مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 12604 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 16 دی 1395 -ساعت : 00:25

چاپ به اشتراگ گذاشتن
سرمایه گذاری 600 میلیارد تومانی دولت در بخش آی سی تی مازندران

وزیر ارتباطات خبر داد :

سرمایه گذاری 600 میلیارد تومانی دولت در بخش آی سی تی مازندران

مازندشورا: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت : دولت تدبیر و امید در سه سال گذشته و در راستای توسعه زیرساخت ها در بخش آی سی تی 600 میلیارد تومان در مازندران سرمایه گذاری کرده است

مازندشورا: محمود واعظی چهارشنبه شب در جلسه شورای اداری استان مازندران که در تالار اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن برگزار شد، افزود : قرار است 422 میلیارد تومان دیگر نیز در این بخش در مازندران سرمایه گذاری شود .
وی گفت : در این سه سال شبکه انتقال و پهنای باند در مازندران سه برابر و مشترکین اینترنت چهار برابر شده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت : هم اکنون تمامی 58 شهر استان مازندران زیر پوشش تلفن همراه قرار دارند ، 30 شهر دارای اینترنت نسل 4 است و 2 هزار و 20 روستا نیز از اینترنت برخوردار هستند.
واعظی تعداد کاربران اینترنت کشور را 36 میلیون نفر اعلام کرد و افزود : در سه سال گذشته 20 هزار روستای کشور به اینترنت متصل شدند و تمامی روستاهای بالای 15 خانوار کشور نیز ارتباط تلفنی دارند.
وی با اشاره به فعالیت شبکه های اجتماعی در کشور ، خاطر نشان کرد : دولت هم اکنون استراتژی فرهنگ سازی استفاده صحیح از شبکه های اجتماعی را آغاز کرده و این شبکه ها تا جایی که به مسائل غیر اخلاقی و امنیتی ورود پیدا نکرده و اعتقادات عمومی کشور را خدشه دار نکنند و مشکلی برای امنیت کشور نداشته باشند فعالیت آنها می تواند ادامه پیدا کند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت : ترجیح دولت شبکه های اجتماعی بومی است و هم اکنون تعدادی از دانشگاهها و شرکت های دانش بنیان به صورت جدی راه اندازی شبکه ای داخلی را دنبال می کنند.
وی افزود : شبکه انتقال در ابتدای دولت یازدهم حدود 900 گیگ بود که اکنون به سه هزار و 600 گیگ افزایش یافته و امیدواریم تا پایان دولت یازدهم به 2.5 برابر این میزان افزایش یابد.
واعظی با تشریح شرایط کشور در آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید ، گفت : تورم کشور در ابتدای دولت حدود 40 درصد بود ، اما با سیاست هایی که دولت در عرصه های داخلی و بین المللی داشت توانست این رقم را به 8 درصد برساند.
وی افزود : دولت در گام های نخست تلاش کرد تا آرامش را به کشور برگرداند و ثبات اقتصادی به وجود آورد چرا که کشور در شرایط بد اقتصادی ناشی از تحریم ها قرار داشت و صادرات نفت کشور به حداقل خود رسیده بود.
وزیر ارتباطات گفت : امروز با سیاست های دولت تدبیر و امید صادرات نفت و میعانات کشور به 2 میلیون و 900 هزار بشکه رسیده که بعد از انقلاب کم نظیر است.
وی خاطر نشان کرد : خوشبختانه در سال 95 تمامی شاخص ها در بخش های کشاورزی ، صنعت و خدمات مثبت است و رونق اقتصادی به سمت اشتغال سوق داده خواهد شد.
واعظی به انتخابات آینده ریاست جمهوری اشاره کرد و بیان داشت : سیاست دولت برگزاری انتخابات در زمان قانونی خودش است و از هر گونه حاشیه سازی پرهیز می کند.
وی افزود : گروهی تلاش دارند تا از تریبون های رسمی و غیر رسمی خود و رسانه های مختلف دستاورد های دولت بویژه در بحث برجام را مخدوش کنند اما باید بدانند که دستاورد های دولت متعلق به نظام و مردم است و باید آن را پاس داشت.
وزیر ارتباطات در پایان با اشاره به تعامل خوب مجموعه مدیریت استان در راستای توسعه مازندران یادآور شد : مهم ترین مشکلات غرب مازندران تامین آب آشامیدنی ، ایجاد سد و احداث کمربندی است که امیدواریم بتوانیم به خواسته به حق مردم منطقه جامه عمل بپوشانیم.
در این جلسه استاندار ، معاونیان استانداری ، جمعی از مدیران کل و مدیران غرب استان مازندران حضور داشتند.
شهرستان 162 هزار نفری تنکابن در غرب مازندران واقع است.


منبع : ایرنا - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - افزود - ارتباطات - اینترنت - استان - واعظی - اکنون - تمامی - دارند - فعالیت - اجتماعی - اقتصادی - اشاره - سیاست - برابر - انتخابات - تدبیر - شرایط - رسیده - پایان - مدیران - امیدواریم - صادرات - غرب مازندران - دستاورد - میلیون - خبرنگار - تنکابن - میلیارد - گذاری - سرمایه - انتقال - فناوری - یازدهم - ابتدای - داخلی - اطلاعات - افزایش -

نظر شما در مورد : سرمایه گذاری 600 میلیارد تومانی دولت در بخش آی سی تی مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها