مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 12493 -تاریخ انتشار : دوشنبه 13 دی 1395 -ساعت : 18:03

چاپ به اشتراگ گذاشتن
زمان ثبت نام انتخابات شوراها تغییر می کند؟

احتمال بالای تغییر تاریخ ثبت نام از 30 اسفند به 23‌ام این ماه؛

زمان ثبت نام انتخابات شوراها تغییر می کند؟

مازندشورا: در این جلسه در مورد این موضوع که زمان ثبت نام انتخابات شوراها تغییر یابد بحث هایی انجام شد و در نهایت طرفین به این نتیجه رسیدند که تاریخ ثبت نام از 30 به 23 اسفند تغییر یابد

مازندشورا: "قاسم میرزایی‌نیکو" عضو هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها درمورد جلسه روز گذشته اعضای هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها با وزارت کشور اظهارداشت: در این جلسه در مورد این موضوع که زمان ثبت نام انتخابات شوراها تغییر یابد بحث هایی انجام شد و در نهایت طرفین به این نتیجه رسیدند که تاریخ ثبت نام از 30 به 23 اسفند تغییر یابد.


وی با اشاره به تغییر زمان ثبت نام انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستاها گفت: تغییر زمان انتخابات نیاز به مصوبه و ارائه طرح اصلاح قانون جامع انتخابات به مجلس دارد.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه تصریح کرد: طرح یک فوریتی بعد از اتمام بررسی لایحه برنامه ششم در مجلس با اولویت ارائه خواهد شد و در صورت تصویب این طرح تاریخ ثبت نام انتخابات شوراهای شهر و روستاها با انتخابات ریاست جمهوری یکسان می شود و ثبت نام هر دو در روز 23 اسفند انجام خواهد شد.

میرزایی نیکو با بیان اینکه طبق قانون فعلی 15 الی 20 روز میان ثبت‌نام انتخابات شوراها و ریاست جمهوری فاصله وجود دارد، اظهار داشت: دولت نیز با تغییر این زمان و همزمان بودن زمان ثبت نام انتخابات شوراها و ریاست جمهوری موافق است اما متأسفانه لایحه جامع انتخاباتی با وجود تلاش شبانه روزی سه کمیته سیاسی دولت به این دور از انتخابات نخواهد رسید.

عضو هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها تأکید کرد: بسیاری از نمایندگان با تغییر زمان برگزاری انتخابات شوراها و ریاست جمهوری موافق هستند.


منبع : باشگاه خبرنگاران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها :

نظر شما در مورد : زمان ثبت نام انتخابات شوراها تغییر می کند؟

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها