مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 12804 -تاریخ انتشار : سه شنبه 21 دی 1395 -ساعت : 18:17

چاپ به اشتراگ گذاشتن
آیت الله هاشمی رفسنجانی شخصیت مسلم تدبیر و میانه روی بود

نماینده دور اول و دوم مردم ساری در مجلس :

آیت الله هاشمی رفسنجانی شخصیت مسلم تدبیر و میانه روی بود

مازندشورا: ساری - ایرنا - نماینده دوره اول و دوم مردم ساری و عضو مجمع نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی گفت : آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام شخصیت مسلم تدبیر، میانه روی و عقلانیت بود.

مازندشورا: حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی بهاری اردشیری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : اعتماد و اعتقاد درونی آیت الله هاشمی به عقلانیت، تدبیر و میانه روی به خصوص مشورت پذیری باعث شده تا کارنامه موفقی را در تمام مسئولیت هایش بر جای بگذارد.
وی ابعاد شخصیتی رئیس آیت الله هاشمی رفسنجانی را در کنارتوانایی علمی و اجرایی ، علت اصلی اعتماد بنیانگذار جمهوری اسلامی به ایشان دانست و اظهار داشت : آقای هاشمی از معدود بزرگان کشور بود که بنیانگذار جمهوری اسلامی اعتماد زیادی به ایشان داشت و مسئولیت های زیادی را به ایشان محول کرد.
بهاری هوش وافر و توانمندی در مدیریت را از دیگر ویژگی های شخصیتی جانشین فرمانده کل قوا در دوران دفاع مقدس دانست و افزود : آیت الله هاشمی با هوش وافر و توانمندی که در مدیریت داشت ، توانست با وجود حضور بزرگان زیادی در مجلس شورای اسلامی دوره اول، به عنوان رئیس انتخاب شود.
نماینده مردم ساری در نخستین دوره مجلس شورای اسلامی گفت : با وجود این که آیت الله هاشمی در آن دوره جوان بودند ولی بخوبی توانست مجلس شورای اسلامی دوره اول و دوم را اداره کند و مصوباتی با درایت ایشان در این دو مجلس تبدیل به قانون شد که توانست در پیشبرد اهداف نظام موثر باشد.
بهاری اردشیری به موفقیت سردار کبیر سازندگی در کسوت ریاست جمهوری اشاره کرد و افزود : تلاش معظم له در دوران هشت ساله ریاست جمهوری و نقش بزرگی که در بازسازی ویرانی های ناشی از جنگ داشت ، ایشان را نزد مردم تبدیل به سردار سازندگی کرد و با گذشت بیش از دو دهه از آن دوران ، همچنان بخش زیادی از زیرساخت ها موجود کشور مرهون دور اندیشی و تیزبینی آیت الله در آن دوران است.
وی انتصاب آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را ناشی از برخورداری ایشان از توانمندی فردی و مشورت پذیری بالا دانست و اظهار داشت : حضور ایشان در این مسئولیت هم دستاوردهای بزرگی را برای کشور به دنبال داشت و قطعا آیندگان در مورد این شخصیت بزرگ و نقشش در ماندگاری و ثبات نظام بخوبی قضاوت خواهند کرد.
صاحب امتیار روزنامه ' بشیر ' گفت : آیت الله هاشمی رفسنجانی نه تنها در داخل کشور که در سطح بین المللی نیز از جایگاه مهمی برخوردار بود و ارسال پیام از سوی روسای جمهوری و مسئولان عالی رتبه بین المللی حتی کشورهایی که با جمهوری اسلامی ایران اختلاف دارند ، نشان از تاثیر بین المللی ایشان دارد .
بهاری اردشیری از آنچه که برخی نامهربانی ها نسبت به آیت الله هاشمی رفسنجانی در دهه اخیر نامید ، گله کرد و افزود : متاسفانه در دهه اخیر نامهربانی زیادی به این بزرگمرد نظام جمهوری اسلامی و شخصیت بزرگ بین المللی در داخل کشور صورت گرفت که باعث رنجش خاطر معظم له و علاقه مندان به ایشان شد.
نماینده مردم ساری در مجلس اول و دوم گفت : اگرچه پس از رحلت معظم له این روزها همان افرادی که نامهربانی به آیت الله فقید روا داشتند به تعریف و تمجید از ایشان می پردازند، ولی دیگر این دلجویی ها فایده ای ندارند.
آیت الله هاشمی رفسنجانی شامگاه یکشنبه 19 دی ماه براثر عارضه قلبی در سن 82 سالگی در بیمارستان تجریش تهران درگذشت .
پیکر یار دیرینه امام و رهبری صبح امروز پس از اقامه نماز از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی در تهران تشییع و در جوار ضریح امام خمینی (ره) به خاک سپرده شد.
خبرنگار : حسین فلاحتی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
6982/1654


منبع : ایرنا - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : هاشمی - اسلامی - جمهوری - رفسنجانی - زیادی - دوران - افزود - بهاری - المللی - نماینده - نامهربانی - توانمندی - شورای - توانست - دانست - شخصیت - اردشیری - مسئولیت - اعتماد - سازندگی - سردار - تبدیل - ریاست - بزرگی - فلاحتی - تهران - تدبیر - بخوبی - میانه - اظهار - پذیری - شخصیتی - بزرگان - مشورت - بنیانگذار - خبرنگار - مدیریت - عنوان -

نظر شما در مورد : آیت الله هاشمی رفسنجانی شخصیت مسلم تدبیر و میانه روی بود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها