمانی و تجربیات HSE در كشورهایپیشرفته بود.

در حاشیه این کنفرانس نیز مسابقه عکس "بهداشت، ایمنی و محیط‌زیستدر کارگاه‌های ساختمانی" برگزار شد.

همچنین از دیگر برنامه‌های روز نخست این همایش ارائه مقالاتی با عناوینبررسی ایدئولوژیک، حوادث ناشی از كار در شهرستان آمل با نگاه ویژه به كارگاه‌های ساختمانی،بررسی تأثیر میزان بازشو و رنگ پوشش خارجی ساختمان در تهویه طبیعی با بهره‌گیری ازمدل‌سازی (CSD)، مطالعه موردی (HSEPLAN) پروژه شهید صیاد شیرازی، بررسی تكنیك‌های تجزیه‌وتحلیلحوادث و مطالعه شاخص‌های حوادث یك پروژه عمرانی و همچنین بررسی عملكرد سلامت و ایمنیتجهیزات، مصالح و منابع در پروژه‌های ساختمانی از دیگر برنامه‌های روز نخست كنفرانسبود که به شکل مطلوبی برگزار شد.

روز دوم همایش نیز شامل ارائه مقالاتی با عناوین بررسی حوادث ناشی از كاردر كارگاه‌های ساختمانی، تحلیل راندمان مالی سیستم‌های تولید هم‌زمان گازسوز و خورشیدیبا هر كاربرد در ساختمان‌های مسكونی، هشداردهنده‌های بصری در سیستم‌های اعلام حریقو اعلام‌خطر به‌منظور افزایش ایمنی ناشنوایان و كم‌شنوایان و همچنین ارزیابی ریسك‌هایایمنی و بهداشتی افراد شاغل در صنعت ساختمان‌سازی به روش (HAZAN) بود.

این كنفرانس در 6 آذرماه پس از ارائه مقالات و كارگاه‌های آموزشی با حضورمعاون مسكن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی و دیگر مسئولان ستادی و استانی در محمودآبادبه كار خود پایان داد.

در ضمن مبحث ایمنی، بهداشت و محیط‌زیست در صنعت ساختمان مبحث ۱۲ قانونمقررات ملی ساختمان را شامل می‌شود؛ که استان مازندران عهده‌دار ارائه این مبحث درکشور بود و در فرصت کوتاه چند ماهه اداره کل راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسیساختمان استان مازندران توانستند این کنفرانس ملی را برگزار کنند.

شایان‌ذکر است خبرگزاری «صما» به‌عنوان حامی رسانه‌ای این همایش حضور پررنگیدر طی دو روز و در برنامه اختتامیه مورد تقدیر قرار گرفت.

انتهای پیام /

کد خبر:0227


منبع : صما


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ساختمانی - ساختمان - ایمنی - بررسی - حوادث - بهداشت - ارائه - كارگاه‌های - مازندران - برگزار - محیط‌زیست - استان - همچنین - همایش - کنفرانس - مطالعه - سیستم‌های - شهرسازی - مقالاتی - پروژه - کارگاه‌های - كنفرانس - تجربیات - پدافند - برنامه‌های -

نظر شما در مورد : اولین كنفرانس ملی ایمنی، بهداشت و محیط‌زیست به میزبانی مازندران/ بررسی تجربیات HSE در كشورهای پیشرفته

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها