مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1261 -تاریخ انتشار : جمعه 12 اردیبهشت 1393 -ساعت : 19:49

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ستاد توسعه عمران شهری در مازندران تشکیل شود

معاون استاندار مازندران:

ستاد توسعه عمران شهری در مازندران تشکیل شود

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری مازندران با تاکید بر ایجاد درآمد پایدار برای شهردارهای مازندران، گفت: ستاد توسعه عمران در شهرهای و روستاهای مازندران تشکیل شود.

مازند شورا: حسن خیریان پور در همایش اعضای شورای اسلامی استان در ساختمان استانداری مازندران، اظهار کرد: شورای اسلامی مظهر مردم سالاری دینی و به عنوان تجلی اراده مردم در امور جامعه و مظهر جمهوریت نظام جمهوری اسلامی است.

وی با بیان اینکه در نظام مقدس جمهوری اسلامی اداره امور جامعه متکی بر رای و نظر مردم است، گفت: در بطن قانون اساسی جایگاه رفیع برای شوراها در شهر و روستا پیش بینی شده که خوشبختانه چندین سال است که عملیاتی شده و رسماً در سراسر روستاها و شهرهای کشورمان شوراها تشکیل شده و به خدمت مشغول هستند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری مازندران، جایگاه شورای در نظام جمهوری اسلامی بسیار مهم توصیف کرد و خاطرنشان کرد: نظام سیاسی بر دو پایه مشروعیت الهی و مقبولیت عمومی استوار بوده که مقبولیت عمومی از طریق رای مردم ایجاد می شود.

خیریان پور افزود: شورای اسلامی با رای مستقیم مردم انتخاب می شوند، بنابراین نقش مهمی در فرآیند اداره امور جامعه برعهده دارند.

وی، نیاز اصلی استان را عمران شهری و روستایی دانست و گفت: با وجود داشتن مواهب الهی و بعد گردشگری استان توجه به مسائل عمران شهری و روستایی سبب توسعه استان می شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری مازندران با تاکید بر ساماندهی زباله و نخاله های ساختمانی در استان، افزود: ایجاد پارک های محله و فضای سبز در دستور کار دهیاران  در روستاها قرار گیرد.

وی بر لزوم رعایت قوانین و مقررات و تصمیم گیری بین اعضای شورای اسلامی استان تاکید کرد و افزود: ایجاد درآمد پایدار برای شهردارهای برای توسعه شهری در دستور کار شورای اسلامی شهرها قرار گیرد.

انتهای پیام/لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : حسن خیریان پور - شوراها - ستاد توسعه عمران شهر - مازندران - توسعه و عمران - -

نظر شما در مورد : ستاد توسعه عمران شهری در مازندران تشکیل شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها