محمدرضا شعبانی (شهردار معزول) قربانی شد/ محمودآباد شهری با شوراهای تک‌دوره‌ای/ کسب مدال پاک‌دستی برخی از اعضای شورا از مردم

تاریخ انتشار : چهار شنبه 15 دی 1395 - ساعت : 14:39

کد مطلب: 12591 چاپ به اشتراگ گذاشتن

ولی‌ا... فرزانه در گفت‌وگو با مازندشورا؛

محمدرضا شعبانی (شهردار معزول) قربانی شد/ محمودآباد شهری با شوراهای تک‌دوره‌ای/ کسب مدال پاک‌دستی برخی از اعضای شورا از مردم

اختصاصی مازندشورا: فرزانه، درباره عملکرد مدیریت شهری و میزان رضایت مردم از عملکرد آن‌ها، بیان کرد: مردم اعضای شورای شهر را به دو دسته پاک‌دستان و غیرپاکدستان تقسیم می‌کنند. چرا که بعضی از اعضا با عملکرد نامناسبی چون ترجیح دادن منافع سیاسی یا شخصی و گروهی بر منافع مردم، خود را یک‌بار مصرف می‌کنند

مازندشورا:  ولی‌ا... فرزانه معاون سابق برنامه‌ريزی و اشتغال استانداری مازندران، فعال سیاسی و نامزد دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه نور و محمودآباد، در گفت‌وگو با مازندشورا درباره فضای انتخاباتی شهر محمودآباد اظهار کرد: طیف‌های مختلفی تحت عنوان گفتمان توسعه‌ی شهری در حال فعالیت برای فراهم کردن انتخابات پرشور و فراگیر هستند و بنده در یکی از جلسات از کسانی که در چنین طیف‌هایی فعالیت دارند تشکر کردم خلاصه اینکه فضای خوبی برای رقابت و انتخاب اعضای شورا در محمودآباد وجود دارد.

وی، افزود: تاکنون تعداد نامزدهای احتمالی شهر ما دوبرابر نامزدهای دوره قبل انتخابات شورای شهر است. از گروه‌ها و جریانات مختلف شهر احساس ظرفیت می‌کنند و از لحاظ قانونی نیز در شرایط فعلی نمی‌توان محدودیتی برای تعداد نامزدها قائل شد. حضور جوانان تحصیلکرده نیز گسترده و قابل توجه است.

اثرگذاری دولت‌های سایه بر شورا

فعال سیاسی محمودآباد، با اشاره به نقش تاثیرگذار عناصر پشت‌پرده بر فضای انتخابات محمودآباد، تصریح کرد: دولت‌های سایه یا اتاق‌های فکر موجود در شهر بنا بر سلائق و منافعی که دارند در تعیین اعضای شورای شهر اثرگذار هستند. ضمن اینکه از تاثیر فعالان سیاسی و در یکی دو سال اخیر از نقش فعالیت مجازی در انتخابات غافل شد.

فرزانه، درباره عملکرد مدیریت شهری و میزان رضایت مردم از عملکرد آن‌ها، بیان کرد: مردم اعضای شورای شهر را به دو دسته پاک‌دستان و غیرپاکدستان تقسیم می‌کنند. چرا که بعضی از اعضا با عملکرد نامناسبی چون ترجیح دادن منافع سیاسی یا شخصی و گروهی بر منافع مردم، خود را یک‌بار مصرف می‌کنند اما برخی از اعضا به دنبال منافع مردم هستند و حداقل نتیجه‌ی آن، کسب مدال پاکدستی از مردم است.

وی، در افکار عمومی محمودآباد یک اتاق فکری درپشت پرده‌ی فراکسیون اکثریت شورا هست که در تصمیات آن‌ها اثرگذار است به همین جهت بنده معتقدم آقای شعبانی (شهردار معزول محمودآباد) نیز قربانی تصمیمات همین عناصر پشت‌پرده شده است.

شهری با شوراهای تک‌دوره‌ای

فعال سیاسی محمودآباد، با بیان اینکه مردم در جریان مسائل مدیریت شهری محمودآباد هستند، گفت: محمودآباد شهر کوچکی است و مردم اعضای شورا خانواده‌های آن‌ها و نوع رفتار آن‌ها را می‌شناسند و قضاوت می‌کنند.

فرزانه، با بیان اینکه در محمودآباد، نامزدها فقط یک‌دوره به شورا راه می‌یابند، گفت: تا آنجایی که خاطرم هست فردی که دوبار عضو شورا بوده باشد، نداریم به نظر می رسد در این دوره نیز چنین باشد. چون اعضای شورا یا تاثیرگذاری از خارج شورا دارند یا منافع مردم را درنظر نمی‌گیرند یا در انتخاب شهردار ضعیف عمل می‌کنند. در حالی‌که نیاز است شورا به مثابه هیات مدیره عمل کند.

وی، افزود: تجربه نشان داده است اعضای شورای محمودآباد در دوره‌های مختلف، فقط یک دوره توانستند آرای مردم را به‌دست آورند به نظر می‌رسد این دوره نیز چنین باشد.

توصیه به تصمیم‌گیرندگان شهری

فعال سیاسی محمودآباد، در پایان، اظهار کرد: مردم ما خوب و باصفا هستند و نیاز به توصیه‌ ندارند بلکه این تصمیم‌گیرندگان شهری هستند که می باید مورد توصیه قرار گیرند. اتاق‌های فکر و گفتمان‌های مختلف دقت بیشتری در فراکسیون‌های شورا داشته باشند و منافع مردم و شهر را در نظر بگیرند.

گفت‌وگو: مجید ساجدی‌فر

نویسنده :

برچسب ها : #شورای شهر محمودآباد #شعبانی شهردار معزول محمودآباد #ولی ا... فرزانه #شوراهای تکدورهای


محمدرضا شعبانی (شهردار معزول) قربانی شد/ محمودآباد شهری با شوراهای تک‌دوره‌ای/ کسب مدال پاک‌دستی برخی از اعضای شورا از مردم

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : محمدرضا شعبانی (شهردار معزول) قربانی شد/ محمودآباد شهری با شوراهای تک‌دوره‌ای/ کسب مدال پاک‌دستی برخی از اعضای شورا از مردم

*

*


X https://sport45.site/