انتخاب شهردار نور انتخاب درستی نبوده است/ اختلافات نور بیشتر از سایر شهرهای مازندران است/ شورا در نظارت‌ها ضعیف عمل کرد

تاریخ انتشار : سه شنبه 14 دی 1395 - ساعت : 14:34

کد مطلب: 12541 چاپ به اشتراگ گذاشتن

کارشناس علوم سیاسی شهرستان نور در گفت‌وگو با مازندشورا؛

انتخاب شهردار نور انتخاب درستی نبوده است/ اختلافات نور بیشتر از سایر شهرهای مازندران است/ شورا در نظارت‌ها ضعیف عمل کرد

اختصاصی مازندشورا: کارشناس علوم سیاسی شهرستان نور،بیان کرد: انتخابات شهردار انتخاب درستی نبود چون آقای شهردار کار مدیریتی حتی در سطح جز انجام نداده است از اعضای شورای شهر انتظار می‌رفت در انتخاب شهردار مصلحت مردم و شهر را در نظر بگیرند نه مسائل و منافع دیگر را

مازندشورا: زهرا رمضانی کارشناس علوم سیاسی شهرستان نور در گفت‌گو با مازندشورا، اظهار کرد: در شهرستان نور ورود بانوان در صحنه‌های اجتماعی به ویژه شورا و مجلس پذیرفته شده نیست و حتی به یک معضل تبدیل شده است. بنده به‌عنوان کاندیدا در هر دو انتخابات حضور یافتم و شدت این معضل را احساس کردم و صدمات فراوانی در این باره دیدم.

وی، با انتقاد از فضای انتخاباتی نور، افزود: در این شهر افراد براساس شایستگی‌ها انتخاب نمی‌شوند و معمولا نامزدهایی که بیشتر هزینه می‌کنند مطرح و پیروز انتخابات هستند. برخی نامزدها حتی تا 500 میلیون تومان هزینه می‌کنند و نامزدهای با دانش و کارآمد در حاشیه قرار دارند و حتی زیرسوال هستند.

کارشناس علوم سیاسی شهرستان نور، تصریح کرد: تا زمانی‌که اصول برابری و همسانی رعایت نشود به‌عنوان کاندیدای شورا شرکت نمی‌کنم و به مردم هم توصیه می‌کنم به افراد با ویژگی‌های خوب علمی، ایمانی و عدالت اجتماعی رای بدهند.

رمضانی، ادامه داد: نیاز است شورای نگهبان حد ومرزی جهت تبلیغات و هزینه‌ها تعیین کند تا برابری بیشتری را در انتخابات شاهد باشیم چرا که ناهمسانی مالی به زیان نامزدهای کاردان است.

وی، با بیان اینکه تحرکات انتخاباتی نامزدهاآغاز شده و نامزدها از طریق فضای مجازی و حضور در مراسم‌ها و محافل گونانگون سعی در معرفی خود دارند، گفت: انتخابات نور قومی‌وقبیله‌ای‌است و اختلافات این شهر بیشتر از سایر شهرهای مازندران است. به نظر من برخی باورها مبنی بر اینکه فلان طائفه حتما باید یک عضو در شورا داشته باشد و به نامزد هم‌قبیله‌ای و خویشاوند خود رای بدهیم چندان صحیح و در دنیای امروز قابل پذیرش نیست بلکه نیاز است افکار و اقدامات قبیله‌ای کنار گذاشته شود.

رمضانی، با اعلام اینکه تعداد نامزدها در این دوره بیشتر از دوره‌های قبل است، افزود: تعدد نامزدها چندان مهم نیست مهم انتخاب مردم است چرا که مدیریت (به ویژه مدیریت شهری) کار همه‌کس نیست.

کارشناس علوم سیاسی شهرستان نور، درباره عملکرد شورا و شهرداری، اظهار کرد: تیم مدیریت شهری فعالیت خود را خوب شروع کردند اما در ادامه انتظارات مردم برآورده نکردند مخصوصا نظارات‌ها در سطح ضعیفی انجام ‌شد در حالی که اتفاقات شهر نباید با رانت و باندبازی همراه باشد.

وی، افزود: انتخابات شهردار انتخاب درستی نبود چون کار مدیریتی حتی در سطح جز انجام داده است از اعضای شورای شهر انتظار می‌رفت در انتخاب شهردار مصلحت مردم و شهر را در نظر بگیرند نه مسائل و منافع دیگر را.


برچسب ها : #انتخاب شهردار نور انتخاب درستی نبوده است #زهرا رمضانی #شهرستان نور #نامزد انتخابات شورا و مجلس

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : انتخاب شهردار نور انتخاب درستی نبوده است/ اختلافات نور بیشتر از سایر شهرهای مازندران است/ شورا در نظارت‌ها ضعیف عمل کرد

*

*


X https://sport45.site/