مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 12704 -تاریخ انتشار : شنبه 18 دی 1395 -ساعت : 23:58

چاپ به اشتراگ گذاشتن
امضای تفاهم نامه تاسیس مرکز مشاوره خانواده در قائمشهر برای کاهش طلاق

امضای تفاهم نامه تاسیس مرکز مشاوره خانواده در قائمشهر برای کاهش طلاق

مازندشورا: ساری – ایرنا – تفاهم نامه تاسیس مرکز مشاوره خانواده برای کاهش طلاق در قائمشهر روز شنبه میان فرمانداری ، دادگستری و بهزیستی امضا شد.

مازندشورا: به گزارش خبرنگار ایرنا ، این تفاهم نامه در هشت بند تنطیم شده که بر اساس آن دادگستری پرونده های طلاق را پیش از بررسی به مرکز مشاوره ارجاع می دهد .
فرماندار قائمشهر در جلسه امضای این تفاهم نامه گفت : در موضوع طلاق برنامه و سیاست ما این است که مردم برای حل اختلافات خانوادگی دیگر به دادگستری و مراجع قضایی مراجعه نکنند.
مهدی محمدی افزود : با راه اندازی مرکز مشاوره کاربردی زوجین پیش از طلاق امیدوارم از میزان رشد طلاق که یک پدیده زشت در جامعه تلقی شده است ، کاسته شود.
وی با بیان اینکه مداخله جدی مشاورین و کارشناسان مجرب برای جلوگیری از طلاق زوجین بسیار موثر است ، گفت : همچنین ورود بزرگان منطقه و ریش سفیدان مناطق شهری و روستائی می توانند به مشکلات زوجین برای کاهش طلاق کمک کنند.
فرماندار قائمشهر گفت : تاکنون 14 جلسه کلاس های آموزشی با عنوان سلسه همایش خانه مهر و آموزش مهارت های زندگی با همت امور بانوان و کمیته صیانت اجتماعی فرمانداری برگزار شد که با استقبال بی نظیر شهروندان همراه بود.
بر اساس تفاهم نامه امضا شده ، علاوه بر ارجاع پرونده های طلاق به مرکز مشاوره ، بر عملکرد آن نطارت شده و ماهانه ارزیابی خواهد شد.
مسئولیت مرکز مشاوره با بهزیستی خواهد بود و فرمانداری هم نیروهای مورد نیاز آن را تامین می کند.
ارائه مشاوره در این مرکز رایگان خواهد بود.
خبرنگار : مونا معینی کوچکسرائی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
7334/1654


منبع : ایرنا - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مشاوره - تفاهم - زوجین - قائمشهر - فرماندار - ارجاع - فرمانداری - دادگستری - خبرنگار - امضای - پرونده -

نظر شما در مورد : امضای تفاهم نامه تاسیس مرکز مشاوره خانواده در قائمشهر برای کاهش طلاق

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها