مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1256 -تاریخ انتشار : جمعه 12 اردیبهشت 1393 -ساعت : 19:58

چاپ به اشتراگ گذاشتن
راهکار اجرایی برای قوانین شوراها در نظر گرفته نشده است

رئیس شورای استان مازندران:

راهکار اجرایی برای قوانین شوراها در نظر گرفته نشده است

مازند شورا: رئیس شورای اسلامی استان مازندران با اشاره به قوانین مربوط به شوراها گفت: قانون شوراها کامل بوده ولی راهکار اجرایی مناسبی برای آن در نظر گرفته نشده است

مازند شورا:حمیدرضا افراشته در همایش روسای شورای اسلامی استان، شهرستان، شهر، بخش و روستاهای مازندران در سالن استانداری، اظهار داشت: شوراها می‌توانند به صورت کلان و خرد در تحقق اهداف جامعه موثر باشند.

وی با بیان اینکه حقوق شهروندی از جمله دستاوردهای مثبت جامعه بشری است، گفت: شورا حلقه واصل مردم و مسئولان است.

رئیس شورای اسلامی استان مازندران ادامه داد: 77 روز بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران فرمان تاسیس شورا توسط امام خمینی (ره) صادر شد ولی اجرای آن با شروع جنگ تحمیلی و مسائل ناشی از آن، 19 سال به تاخیر افتاد.

افراشته با اشاره به قوانین مربوط به شوراها گفت: قانون شوراها کامل است ولی راهکار اجرایی مناسبی برای آن در نظر گرفته نشده است.

وی از برقراری تعامل با شوراها در غالب یک طرح پایلوت در استان خبر داد و افزود: در نظر داریم این طرح را اجرا کنیم و تجربیات خود را در اختیار استان‌های دیگر قرار دهیم.

رئیس شورای استان مازندران با بیان اینکه روان‌سازی خدمات را هدف خود قرار دادیم، ابراز داشت: آماده هر نوع تعامل سازنده، برای ایجاد امنیت و ارائه خدمت هستیم.

معاون عمرانی استاندار مازندران نیز در این همایش با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اهمیت فرهنگ در جامعه، اظهار داشت: رشد فرهنگی جز با همدلی، هم‌افزایی و هم‌گروهی اتفاق نمی‌افتد.

علی نبیان با اشاره به مشکلات ناشی از تغییر کاربری در استان گفت: عده‌ای فضای سبز و زیبای مازندران را با تغییر کاربری به مکان‌های خاصی تبدیل کردند.

معاون عمرانی استاندار مازندران افزود: با برنامه‌ریزی و همکاری اعضای شوراهای شهر و روستا، می‌توان این مشکل را حل کرد.

وی با بیان اینکه مشکلات ناشی از انباشت پسماند، دغدغه همه مازندرانی‌ها است، تصریح کرد: شهرستان‌های بهشهر، نکا و گلوگاه در بحث کمپوست فعالیت‌ها خوبی را انجام داده‌اند./ فارس

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : حمیدرضا افراشته - مازندران - شورای استان - -

نظر شما در مورد : راهکار اجرایی برای قوانین شوراها در نظر گرفته نشده است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها