کوروش یوسفی، زوال سیاسی یا رویش دوباره؟

تاریخ انتشار : چهار شنبه 08 دی 1395 - ساعت : 16:19

کد مطلب: 12315 چاپ به اشتراگ گذاشتن

تحلیل مازندشورا؛

کوروش یوسفی، زوال سیاسی یا رویش دوباره؟

اختصاصی مازندشورا: او اما با چالش تاخیر در کسب تایید صلاحیت رو به رو شد و این امر موجب شد در لیست امید قرار نگیرد و در نتیجه راهی به مجلس پیدا نکند. مسئله‌ای که شاید باعش شد از شورای اصلاح طلبان دلخور شود و از سویی اصلاح طلبان نیز انتظار انصراف وی از عرصه انتخابات به نفع لیست امید را داشتند

اختصاصی مازندشورا: در میان چهره‌های جوان اصلاح طلب که در چند سال اخیر توانسته‌اند جای خود را در میان قشری از نخبگان سیاسی اصلاح طلب و بخشی از شهروندان ساری باز کنند، نام کوروش یوسفی در صدر این فهرست به چشم می‌خورد.

 یوسفی که به عنوان عضوی از بدنه بزرگ فرهنگیان، خود را در انتخابات شورای چهارم شهر ساری، در معرض آرای مردم قرار داده بود، توانست با کسب حدود 15 هزار رای به پارلمان شهری راه یابد. اما در میانه راه مسیرش را به سوی خانه ملت تغییر داد تا شاید بتواند با اعتماد مردم راهی پارلمان ملی شود.

او اما با چالش تاخیر در کسب تایید صلاحیت رو به رو شد و این امر موجب شد در لیست امید قرار نگیرد و در نتیجه راهی به مجلس پیدا نکند. مسئله‌ای که شاید باعش شد از شورای اصلاح طلبان دلخور شود و از سویی اصلاح طلبان نیز انتظار انصراف وی از عرصه انتخابات به نفع لیست امید را داشتند.

او که پس از استقرار مجلس دهم، پشنهادات مسئولیت‌های اجرایی را نپذیرفت خود را برای حضور در عرصه رقابت‌های انتخابات پنجم شورای اسلامی شهر آماده می‌نماید.

اما یوسفی اینبار هم با چند چالش رو به رو است.

چالش اول ذهنیت افکار عمومی نسبت به وی به خاطر انصراف احتمالی از شورای پنجم در صورت پیروز شدن در انتخابات 96 و کاندیداتوری مجدد برای انتخابات مجلس یازدهم است. اگرچه فی النفسه در صورت مساعد بودن شرایط، به این اتفاق  نباید خرده گرفت.

چالش دیگر احتمال حضور تعدادی از افراد نزدیک به وی و برخی از لیدرهای ستاد سابق او است که به صورت مستقل در انتخابات شورای پنجم حضور یابند.

اما چالش دو سویه‌ای که میان کوروش یوسفی و اصلاح طلبان ساری وجود دارد این است که برخی از اصلاح طلبان به دلایل فوق الذکر حاضر به قرار دادن وی در لیست امید انتخابات شورای پنجم نخواهند بود تا سرنوشت سال94 وی بار دیگر در سال 96 تکرار شود. اگرچه این خود برای اصلاح طلبان نیز چالش ایجاد می‌کند که چگونه احتمال دارد لیستی تشکیل شود و در آن چهره شناخته شده اصلاح طلبی همچون کوروش یوسفی در آن وجود نداشته باشد؟

به نظر می‌رسد یوسفی در مسیر آینده سیاسی خود شرایط دشواری دارد. شرایطی که می‌تواند هم زوال سیاسی و هم رویش دوباره وی را رقم زند.

این مهم نیازمند حضور موثر فرهنگیان و همکاران سابق وی در کنار او، جمع آوری رای محلی و منطقه‌ای، اتفاق نظر و همکاری و هم افزایی اعضای سابق ستاد وی در انتخابات شورای پنجم و در نهایت حمایت لیست امید از وی می‌باشد که در صورت تحقق پیروزی در انتخابات شورای پنجم، آنهم با رای بالا و قابل توجه مسیر کسی پارلمان ملی هموارتر گردد تا اینگونه هم کوروش یوسفی و هم اصلاح طلبان شاهد رویش دوباره باشند.

نویسنده :

برچسب ها : #کوروش یوسفی #اصلاح طلبان #انتخابات ساری

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : کوروش یوسفی، زوال سیاسی یا رویش دوباره؟

*

*


X https://sport45.site/