مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 123 -تاریخ انتشار : یکشنبه 13 دی 1394 -ساعت : 20:51

چاپ به اشتراگ گذاشتن
طرح ایجاد مشاغل خانگی در روستاهای استان مازندران اجرا می‌شود

مدیرکل روستایی استانداری مازندران:

طرح ایجاد مشاغل خانگی در روستاهای استان مازندران اجرا می‌شود

مازند شورا : مدیرکل روستایی و شوراهای استانداری مازندران با تاکید بر توانمندسازی روستاییان استان، گفت: طرح ایجاد مشاغل خانگی در روستاهای مازندران اجرا می‌شود.

مازند شورا : به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، جان‌الله عبدی امروز در نشست با معاون اشتغال کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران با اشاره به ظرفیت‌های مناسب تولید در روستا و مناطق محروم، اظهار داشت: شناسایی مناطق محروم و نیازمندان در روستاها به منظورفراهم کردن فرصت‌های اشتغالزایی از مهم‌ترین برنامه‌های مشترک اداره کل روستایی استانداری مازندران و کمیته امداد امام خمینی (ره) است.

وی با اشاره به واگذاری ماشین آلات و دستگاه‌های مورد نیاز به دهیاری،ها، افزود: این دستگاه‌ها علاوه بر ایجاد شغل در روستا منجر به توسعه عمران و آبادانی روستا می‌شود.

عبدی با بیان اینکه نظارت در بکارگیری ماشین آلات واگذار شده به روستاها افزایش می‌یابد، تاکید کرد: در صورت استفاده نکردن دهیاری‌ها از امکانات اختصاص یافته مانند ماشین آلات، خودروهای بلااستفاده از دهیاری‌ها پس گرفته می‌شود.

مدیرکل دفتر روستایی استانداری مازندران از انعقاد تفاهم نامه همکاری بین کمیته امداد امام خمینی و اداره کل روستایی استانداری در زمینه اشتغالزایی در روستاها در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: یکی از مشکلات اساسی در توسعه اشتغال، جزیره ای کارکردن دستگاه‌های اجرایی است.

وی با اشاره به اینکه آبادانی در روستاها, توسعه روستایی را درپی دارد, تصریح کرد: توسعه مشاغل خانگی در روستاها بازدهی بهتری دارد و همگام کردن صنایع تبدیلی و دیگر صنایع بر استفاده از محصولات تولید شده روستاییان می‌تواند سودآوری بهتری را نصیب مردم روستا کند.

عبدی با اشاره به توانمندی بالا تولید در روستاهای مناطق مختلف مازندران ,گفت: افرادآسیب‌پذیر در قالب طرح مشارکتی اداره کل روستایی و کمیته امداد امام خمینی, شناسایی و نسبت به اشتغال آنان اقدام می‌شود.

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : طرح ایجاد مشاغل خانگ - -

نظر شما در مورد : طرح ایجاد مشاغل خانگی در روستاهای استان مازندران اجرا می‌شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها