مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 12314 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 08 دی 1395 -ساعت : 15:36

چاپ به اشتراگ گذاشتن
رسانه ملی یا ستاد انتخاباتی؟!

دغدغه ناگهانی نسبت به کارآفرینان!

رسانه ملی یا ستاد انتخاباتی؟!

اختصاصی مازندشورا: در روزهای گذشته شبکه تبرستان با دعوت از یکی از کاندیداهای احتمالی انتخابات شورای شهر ساری و معرفی او به عنوان کارآفرین، اقدام به تبلیغ رسمی وی در سیما کرده است

اختصاصی مازندشورا: امروز اکبر عالمی مجری پیشین سیما یادداشتی در روزنامه جام جم منتشر کرد که در آن از سیاست‌های برنامه‌های تلویزیونی به شدت انتقاد کرد و برنامه‌های تلویریونی را تهی از پژوهش دانست. این مجری پیشین تلویزیون نوشته است (شناخت مخاطب یا همان مخاطب‌شناسی و بررسی بی‌طرفانه برنامه‌های تلویزیون تا چه اندازه مد نظر قرار می‌گیرد؟)

این نقد که بسیار به جا به تلویزیون وارد شد، بهانه‌ای است تا با دقت بیشتری عملکرد سیما به خصوص در مازندران و شبکه تبرستان مورد ارزیابی قرار گیرد و از لحاظ محتوایی و هدف ساخت برنامه‌ها سنجیده شود.

به طور مثال در روزهای گذشته شبکه تبرستان با دعوت از یکی از کاندیداهای احتمالی انتخابات شورای شهر ساری و معرفی او به عنوان کارآفرین، اقدام به تبلیغ رسمی وی در سیما کرده است.

صدا و سیمایی که رسانه‌ای با بودجه بیت المال است، رسالت مشخص و معینی برعهده دارد که متاسفانه گاهی از آن دور می‌شود و در جهت منافع شخصی بعضی افراد گام بر‌میدارد و به همین دلیل کارشناسان معتقدند مخاطبان سیما نسبت به گذشته کاهش یافته است و اقبال کمتری از طرف مردم به آن می‌شود.

ضعف در ساخت برنامه‌های پرمحتوا، جذاب و مورد نیاز مخاطبان، میل صاحبان صنایع و شرکت‌ها برای سفارش آگهی به سیما را کاهش داده است و این موضوع باعث کاهش درآمد حاصل از آگهی‌های سیما شده است.

لاجرم مشاهده شده است سیما برای تامین هزینه‌ها به سمت تولید برنامه‌های غیرحرفه‌ای، سفارشی و رپرتاژی روی آورده است که به نوعی رقابت با بخش خصوص محسوب می‌شود.

هرچند که تبلیغ انتخاباتی در رسانه‌هایی که توسط بیت المال اداره می‌شوند غیرقانونی است اما شبکه تبرستان پاسخ دهد آیا فضا برای کارآفرینان دیگر که سال‌ها با مشکلات ناشی در این عرصه دست و پنجه نرم کرده‌اند و زیر بار مشکلات خم شده‌اند اما تاکنون سیما به سراغ آنها نرفته است، چگونه باید بر روی آنتن سیما ظاهر شوند و مشکلات خود را بیان کنند؟ آیا فقط برخی کاندیداهای احتمالی خاص می‌توانند از تریبونی که با بیت المال تامین می‌شود اظهار نظر کنند؟

به نظر می‌آید بهتر است به جای آنکه سیما تهیه برنامه‌هایی با محتوای تبلیغات برای برخی از افراد را به وجود بیاورد، فرصت برابر و رسمی برای معرفی کاندیداها ایجاد نماید.

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : صدا و سیما - سیمای مازندران - شبکه تبرستان -

نظر شما در مورد : رسانه ملی یا ستاد انتخاباتی؟!

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*