اعتراض به انتخابات هیات رئیسه شورای استان/ رای گيری بايد مجدد برگزار شود

تاریخ انتشار : پنج شنبه 09 دی 1395 - ساعت : 15:26

کد مطلب: 12345 چاپ به اشتراگ گذاشتن

عسکری مدير كل شهری و شوراهای استانداری اعلام کرد:

اعتراض به انتخابات هیات رئیسه شورای استان/ رای گيری بايد مجدد برگزار شود

مازندشورا: با عنايت به اين قانون و عدم حضور دوسوم اعضا در زمان انتخابات عملا جلسه از رسميت خارج شده و مصوبات شورا وجاهت قانوني نداشته و بايد انتخابات دوباره برگزار شود

مازندشورا: مدير كل دفتر امور شهري و شوراهاي استانداري مازندران با اشاره به اينكه مطابق قانون جلسات شوراها با حضور دو سوم اعضاي اصلي رسميت دارد، گفت: انتخابات هيئت رئيسه شوراي اسلامي استان بايستي مجدد برگزار شود.

فرهاد عسكري، مدير كل دفتر امور شهري و شوراهاي استانداري مازندران امروز(9دي) درجمع خبرنگاران با اشاره به اهميت انتخابات عنوان داشت: با توجه به خارج شدن 9 نفر از اعضاي شورا از جلسه انتخابات هيئت رئيسه شوراي اسلامي استان و از رسميت افتادن جلسه، راي گيري فاقد وجاهت قانوني است و بايد مجددا برگزار شود .

وي تاكيد كرد: اگر چه در زمان آغاز جلسه تعداد اعضاي حاضر داراي حد نصاب بوده اما خروج همزمان 9 نفر از اعضا به منزله اعتراض به كانديداتوري يكي از اعضا فرآيند انتخابات را از رسميت خارج ساخته است .

عسكري تصريح كرد: به استناد ماده 15 قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 1375 با اصلاحات بعدي و ماده 11 آئين نامه اجرايي تشكيلات، انتخابات داخلي و امور مالي شوراهاي اسلامي مصوب 1378 جلسات شوراها با حضور دو سوم اعضاي اصلي رسميت يافته و تصميمات با اكثريت مطلق آراي حاضرين معتبر است .

وي اظهار داشت: با عنايت به اين قانون و عدم حضور دوسوم اعضا در زمان انتخابات عملا جلسه از رسميت خارج شده و مصوبات شورا وجاهت قانوني نداشته و بايد انتخابات دوباره برگزار شود.

گفتنی است سه روز پیش رئیس روابط عمومی شورای اسلامی استان مازندران  از انتخاب مجدد سید کمال آقامیری به عنوان رئیس این شورا خبر داد و گفت: وی با اکثریت آرا بار دیگر به عنوان ریاست شورای اسلامی استان انتخاب شد.


منبع : استانداری مازندران

برچسب ها : #آقامیری #شورای استان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : اعتراض به انتخابات هیات رئیسه شورای استان/ رای گيری بايد مجدد برگزار شود

*

*


X https://sport45.site/