مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 12539 -تاریخ انتشار : سه شنبه 14 دی 1395 -ساعت : 17:42

چاپ به اشتراگ گذاشتن
کشف اشیای عتیقه 2 هزار ساله در عباس آباد از قاچاقچیان

قاچاقچیان؛ وارث میراث کهن!!

کشف اشیای عتیقه 2 هزار ساله در عباس آباد از قاچاقچیان

مازندشورا: رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان های عباس آباد و تنکابن از کشف اشیای عتیقه با قدمتی نزدیک به 2 هزار سال در شهرستان عباس آباد خبر داد

مازندشورا: نادر سحرخیز گفت : اشیای عتیقه شامل کوزه های سفالی ، ظروف کریستالی و سرنیزه قدیمی هستند که از قاچاقچیان کشف و ضبط شد.

وی افزود ماموران انتظامی منطقه در پی اطلاع از خرید و فروش و نگه داری اشیای عتیقه توسط قاچاقچیان در عباس آباد این موضوع را در دستور کار قرار دادند.

وی افزود : به دنبال تحقیقات ماموران نیروی انتظامی و همراهی دستگاه قضایی، در 2 روز گذشته 2 نفر به اتهام قاچاق اشیای عتیقه در شهرستان عباس آباد شناسایی و دستگیر شدند.

رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان های عباس آباد و تنکابن اظهار داشت : 2 دستگاه خودروی آنان نیز توقیف شد که در بازرسی از خودروها مقادیری اشیای عتیقه با قدمتی نزدیک به 2 هزار سال شامل کوزه های سفالی ، ظروف کریستالی و سرنیزه قدیمی کشف و ضبط شد.

سحرخیز گفت : همزمان با دستگیری این 2 نفر ، شش نفر از همدستانش نیز بازداشت شدند که برای انجام مراحل قانونی روانه زندان شدند.

در شهرستان تنکابن تاکنون حدود 32 اثر در فهرست آثار تاریخی ثبت شده است و در شهرستان عباس آباد نیز حدود پنج اثر به زودی در فهرست آثار ملی به ثبت می رسد.

از ابتدای سال جاری تاکنون دستکم 20 متهم به جرم حفاری های غیرمجازو سرقت اشیای عتیقه در شهرستان های تنکابن و عباس آباد شناسایی و دستگیر شده اند.


منبع : ایرنا - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اشیای - عباس آباد - عتیقه - شهرستان - تنکابن - نکا - شناسایی - تاکنون - فهرست - دستگاه - دستگیر - ماموران - سفالی - خبرنگار - سحرخیز - کریستالی - سرنیزه - افزود - قاچاقچیان - قدیمی - انتظامی -

نظر شما در مورد : کشف اشیای عتیقه 2 هزار ساله در عباس آباد از قاچاقچیان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها