مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 12782 -تاریخ انتشار : دوشنبه 20 دی 1395 -ساعت : 18:17

چاپ به اشتراگ گذاشتن
پیام تسلیت مسئولان و ائمه جمعه مازندران به مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی/ پیام آیت الله طبرسی

پیام تسلیت مسئولان و ائمه جمعه مازندران به مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی/ پیام آیت الله طبرسی

مازندشورا: مسئولان دستگاههای اجرایی ، فرمانداران ، ائمه جمعه ، و شخصیت های دینی و سیاسی مازندران روز دوشنبه در پیام های جداگانه ای درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفتند

مازندشورا:  مسئولان دستگاههای اجرایی ، فرمانداران ، ائمه جمعه ، و شخصیت های دینی و سیاسی مازندران روز دوشنبه در پیام های جداگانه ای درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفتند

پیام آیت الله طبرسی در پی رحلت
حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی
انالله و انا الیه راجعون

خبر درگذشت ناگهانی حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی یکی از تأثرانگیزترین خبرهای پس از ارتحال امام راحل بوده که انصافاً موجی از غم و اندوه را در سراسر کشور و از جمله در خطه شهیدپرور مازندران براه انداخته و مردم مومن و ولایتمدار ما را  عمیقاً متأثر کرده است.

آیت الله هاشمی رفسنجانی که یکی از ارکان رکین نظام جمهوری اسلامی و شناسنامه انقلاب اسلامی است، قطعاً یکی از بازوان توانمند امام راحل بوده و پس از ارتحال آن عزیز سفر کرده نیز ایفاگر همین نقش بی بدیل برای مقام عظمای ولایت بوده است.

پیام غم انگیز و حکیمانه مقام معظم رهبری که حاکی از یک علاقه طرفینی و رابطه دوسویه مبارزاتی و تبادل اندیشه  بوده، دقیقاً بیانگر عمق تأثیرگذاری این یار دیرین در شکل گیری و تداوم آرمان های نظام مقدس و ولایی جمهوری اسلامی است.

هاشمی رفسنجانی همان کسی است که امام راحل، زنده بودن وی را به زنده بودن اسلام ربط داده و رهبری عزیزمان نیز صراحتاً اعلام می دارد که هیچکس برایش هاشمی نمی شود و در همین پیام تسلیت نیز ضمن اشاره بر هوش سرشار و صمیمیت بی بدیل ایشان، فقدان ایشان را پایان نسل شخصیت هایی می داند که همانند او در همه نشیب ها و فرازها با او یار و همراه بوده اند.

مبارزات آیت الله هاشمی رفسنجانی، سختی ها، زندان ها و شکنجه های جانفرسا در سیاهچالهای رژیم ستمشاهی را کسی نمی تواند انکار کند و در همین راستا محبت و علاقه امام راحل نیز به ایشان غیرقابل انکار باقی خواهد ماند.

خدمات حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی در همه سمت های پس از انقلاب، از مجلس خبرگان قانون اساسی، مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان رهبری، دفاع مقدس، شورای عالی امنیت ملی، شورای عالی انقلاب اسلامی، نماز جمعه تهران، ریاست محترم جمهوری اسلامی و مجمع تشخیص مصلحت نظام بر هیچکدام از ما پوشیده نبوده و نخواهد ماند و از این رو ما فقدان جبران ناپذیر ایشان را مصیبتی بزرگ برای نظام و جامعه خود تلقی می کنیم.

اینجانب ضمن عرض تسلیت درگذشت ایشان به محضر رهبری معظم انقلاب، خانواده ایشان و مردم شریف، تأکید می کنم که مراسم منتسب به ایشان باید همانند مواضع صریح ایشان، مظهر وحدت و همدلی همه طیف های خودی و منتسب به نظام و ولایت شده و نگذاریم که دشمن به اقتدار سیاسی نظام و وحدت عمومی جامعه خدشه ای وارد کند.

در پایان از همه مردم بخصوص مردم ولایتمدار مازندران انتظار می رود تا با شرکت در مراسم منتسب به این عزیز سفرکرده، دین خود را ادا کرده و نشان دهند که مردم ما همواره ممنون دار زحمات خادمان خویش اند.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
نورالله طبرسی
نماینده مقام معظم رهبری در مازندران

فرماندار شهرستان بهشهر از آیت الله هاشمی رفسنجانی با عنوان عضو تاثیر گذار و بی مانند نظام جمهوری اسلامی در برهه های سخت و دشوار تاریخ انقلاب نام برد و نوشت : بی شک مردم قدردان ایران اسلامی، خدمات ارزشمند این یار صدیق امام و رهبری را فراموش نخواهند کرد.

سید خالق سجادی افزود : ایشان تمامی ناراحتی‎ها، شکنجه‎ها، زندان‎ها و تبعیدهایی را قبل از انقلاب به جان و دل خرید و پس از پیروزی انقلاب اسلامی هم از هیچ تلاشی برای بارور کردن هر چه بیشتر نهال انقلاب اسلامی دریغ نکرد .

فرماندار ساری هم در پیامش نوشت : آیت الله هاشمی رفسنجانی روحانی انقلابی و خدمتگزار به انقلاب بود و عمر پربرکت خود را صرف خدمت به انقلاب کرد.

احمد حسین زادگان افزود : ایشان برای پیروزی انقلاب اسلامی با سپری کردن بخشی از عمرش در زندان های رژیم طاغوتی ، هر آن چه در توان داشت در این راه دریغ نکرد.

وی تاکید کرد : خدمات آیت الله هاشمی بر ملت ایران پوشیده نیست و مردم به درستی از تلاش های این فرزند انقلاب، مطلع و آگاه هستند.

فرماندهی و نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا مازندران هم در پیامی نوشت : خبر ارتحال این مجاهد دوران انقلاب اسلامی، یار دیرین حضرت امام خمینی (ره) و همسنگر رهبر معظم انقلاب موجب تالم و تاثر شد .

در بخش دیگری از این پیام آمده است : ایشان در دوران رژیم طاغوتی پهلوی جزء نسل اول مبارزان ضد استعماری در جرگه رنج دیدگان و محنت کشیدگان انقلاب بود و پس از پیروزی انقلاب اسلامی نقش موثری در راه آرمان واهداف انقلاب داشت.

در این پیام اضافه شده است : آیت الله هاشمی رفسنجانی که یکی از شخصیت های برجسته نظام بود، در سال های متمادی با سمت های مختلف به نظام اسلامی خدمت کرد و نقش محوری و موثر آن مرحوم درعرصه ها و مقاطع گوناگون و زحمات بی شائبه ایشان برای نظام در تاریخ عمر انقلاب اسلامی ماندگار است و از خاطره ها محو نخواهد شد.

انجمن اسلامی معلمان شهرستان آمل هم نوشت : نام آیت الله هاشمی رفسنجانی با مفاهیم ارزشی انقلاب اسلامی همچون انقلاب ، دفاع مقدس ، سازندگی ، اصلاحات و اعتدال برای همیشه پیوند خورده است .

در این پیام ضمن تسلیت ارتحال این یار دیرین امام و رهبری آمده است : روح بلند امیر کبیر زمان به ملکوت اعلی پیوست.

فرماندار سوادکوه هم در پیامی رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی را مایه تاسف و تاثر عمیق برای جمهوری اسلامی ایران توصیف کرد و نوشت : این یار وفادار انقلاب و مردم ، همیشه در تمامی دوران پرفراز و نشیب زندگی و مسئولیتی پشتوانه بود .

عبدالجواد توحیدی افزود : ایشان برای در مسیر توسعه و پیشرفت ایران و تعمیق انقلاب همواره جزو همراهان پرتلاش و صادق نهضت امام خمینی(ره) بودند .

فرماندار قائمشهر در پیام خود با تاکید بر این که تمام عمر آیت الله هاشمی رفسنجانی وقف آبادانی ایران بود ، نوشت : ایشان از پیشگامان و خدمتگزاران راستین انقلاب، نظام و مردم بودند و تمام عمرشان را وقف اسلام و آبادانی ایران اسلامی در همه عرصه ها کردند .

مهدی محمدی افزود : ارتحال این یار دیرین امام و رهبری بسی سنگین و خسارت بار است.

امام جمعه بابل از آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به عنوان یکی از ذخایر ارزشمند انقلاب اسلامی یاد کرد و نوشت : ارتحال این یار دیرین امام و رهبری ضایعه ای اسفناک است .

حجت الاسلام حسن روحانی افزود : امروز ایران اسلامی داغدار یکی از چهره‌های ارزشمندی است که خدمات تاثیر گذاری در دوران انقلاب، بعد از انقلاب و دوران دفاع مقدس از خود به جای گذاشته است.

وی افزود : ایشان در دوران دفاع مقدس با دستور امام و پذیرش مسئولیت‌های سنگین با فرماندهی جنگ نقش مهمی در پیروزی انقلاب اسلامی داشت .

محمدتقی عباسپور فرماندار بابل هم با تاکید بر این که تاریخ انقلاب اسلامی با مجاهدت های هاشمی رفسنجانی گره خوده است ، نوشت : تاریخ انقلاب شکوهمند اسلامی، خاطرات مجاهدت‌های فراوان و اسارت آیت الله هاشمی رفسنجانی آن عالم نستوه را همواره در یاد خواهد داشت.

شهردار ساری در پیام تسلیتش با عنوان ' هاشمی رفسنجانی همواره یار و یاور امام و رهبری بود ' ، نوشت : فوت ایشان مایه تاثر و تاسف برای ایران اسلامی است .

مهدی عبوری افزود : ایشان عمر خود را به تلاشی بی وقفه در راه تحقق اسلام و انقلاب اسلامی صرف کردند و در این مسیر همواره یار و یاور امام و رهبری بودند.

مدیر کل آموزش و پرورش مازندران از آیت الله هاشمی رفسنجانی با عنوان مرد مسئولیت های سخت در نظام یاد کرد و نوشت : ایشان پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز با قبول مسئولیت‌ها مختلف سیاسی تمام عمر پر برکت خود را صرف ترویج و تحقق آرمان‌های بلند اسلام و انقلاب اسلامی کردند .

سید علی قاسمی افزود : ملت ایران یکی از بزرگ ترین رجال نخبه سیاسی و سازندگی تاریخ خود را ازدست داده است .

وی ادامه داد : آیت الله هاشمی رفسنجانی با تحمل شکنجه های سخت رژیم پهلوی برای به ثمر رسیدن تا انقلاب اسلامی و دستیابی ملتش به آزادی، آزادگی، دینداری، آسایش و رفاه، استقلال سیاسی و اقتصادی را در سایه سار جمهوری اسلامی تلاش های زیادی انجام داد .

شورای هماهنگی اصلاح طلبان آمل نیز با اعلام این که آیت الله هاشمی رفسنجانی با موضع گیری های دقیق و بجا ، تصویر روشن و اصلاح گرایانه ای از خوددر جامعه ترسیم کرد ، نوشت : آیت الله هاشمی رفسنجانی در طول دوران فعالیتشان در مسئولیت های فرمانده کل قوا در دفاع مقدس ، سردارکبیر سازندگی ، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام یکی از بزرگترین سیاستمداران روشن بین و واقعگرا و معتدل و تاثیر گذار تاریخ معاصر به شمار می رود .

محمدناصر زندی فرماندار چالوس نیز با تاکید بر این که آیت الله هاشمی رفسنجانی سردار ممتاز عرصه سیاست بود ، نوشت : هاشمی رفسنجانی این فرمانده شجاع مسیر سازندگی پس از سال ها مبارزه و دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی شامگاه روز گذشته یکشنبه به جمع امام راحل و شهدای انقلاب پیوست ، اما یاد و خاطره فعالیت ها و اقدام های این روحانی برجسته برای همیشه در ذهن مردم ایران ماندگار خواهد ماند.

امام جمعه چالوس نیز نوشت : هاشمی رفسنجانی نمونه ای کم نظیر از نسل اول مبارزان ضد ستم شاهی بود ، شخصیتی که حافظه تاریح انقلاب اسلامی بی نامش کامل نیست .

حجت الاسلام محمد مهدی راشدی نوری افزود : ایشان همراه و همدل مقام معظم رهبری، چهره ممتاز و تاریخ ساز انقلاب اسلامی، دلسوز واقعی مردم، اسطوره حلم و تحمل و ایمان و اعتدال، عالمی مجاهد و انقلابی، مبارزی کهنسال بود و در ورق ورق صفحات تاریخ انقلاب اسلامی ایران نام ایشان می درخشد.

ایوب صالحی فرماندار شهرستان کلاردشت هم نوشت : فقدان آیت الله هاشمی رفسنجانی سیاست مدار برجسته ، پیر اعتدال ، سنگ زیرین آسیاب و تکیه گاه مطمئن انقلاب و رهبری، ضایعه ای غیرقابل جبران برای نظام مقدس جمهوری اسلامی به بار آورد.

وی افزود : کلاردشت و مردم شریف و انقلابی این شهرستان نیز که لقب جاودانه ' بهشت پنهان ' را از خطبه های آن مجاهد نستوه در خطبه نماز جمعه تهران به یادگار دارند و تعلق خاطر ویژه ایشان به کلاردشت را به یاد دارند، امروز به گونه ای خاص در غم فقدان آن مرد بزرگ به سر می برند.

فرماندار نکا نیز نوشت : آیت الله هاشمی رفسنجانی شخصیت بزرگ انقلاب اسلامی ایران که برای حفظ انقلاب بسیجی وار تلاش کرد .

جعفر احمدی افزود : نقش ایشان در عرصه‌های مختلف از جمله در مبارزات پیش از انقلاب و هدایت قیام بر علیه حکومت ستم‌شاهی و همچنین مجاهدت در سال‌های پس از پیروزی انقلاب و دوران دفاع مقدس و با حضور انقلابی و بسیجی خود در جبهه های حق علیه باطل در 8 سال دفاع مقدس نقش ارزنده ای را در تقویت قوای اسلام از خود به یادگار گذاشت.

همچنین روابط عمومی ستاد برگزاری نماز جمعه سوادکوه ، فرماندار آمل ، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران ، دانشگاه آزاد اسلامی تنکابن ، رئیس دانشگاه نوشیروانی بابل ، اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران ، هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی مازندران ، دانشکده فنی امام محمد باقر ساری ، امام جمعه بهشهر ، دانشگاه آزاد اسلامی قائمشهر ، امام جمعه مرزن آباد ، امام جمعه عباس آباد ، علی شادمان فرماندار نوشهر ، سید امیر حسینی جو فرماندار تنکابن ، امام جمعه و فرماندار شهرستان رامسر و هادی خنجری فرماندار نور تا زمان مخابره این گزارش با صدور پیام های جداگانه ، رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفتند.


منبع : ایرنا - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انقلاب - اسلامی - هاشمی - رفسنجانی - فرماندار - افزود - دوران - رهبری - تاریخ - پیروزی - مازندران - شهرستان - انقلابی - سازندگی - اسلام - همواره - دیرین - ارتحال - تاکید - عنوان - جمهوری - دانشگاه - تاثیر - همیشه - اعتدال - مختلف - برجسته - تسلیت - سیاسی - مجاهد - روحانی - خدمات - کلاردشت - امروز - اداره - تنکابن - مجاهدت - نستوه - آموزش - مسئولیت - چالوس - الاسلام - یادگار - دارند - همچنین - فقدان - سیاست - فرمانده - بسیجی - ممتاز - اصلاح - شخصیت - تلاشی - طاغوتی - فرماندهی - پیامی - تمامی - ارزشمند - گزارش - خبرنگار - بهشهر - خمینی - پهلوی - سوادکوه - قائمشهر - آبادانی - سنگین - پیوست - خاطره - مبارزان - آرمان - ماندگار - ضایعه -

نظر شما در مورد : پیام تسلیت مسئولان و ائمه جمعه مازندران به مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی/ پیام آیت الله طبرسی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها