مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 12801 -تاریخ انتشار : سه شنبه 21 دی 1395 -ساعت : 16:44

چاپ به اشتراگ گذاشتن
آیت الله هاشمی رفسنجانی نقش اساسی در تقویت جایگاه ولایت فقیه داشت

امام جمعه تنکابن :

آیت الله هاشمی رفسنجانی نقش اساسی در تقویت جایگاه ولایت فقیه داشت

مازندشورا: نوشهر – ایرنا – امام جمعه تنکابن با اشاره به اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی از شخصیت های کم نظیری بود که سهم زیادی در عرصه های گوناگون انقلاب داشت ، گفت : ایشان پس از رحلت امام خمینی (ره) در انتخاب رهبری و تقویت جایگاه ولایت فقیه نقش اساسی و تاثیرگذار داشت.

مازندشورا: به گزارش خبرنگار ایرنا ، حجت الاسلام عبدالعلی پوراکبر روز سه شنبه در آئین بزرگداشت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی که در مسجد ولیعصر (عج) تنکابن برگزار شد ، افزود : آن مرحوم همواره ثبات و بالندگی نظام اسلامی را به عنوان ثمره انقلاب مردم ایران مورد توجه داشتند و در این راه از هیچ کوشش و جانفشانی دریغ نکردند.
وی با تسلیت رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی به رهبر معظم انقلاب ، ملت ایران و دوستداران ایشان ، اظهار داشت : یار دیرین امام راحل ، انقلاب و رهبری همواره اهتمام بسیاری به وحدت ملی و تقویت ولایت فقیه داشتند و از رهبری به عنوان محور و اساس نظام مقدس پیروی و اطاعت می کردند.
پور اکبر به ابعاد مختلف شخصیت علمی ، انقلابی و مبارزاتی آیت الله هاشمی رفسنجانی اشاره کرد و بیان داشت : کتاب « تفسیر راهنما » ایشان جزء تفاسیر با عظمت و حائز اهمیت در عالم اسلام است که آن را در زندان های رژیم ستم شاهی پهلوی نوشته است و مورد تایید بسیاری از علماست.
وی ادامه داد : آیت الله هاشمی رفسنجانی در کنار آیت الله خامنه ای ، شهید بهشتی و دیگر یاران امام راحل در دوران های سخت انقلاب همیشه در خط مقدم مبارزه با رژیم شاهنشاهی در کنار امام راحل بودند و انقلاب را در مسیر الهی خود قرار دادند.
امام جمعه تنکابن گفت : تدوین سند چشم انداز 20 ساله و سازندگی کشور پس از 8 سال دوران دفاع مقدس گوشه ای از افتخارات آیت الله هاشمی رفسنجانی بعد از پیروزی انقلاب است.
وی تصریح کرد : آیت الله هاشمی رفسنجانی دلسوز نظام بود و زندگی خود را برای حفظ و تثبیت اسلام و انقلاب صرف کرد.
آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رییس تشخیص مصلحت نظام عصر یکشنبه 19 دی 95، در سن 82 سالگی و به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان شهدای تجریش به ملکوت اعلی پیوست.
شهرستان 162 هزار نفری تنکابن در غرب مازندران واقع است.
خبرنگار : علیرضا پورعلم ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
/1602/7515/1654


منبع : ایرنا - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : هاشمی - رفسنجانی - انقلاب - تنکابن - رهبری - اسلام - دوران - داشتند - بسیاری - همواره - تقویت - ولایت - خبرنگار - عنوان -

نظر شما در مورد : آیت الله هاشمی رفسنجانی نقش اساسی در تقویت جایگاه ولایت فقیه داشت

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها