مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 12791 -تاریخ انتشار : سه شنبه 21 دی 1395 -ساعت : 03:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن
حرکت خودجوش مازنی ها برای شرکت در آیین تشیع پیکر  آیت الله هاشمی رفسنجانی

حرکت خودجوش مازنی ها برای شرکت در آیین تشیع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی

مازندشورا: ساری - ایرنا - جمعی از شهروندان مازندرانی به صورت خودجوش از عصر روز دوشنبه عازم تهران شدند تا در آئین تشییع پیکر آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی ، یار وفادار امام و رهبری شرکت کنند.

مازندشورا: به گزارش خبرنگاران ایرنا ، صدها تن از مردم مازندران از مناطق مختلف شهری و روستائی استان با خودروهای شخصی و عمومی هم اکنون در راه تهران هستند.
ازیاد مشتاقان عزیمت به تهران برای وداع با پیکر رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام باعث شده تا پلیس راه مازندران به دلیل محدودیت ترافیکی از مازنی ها بخواهد تا پیش از اجرای محدودیت ها خود را به پایتخت برسانند.
همچنین استاندار مازندران نیز به همراه جمعی از مدیران ارشد استان عصر امروز برای شرکت در مراسم وداع با پیکر یار دیرین امام و رهبری عازم تهران شد.
مرگ ناگهانی جانشین فرمانده کل قوا در دوران دفاع مقدس از یکشنبه شب چهره غم زده به استان مازندران داد .
ذکر خاطرات دوران ریاست مجلس شورای اسلامی ، فرماندهی جنگ در دوران دفاع مقدس ، دو دوره ریاست جمهوری و نقش آفرینی های مختلف و اثرگذار آیت الله هاشمی رفسنجانی در برهه های مختلف نظام اسلامی مهم ترین موضوعاتی است که از شب گذشته در محافل عمومی و خصوصی مازندرانی ها با اندوه و حسرت نقل می شود.
بسیاری از شهروندان مازندرانی خاطرات سفرهای مکرر سردار کبیر سازندگی به این استان را به یاد می آورند با جمله معروفی از ایشان که گفته بود ' فقر مازندران در زیر سرسبزی آن پنهان شده است '.
یار دیرین امام و رهبری آخرین سفرش را به مازندران نهم شهریور ماه سال 92 و اندکی پس از انتخابات ریاست جمهوری یازدهم ، برای شرکت و سخنرانی در دوازدهمین سالگرد رحلت آیت الله صالحی مازندرانی انجام داده بود.
رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در آن سفر همچنین با آیت الله نظری (خادم الشریعه ) و آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران هم دیدار کرده بود.
آیت الله هاشمی رفسنجانی یکشنبه شب در سن 82 سالگی بر اثر عارضه قلبی درگذشت.
پیکر جانشین فرمانده کل قوا در دوران دفاع مقدس فردا سه شنبه پس از اقامه نماز توسط رهبر معظم انقلاب در تهران تشییع و در جوار مرقد بنیانگذار جمهوری اسلامی به خاک سپرده می شود.
خبرنگار : حسین فلاحتی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
6982/1654


منبع : ایرنا - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - استان - دوران - تهران - اسلامی - ریاست - هاشمی - مختلف - جمهوری - مازندرانی - رفسنجانی - یکشنبه - فلاحتی - فرمانده - خاطرات - همچنین - مصلحت - تشخیص - عمومی - محدودیت - مازنی - رهبری - دیرین - جانشین -

نظر شما در مورد : حرکت خودجوش مازنی ها برای شرکت در آیین تشیع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها