مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 12477 -تاریخ انتشار : دوشنبه 13 دی 1395 -ساعت : 14:01

چاپ به اشتراگ گذاشتن
استثمار کارگران در سازمان عمران شهرداری ساری + سند

اخراج، در صورت امتناع از امضای برگه؛

استثمار کارگران در سازمان عمران شهرداری ساری + سند

اختصاصی مازندشورا: شایان ذکر است برخی از کارگران در گفت و گو با مازندشورا اعلام کردند که تهدید شده‌اند هیچ گونه عکس برداری از این نامه نشود و هیچگونه اطلاعی به رسانه‌ها داده نشود و همچنین در صورت امتناع از امضا این برگه، اخراج خواهند شد

اختصاصی مازندشورا: رعایت حداقلی حقوق کارگران طبق قانون کار، پرداخت مزایا با توجه به سختی کار و سایر موارد جزو مسائلی است که کارگران و اتحادیه‌های کارگری به شکل پیوسته با آن دست به گریبان بوده و مدیران سازمان کار و تامین اجتماعی مدعی حفظ و رعایت حقوق کارگری بوده‌اند

در حالی که در بسیاری از شرکت‌های بخش خصوصی شایعاتی مبنی بر گرفتن تعهد اجباری از کارگران پیرامون دریافت حقوق و مزایا شنیده می‌شود، این مسئله اخیرا در یکی از سازمان‌های تابعه شهرداری ساری نیز مشاهده شده است.

با پیگیری‌های خبرنگار مازندشورا مشخص شده است از اردیبهشت سال 95 تا کنون پرداختی‌های سازمان منظم نبوده است به طوری که حقوق کارگران این سازمان در ماه‌های آبان و آذر پرداخت نشده است. علاوه بر آن از کارگران تعهدی اجباری گرفته شده است که تصویر آن در ادامه منتشر می‌شود.

شایان ذکر است برخی از کارگران در گفت و گو با مازندشورا اعلام کردند که تهدید شده‌اند هیچ گونه عکس برداری از این نامه نشود و هیچگونه اطلاعی به رسانه‌ها داده نشود و همچنین در صورت امتناع از امضا این برگه، اخراج خواهند شد.

نکته جالب آنجاست که رئیس سازمان عمران شهرداری ساری فارغ التحصیل رشته حقوق است که این عمل در سازمان تحت مدیریت ایشان عجیب است. از طرفی رشته حقوق ارتباطی با مجموعه تحت مدیریت ایشان ندارد در حالی که طبق فصل پنج- ماده 10 "اساسنامه سازمان‌های وابسته به شهرداری مرکز استان" مدیر عامل (رئیس) سازمان باید حداقل مدرک تحصیلی لیسانس در یکی از رشته‌های تحصیلی مندرج در طرح طبقه بندی مشاغل کارمندی در رشته شغلی که توسط وزارت کشور (سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور) به تفکیک سازمان وابسته اعلام شده است داشته باشد.

گفتنی است عبدالحمید فرزانه معاون شهرسازی شهردار ساری و رئیس هیات مدیره سازمان عمران شهرداری و محمد جعفری نماینده شورای اسلامی ساری در سازمان عمران می‌باشند که به زودی مازندشورا در گفت‌وگو با آنها دغدغه‌ها و مسائل کارگران را دریافت خواهد نمود و آخرین گزارشات را از همین پایگاه منتشر خواهد کرد.


استثمار کارگران در سازمان عمران شهرداری ساری + سند

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سازمان عمران شهرداری - سازمان عمران - شهرداری ساری -

نظرات کاربران در مورد : استثمار کارگران در سازمان عمران شهرداری ساری + سند
 • وحیدپاسخ0شنبه 25 دی 1395

  معلومه که آقای [...] اون بالا بالاها نشسته به فکر بدبخت بیچاره های کارگر سازمان نیست.<br>آقای [...] بچه های خودتم تو سازمان کار میکنن؟؟یا تو عمارت بزررررگ..!!!!<br>آقای داماد چقدر از شهرداری طلب دارن؟!؟!؟<br>واقعا متاسفم برای ادارات بازرسی

 • رضاییپاسخ0یکشنبه 26 دی 1395

  بچه ها و فک و فامیلای خودشون تو شهرداری مرکزی و شهرداری مناطق جابه جا میکنن 4تا ادم که کسیو نداره میفرستن تو سازمانها.
  ادم از هرچی قانون و باندبازی و قدرت طلبی متنفر میشه.
  واقعا هیچ دستگاهی قدرت نظارت به شهرداری نداره چون آشناهاشو تو شهرداری جابه جا کرده...

 • نریمانپاسخ0یکشنبه 26 دی 1395

  واقعا جالب و خنده داره که یه سری آمارهای دقیقو مردم دارن که خود بازرسی و دستگاههای نظارتی ندارن
  البته شاید میدونن و واسه از دست ندادن پست و میز و صندلی راحت و جایگاهشون سکوت میکنن!!!!!

نظر شما در مورد : استثمار کارگران در سازمان عمران شهرداری ساری + سند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها