مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1231 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 17 اردیبهشت 1393 -ساعت : 19:20

چاپ به اشتراگ گذاشتن
شمار اعضای نظام مهندسی مازندران دوبرابر می شود/ ثبت 1400 پروژه ساختمان در استان

ناییج پور:

شمار اعضای نظام مهندسی مازندران دوبرابر می شود/ ثبت 1400 پروژه ساختمان در استان

مازند شورا: رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران گفت: شمار اعضای نظام مهندسی به دلیل تحصیل شمار زیادی از دانشجویان در رشته های مرتبط، در چهار سال آینده دو برابر می شود.

مازند شورا: تورج نائیج پور عصر چهارشنبه در نشست شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور بیان داشت: در سال 74 حدود 300 عضو داشتیم و اکنون به رغم آنکه گلستان از مازندران جدا شد، 24 هزار عضو داریم.

وی اظهار داشت: در مازندران به ازای هر 80 تا 90 سکنه یک مهندس داریم و بیشترین تراکم در رشته عمران است و هشت هزار و 900 عضو دارای پروانه اشتغال هستند که 10 درصد در رشته معماری است.

ناییج پور گفت: در سازمان نظام مهندسی 13 کیمسیون داریم و کمیسیون مشترک گروههای تخصصی را نیز راه اندازی کرده ایم که به کمیسیون پدافند غیرعامل نظام مهندسی تبدیل شده است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندارن با اشاره به تقسیم استان به 9 ناحیه گفت: 100 درصد پروژه های نظام مهندسی از سوی سازمان مورد بازرسی قرار می گیرد.

وی به کمیسیون شوراها و صدور پروانه، کمیسیون سوانح و بلایای طبیعی، کمیسیون رفاه و ... اشاره کرد و گفت: در سه سال گذشته 37 میلیارد تومان به مهندسان استان وام و تسهیلات داده می شود.

ناییج پور به پروژه های اجرا شده اشاره و اضافه کرد: در سال گذشته هزار و 453 پروژه با مساحت بیش از هفت میلیون متر مربع ثبت شده است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران ادامه داد: انرژی و محیط زیست، کمیسیون انتشارات از دیگر کمیسیونهایی است که در استان فعال است./ مهرلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تورج نائیج - نظام مهندسی - ساختمان - مازندران - -

نظر شما در مورد : شمار اعضای نظام مهندسی مازندران دوبرابر می شود/ ثبت 1400 پروژه ساختمان در استان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها