مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 12454 -تاریخ انتشار : دوشنبه 13 دی 1395 -ساعت : 09:13

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بازگشت مدیر برکنار شده پس از یک ماه!

اتفاقی عجیب در اداره کار آمل؛

بازگشت مدیر برکنار شده پس از یک ماه!

مازندشورا: حدود سه ماه پیش بود که رئیس اداره کار آمل پس از تصدی قریب به یک سال وی در این سمت به صورت ناگهانی برکنار و رئیس جدید نیز بدون مراسمی خاص مستقر شد. حالا در کمتر از یک ماه بار دیگر رئیس پیشین به جایگاه ریاست بازگشته است

مازندشورا: شهرستان آمل دارای 45 درصد از صنعت استان مازندران و بیش از نیمی از صادرات استان مازندران است اما اقدامات برخی دستگاه های اجرایی در آن در شان جایگاه این بخش نیست.

به گزارش ایسنا مازندران، قطب صنعت بودن و داشتن بخش مهمی از نیروهای کارگری استان در شهرستان آمل از این شهرستان، منطقه اقتصادی و ویژه ساخته است که می باید شرایط و ظرفیت های مدیریتی نیز متناسب با آن اعمال شود.

در روزهایی که صنایع دچار مشکلات بسیاری هستند، رکود بازار، تورم، نرخ بانکی، مشکلات کارگری دامن این واحدها را گرفته است، بی ثباتی مدیریتی در اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی آمل نیز دامن گیر شده است.

حدود سه ماه پیش بود که رئیس اداره کار آمل پس از تصدی قریب به یک سال وی در این سمت به صورت ناگهانی برکنار و رئیس جدید نیز بدون مراسمی خاص مستقر شد. حالا در کمتر از یک ماه بار دیگر رئیس پیشین به جایگاه ریاست بازگشته است.

به نظر می رسد، در شرایطی که واحدهای صنعتی و تولیدی آمل بیش از گذشته به مدیریت و برنامه های حمایتی در این زمینه نیاز دارند، بی ثباتی در اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی آمل که از مدیریت استانی نشات می گیرد بیشتر حائز اهمیت شده است.

جابه جایی های آنی و بدون برنامه در زمینه مدیریتی آسیب های زیادی به مجموعه های تحت پوشش وارد می کند.

روزهایی که باید مدیریت ها به دنبال راهکارهای حمایتی از بخش تولید و صنعت و بخش کارگری باشند، درگیری های مدیریتی و مشغول شدن مدیران به رفتن و آمدن در قطب صنعت و تولید مازندران شایسته نیست.

به نظر می رسد، شاخصه های انتخاب مدیران باید براساس توانایی افراد باشد، رفتن و آمدن مدیران توان به کارگیری نیروها را از میان خواهد بود.

آقای مدیرکل، به نظر می رسد مشکلات حوزه های کار و کارگری در آمل آنقدر زیاد هست که جابه جایی مدیران شهرستانی مانند آمل به صبر و تفکر و برنامه ریزی صورت گیرد.

بسیاری از آگاهان حوزه کار و تولید آمل معتقدند آمل به دلیل بی ثباتی های مدیریتی در حوزه های حساس جایگاه خود را در حوزه صنعت و اقتصاد مازندران از دست داده است.

اداره کار آمل که روزی در رتبه های نخست عملکردی استان قرار داشت، این روزها به صورت منفعالانه رفتار می کند که امیدواریم پاسخی شایسته دراین زمینه دریافت شود.


منبع : ایرنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها :

نظر شما در مورد : بازگشت مدیر برکنار شده پس از یک ماه!

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها