مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 12737 -تاریخ انتشار : یکشنبه 19 دی 1395 -ساعت : 17:59

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مسئولان باید به مردم پاسخگو باشند/ در جوامعی که آزادی در آن نمود دارد امید زندگی ملموس است

وحید رحمانی خلیلی در جمع اصلاح‌طلبان بهشهر؛

مسئولان باید به مردم پاسخگو باشند/ در جوامعی که آزادی در آن نمود دارد امید زندگی ملموس است

اختصاصی مازندشورا: رحمانی خلیلی، با استناد به حدیثی از امام علی (ع) ادامه داد: در سرزمینی که بر دهان علم و دانشمندانش بند زده ‌شود جاهلان و نادانان آن، همه جامعه را سوار می‌شوند و تریبون جامعه را در دست می‌گیرند. وقتی تریبون دست آدم‌های نادان باشد شما نباید توقع آزادی از آن جامع داشته باشید و نتیجه آن می‌شود که تکثر‌گرایی فرهنگی از بین می‌رود

مازندشورا: وحید رحمانی خلیلی، در مراسم خجسته میلاد امام حسن عسکری (ع) در جمع اصلاح‌طلبان بهشهر، با بیان اینکه قامت آزادی در جوامع توسعه‌یافته رشید و رعنا و در کشور‌های کمتر توسعه‌یافته، خمیده است، افزود: جوامعی که آزادی فقط در ظاهر آن نمود دارد جوامع کمتر توسعه یافته هستند.

وی تصریح کرد: نخستین چیزی که باید به آن توجه کنیم این است در جامعه‌ای که آزادی در آن نمود دارد امید به آینده و زندگی بسیار ملموس است استعداد‌های مردم بروز و ظهور می‌کند و مردم به این باور می‌رسند که به آرزوهای‌ خود می‌رسند.

فعال سیاسی بهشهر، ادامه داد: جامعه‌ای که برای استعداد‌ها ارزش قائل می‌شود و زمان برای آن‌ها بسیار مهم است مردم به کشور و آینده‌ی آن امیدوار هستند.

رحمانی خلیلی، با بیان اینکه فضاهای فرهنگی، انگیزه‌های رشد مضاعف را ایجاد می‌کند، گفت: اصل تنبیه در جامعه محقق هست اگر کسی خلاف می‌کند و سر مردم کلاه می‌گذارد مردم و حکومت نیز او را تنبیه می‌کنند.

وی، افزود: در حکومت‌های استبداد‌زده آدم‌هایی که متخلف هستند، تشویق نمی‌شوند و آدم‌هایی که کارکرد درست دارند تشویق می‌شوند و بین افرادی که کار خوب انجام می‌دهند و افرادی که کار متوسط و ضعیف تفاوت قائل می‌شوند.

فعال سیاسی بهشهر، تصریح کرد: آزادی نقش اینگونه ایفا می‌کند که مردم با مسئولان و نخبگان سیاسی احساس راحتی می‌کنند این‌گونه نیست نگاه از فرادست به فرودست باشد. در چنین جوامعی حاکمان ارزش بیشتری نسبت به مردم دارند. مردم نیز بر حکمرانان خود تسلط دارند حکومت نیز از نظر شان اجتماعی برای مردم همین شان را قائل شده است.

رحمانی خلیلی، با استناد به حدیثی از امام علی (ع) ادامه داد: در سرزمینی که بر دهان علم و دانشمندانش بند زده ‌شود جاهلان و نادانان آن، همه جامعه را سوار می‌شوند و تریبون جامعه را در دست می‌گیرند. وقتی تریبون دست آدم‌های نادان باشد شما نباید توقع آزادی از آن جامع داشته باشید و نتیجه آن می‌شود که تکثر‌گرایی فرهنگی از بین می‌رود.

وی، باغ بیان اینکه نظارت بر جامعه، مبتنی بر یک نگرش جامعه‌شناسی است، گفت: وقتی کارگزاران یک نظام حکومتی، جامعه خود را نشناسند در برج عاج خود می‌نشنند و از مردم غافل می‌شوند. گور خوابی و کارتن خوابی در تهران بزرگ نشان از ناآگاهی جامعه شناسی متولیان امر از شرایط مردم است.

فعال سیاسی بهشهر، با تاکید بر اینکه مسئولان هر جامعه باید به مردم پاسخگو باشند، افزود: اتفاقی که در بعضی از کشورهای اسلامی امروز رخ داده این است که حاکمان مستبد پاسخگو نیستند. اینکه امروز جهان اسلام دچار اختلاف و دشمنی شده است ریشه در این دارد که برخی حکمرانانش تفکراتی استبدادی دارند. یک واعظ افغانی می‌گفت امروز ما مسلمانان دشمنی دشمن‌تر از مسلمانان نداریم سر زن و مردم کودک مسلمان را از بدن جدا می‌کنیم و نام خدا را می‌آوریم این دور ماندن از سنت پیفمبر (ص) است.

رحمانی خلیلی با قرائت شعری که در زیر می‌آید سخنانش را به پایان رساند:

آزاد شو از بند خویش زنجیر را باور نکن

اکنون زمان زندگی است تاخیر را باور نکن

 

حرف از هیاهو کم بزن از دوستی ها دم بزن

از دشمنی پرهیز کن شمشیر را باور نکن

 

خود را ضعیف  و کم ندان تنها در این عالم ندان

تو شاهکار خلقتی تحقیر را باور نکن

 

بر روی بوم زندگی هرچه میخواهی بکش

زیبا و زشتش پای توست تقدیر را باور نکن

 

تصویر اگر زیبا نبود نقاش خوبی نیستی

از نو دوباره رسم کن تصویر را باور نکن

 

خالق تو را شاد افرید آزاد آزاد افرید 

پرواز کن تا آرزو زنجیر را باور نکنلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مسئولان باید به مردم - اصلاح طلبان - جوامع آزاد - امید به زندگی - بهشهر -

نظر شما در مورد : مسئولان باید به مردم پاسخگو باشند/ در جوامعی که آزادی در آن نمود دارد امید زندگی ملموس است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها