در خواست کمپین نجات و توسعه مازندران از شهروندان مازندرانی/ کاهش تنها یک درجه از هوای منزل

تاریخ انتشار : سه شنبه 14 دی 1395 - ساعت : 10:05

کد مطلب: 12519 چاپ به اشتراگ گذاشتن

به باج خواهی ترکمنستان پایان دهیم؛

در خواست کمپین نجات و توسعه مازندران از شهروندان مازندرانی/ کاهش تنها یک درجه از هوای منزل

اختصاصی مازندشورا: سخنگوی کمپین نجات و توسعه مازندران با درخواست از هم استانی عزیز به منظور کاهش تنها ۱ درجه از هوای منزل خود، گفت: اگر هر خانواده مازندرانی تنها یک درجه از هوای منزل خود بکاهند، به باج خواهی ترکمنستان پایان خواهیم داد

اختصاصی مازندشورا: سخنگوی کمپین نجات و توسعه مازندران با درخواست از هم استانی عزیز به منظور کاهش تنها ۱ درجه از هوای منزل خود، گفت: اگر هر خانواده مازندرانی تنها یک درجه از هوای منزل خود بکاهند، به باج خواهی ترکمنستان پایان خواهیم داد.

این کارشناس ارشد حوزه نفت و انرژی در مصاحبه با مازندشورا افزود: پس از آنکه در راستای بحث مناطق آزاد، همگرایی خوبی در سطح استان در میان مردم ایجاد شد، با همفکری با موسسین کمپین نجات و توسعه در شرایط بحرانی فعلی در اثر پیمان شکنی ترکمنستان موضوع کمپین را موقتا جهت رفع بحران به بهینه مصرف کردن گاز تغییر دادیم.

بیگلربیگی همچنین با ارائه آماری کارشناسی گفت: مصرف روزانه گاز مازندران ٢٢ تا 26 ميليون مترمكعب است و كل گاز وارداتی از تركمنستان فقط ٤.٣ ميليون مترمكعب در روز است که از طریق استان گلستان برای تقویت گاز استان های شمالی وارد می‌شد.

بیلگربیگی افزود: شرکت گاز مازندران یک میلیون و 215 هزار مشترک دارد كه با کاهش یک درجه‌ای دمای هوا منازل استان مازندران، کسری گازی از ترکمنستان جبران می‌شود.

سخنگوی کمپین نجات و توسعه مازندران افزود: در دهه گذشته هرگاه سرمای غیرمنتظره‌ای استان مازندران را فرا گرفت، کشور ترکمنستان اقدام به قطع گاز صادراتی به ایران کرد و از این طریق سعی در باج خواهی داشت.

محسن بیگلربیگی با اشاره به اراده جدی دولت تدبیر و امید برای تسریع درپروژه انتقال خط لوله گاز کیاسر افزود: با اتصال مازندران به خط لوله گاز سراسری، ایران از واردات گاز ترکمستان بی‌نیاز خواهد شد و علاوه بر حفظ اقتدار ملی، نگرانی‌های اینچنینی برای مردم مازندران بوجود نخواهد آمد که این امر مستلزم پیگیری و جدیت نمایندگان و مسئولان محترم مازندران است.

وی در انتها افزود: آیا وقت آن نرسیده که با مصرف درست و منطقی جلوی باج خواهی کشور ترکمنستان بایستیم و به او بیاموزیم که هیچ وقت یک ایرانی را تهدید نکند؟ امید است که این شرایط سرد و بحرانی را با گرمای همدلی مردم با موفقیت پشت سر بگذاریم و مسئولین محترم‌ با تدبیر، بی‌نیازی کشور را در این حوزه فراهم آورند.

نویسنده :

برچسب ها : #محسن بیگلربیگی #نجات و توسعه مازندران #مصرف گاز #گاز مازندران #گاز ترکمستان #قطع گاز


در خواست کمپین نجات و توسعه مازندران از شهروندان مازندرانی/ کاهش تنها یک درجه از هوای منزل

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : در خواست کمپین نجات و توسعه مازندران از شهروندان مازندرانی/ کاهش تنها یک درجه از هوای منزل

*

*


X https://sport45.site/