مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1240 -تاریخ انتشار : سه شنبه 16 اردیبهشت 1393 -ساعت : 09:47

چاپ به اشتراگ گذاشتن
شوراها امین ترین پل ارتباطی مردم و مسئولین هستند/ شوراها از نظر اعتبار و بودجه مشکل جدی دارند

سید حجت الله هادیان رئیس شورای شهرستان ساری:

شوراها امین ترین پل ارتباطی مردم و مسئولین هستند/ شوراها از نظر اعتبار و بودجه مشکل جدی دارند

مازند شورا: مراسم تجلیل از اعضای شورای شهرستان ساری با حضور مدیران و مسولان این شهرستان برگزار شد

به گزارش مازند شورا به نقل از علیرضا مظفری از حوزه رسانه ای روابط عمومی شورای اسلامی شهرستان ساری، سید حجت‌‍‌الله هادیان در مراسم تجلیل از اعضای شورای شهرستان ساری با بیان اینکه باید زمینه‌ای ایجاد شود تا همه مسئولان شوراها را باور کنند، اظهار داشت: شورا جایگاه اجتماعی است و باید تلاش کنیم این جایگاه در جامعه حفظ شود و مسئولان شورا را باور کنند.

رئیس شورای شهرستان ساری با اشاره به برگزاری همایش شورا در استانداری مازندران خاطرنشان کرد: در شهرستان‌ها زمینه‌ای ایجاد شود تا همه مردم شوراها را در راس امور ببینند.وی با اشاره به مشکلاتی که در شوراها وجود دارد، گفت: بسیاری از شوراها با حداقل امکانات در حال فعالیت هستند و باید زمینه‌ای ایجاد شود تا امکانات مالی شوراها نیز افزایش یابد.

هادیان به حضور پررنگ شوراها در انتخابات اشاره کرد و بیان داشت: شوراها در دوره چهارم حماسه سیاسی خلق کردند و مردم با رای به شوراها اعلام کردند که علاقه‌مند به حضور این نهاد فعال اجتماعی هستند.

رئیس شورای شهرستان ساری با اعلام اینکه شوراها رابط بین مسئولان و مردم هستند افزود: بسیاری از مسئولان در بحران‌ها دست به دامن شورا می‌زنند و نیاز است زمینه‌ای ایجاد شود که شوراها در همه امور دیده شوند.این مسئول با اشاره به مشکلاتی که شوراها دارند، خاطرنشان کرد: شوراهای روستاها توسط مسئولان توجه نمی‌شوند و این در حالی است که شوراها در بطن مشکلات دولت در روستاها هستند. وی ادامه داد: شوراها در کنار مسئولان و در تحقق مدیریت یک پارچه شهری می‌توانند گام موثر بردارند و زمینه‌ای ایجاد شود که نشست مشورتی شوراها با مسئولان به صورت مداوم برگزار شود.

وی خواستار تخصیص ردیف بودجه‌ای برای شوراها در بخش‌ها شد و گفت: شوراها به عنوان ناظر بر عملکرد مسئولان هستند و برای نظارت نیاز به حمایت مالی است که در حال حاضر شوراها از مبحث اعتباری دچار مشکل جدی هستند. این مسئول با اشاره به فعالیت سازمان همیاری‌ها در برخی روستاهای استان گفت: بخشی از درآمدی که سازمان همیاری در روستاهای استان دارد در اختیار شوراها قرار گیرد. وی خواستار ساماندهی پروانه صدور کسب در بخش‌ها شد و بیان داشت: این امر در گذشته در اختیار شورای بخش بود ولی در حال حاضر تغییراتی در این بخش ایجاد شد و اگر بخشی از عوارض که به حساب مجمع امور صنفی واگذار می‌شود در اختیار شوراها قرار گیرد. رئیس شورای شهر ساری با انتقاد از برخی مسئولان که تعاملی با اعضای شورا ندارند گفت: بسیاری از شوراهای روستای برای دیدار با مسئولان پشت درهای بسته قرار می‌گیرند. هادیان خواستار تداوم برنامه‌های فصلی اعضای شورای شهرستان شد و تصریح کرد: مسئولان در انتخاب نماینده دولت در بخش از نظرات اعضای شورا استفاده کنند تا تعاملی بین شورا و مسئولی که در بخش قرار می‌گیرد ایجاد شود.این مسئول خواستار اختصاصی بخشی از درآمد شهر به شورای بخش شد و گفت: مسئولان زمینه حضور اعضای شورا را در مسافرت‌های خارج از استان فراهم کنند.وی در پایان با اشاره به حضور بخشداران در جلسه گفت: بخشداران تعاملی بیشتر با اعضای شورای شهر داشته باشند.

شوراها سفیران مردم سالاری دینی هستند 

جواد واحدی فرماندار ساری در این مراسم که به همت شورای شهرستان ساری برگزار شد با اشاره به نظر امام راحل در مورد تأسیس شوراها که از مترقّی ترین تأسیس ها به شمار می رود و با بیان باید از این سخن بیشترین درس را برای توسعه شوراها آموخت، اظهار داشت: اعضای شوراها سفیران مردم سالاری دینی هستند. وی گفت: شوراها جایگاه بسیار مهمی در قانون اساسی دارند و باید از تخریب شوراها پرهیز شود و ارزش آن مخدوش نشود. فرماندار ساری با بیان اینکه وجود شوراها برای مسئولین یک نعمت محسوب می شود، گفت: بسیاری از مطالبات مردم از طریق شوراها به اطلاع مسئولین می رسد و شوراها حلقه واسط مردم و مسئولین هستند. واحدی با واکاوی پیرامون شوراها در 4 دوره گذشته، اعضای دوره چهارم را از متخصص ترین افراد دانست و گفت: مردم به تخصص و تعهد رأی دادند.

جواد واحدی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: همچنان که دولت تدبیر و امید هدف توسعه کشور را در برنامه خود دارد و از نقد استقبال می کند ما نیز در فضایی سالم و سازنده از نقد استقبال می کنیم تا بهتر بتوانیم در راه توسعه کشور گام برداریم. فرماندار مرکز مازندران خاطر نشان ساخت: ما مسئولین در کنار شوراها هستیم تا مردم سالاری دینی را ارتقاء دهیم و در حقیقت روز شوراها روز تجلی اراده مردم است. واحدی در پایان یادآور شد: سه پروژه مهم در ساری برای توسعه مرکز استان در دستور کار است و به موقع نسبت به اطلاع رسانی آن اقدام خواهد شد   

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شوراها - شورای شهر - ساری - بودجه - اعتبار - -

نظر شما در مورد : شوراها امین ترین پل ارتباطی مردم و مسئولین هستند/ شوراها از نظر اعتبار و بودجه مشکل جدی دارند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها