مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 12472 -تاریخ انتشار : دوشنبه 13 دی 1395 -ساعت : 11:46

چاپ به اشتراگ گذاشتن
توقف احداث مسکن مهر

بانک مسکن نسبت به تامین باقیمانده تعهدات موظف شد

توقف احداث مسکن مهر

مازندشورا: بانک مسکن موظف است نسبت به تأمین باقیمانده تعهدات خود و تأمین منابع مورد نیاز مسکن مهر بدون تعهد احداث واحدهای جدید با تشخیص وزارت راه و شهرسازی اقدام نماید

مازندشورا: نمایندگان در نشست علنی نوبت صبح امروز (دوشنبه، 13 دی ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه برنامه ششم توسعه با بند ج و د ماده 73 این لایحه در رابطه با استقرار سیستم یکپارچه اطلاعات مکانی به منظور تحقق پذیری طرح های توسعه شهری و روستایی موافقت کردند.

در صدر ماده 73 لایحه برنامه ششم توسعه آمده است: دولت موظف است در چارچوب قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن اقدامات زیر را انجام دهد:

بنابراین گزارش در بند ج این لایحه آمده است: بانک مسکن موظف است نسبت به تأمین باقیمانده تعهدات خود و تأمین منابع مورد نیاز مسکن مهر بدون تعهد احداث واحدهای جدید با تشخیص وزارت راه و شهرسازی اقدام نماید.

همچنین در بند (د) ماده 73 آمده است: وزارت راه و شهرسازی با رعایت وظایف و اختیارات سایر دستگاه ها و ایجاد تشکیلات جدید و استفاده از امکانات سایر دستگاه ها مکلف است در راستای تحقق‌پذیری طرحهای توسعه و عمران شهری و روستایی، آمایش و کنترل تخلفات، انضباط شهری و حفظ حقوق شهروندان نسبت به استقرار سیستم یکپارچه اطلاعات مکانی و تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز آن و ایجاد ساختار مناسب برای اشتراک گذاری داده‌های مکانی توسط کلیه دستگاههای مرتبط اقدام نماید. این حکم ناقض و ناسخ هیچ یک از قوانین نیست.

بنابراین گزارش نمایندگان با الحاق یک تبصره به بند د ماده 73 موافقت کردند که در این تبصره آمده است: در ماده 18 قانون ساماندهی و حمایت از عرضه مسکن عبارت «برنامه پنجم» به «برنامه ششم» تغییر می یابد و منابع مورد نیاز بندهای این ماده از این محل، قابل تأمین است.

این گزارش می افزاید: نمایندگان با اصل ماده 73 این لایحه با 154 رأی موافق، 2 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از مجموع 222 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.


منبع : خانه ملت


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مسکن مهر -

نظر شما در مورد : توقف احداث مسکن مهر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها