مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 12559 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 15 دی 1395 -ساعت : 09:01

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تسهیلات مسکن مهر به ۴۰ میلیون تومان رسید

تسهیلات مسکن مهر به ۴۰ میلیون تومان رسید

مازندشورا: شورای پول و اعتبار امروز (سه‌شنبه) در یک هزار و دویست و بیست و هفتمین نشست خود با افزایش سقف فردی تسهیلات مسکن مهر از ۳۰۰ میلیون ریال به ۴۰۰ میلیون ریال برای تسریع در تکمیل این طرح موافقت کرد

مازندشورا: شورای پول و اعتبار امروز (سه‌شنبه) در یک هزار و دویست و بیست و هفتمین نشست خود با افزایش سقف فردی تسهیلات مسکن مهر از ۳۰۰ میلیون ریال به ۴۰۰ میلیون ریال برای تسریع در تکمیل این طرح موافقت کرد.

این امر مشروط به استفاده نکردن از منابع جدید بانک مرکزی و با تشخیص و تایید بانک عامل است.

همچنین اعضای شورای پول و اعتبار، خریداران حقیقی و حقوقی در طرح نوسازی ناوگان خودروهای فرسوده حمل و نقل عمومی را تا پایان امسال از شمول مقررات احتیاطی بانک مرکزی مستثنا کرد.

طرح نوسازی ناوگان خودروهای فرسوده حمل و نقل عمومی با استفاده از تسهیلات بانک های عامل با هدف کاهش آلودگی هوای کلانشهرها انجام می شود.

گفتنی است، چهارم دی ماه رییس اتاق اصناف ایران از آغاز نوسازی ١٥ هزار دستگاه وانت بار فرسوده در ناوگان حمل و نقل شهری و اعطای تسهیلات ۲۰۰ میلیون ریالی به هر متقاضی خبر داد.

«علی فاضلی» میزان تسهیلات بانکی برای هر دستگاه وانت فرسوده را حداکثر ۲۰۰ میلیون ریال با نرخ سود ۱۶ درصد و اقساط ۴۸ ماهه عنوان کرد.

به گفته وی، براساس برآوردها، بیش از ۳۰ هزار خودرو فرسوده وجود دارد اما اکنون فقط توان نوسازی ۱۵ هزار وانت بار فرسوده از سوی ایران خودرو وجود دارد.

رییس اتاق اصناف ایران افزود: نوسازی در سایر ناوگان حمل و نقل عمومی نیز باید انجام شود.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تسهیلات - فرسوده - نوسازی - میلیون - مرکزی - ناوگان - عمومی - اصناف - دستگاه - خودرو - استفاده - افزایش - شورای - اعتبار - موافقت - خودروهای -

نظر شما در مورد : تسهیلات مسکن مهر به ۴۰ میلیون تومان رسید

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها