مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 12826 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 22 دی 1395 -ساعت : 15:43

چاپ به اشتراگ گذاشتن
آیت الله هاشمی رفسنجانی متفکری هوشمند پیرو امام و رهبری بود

امام جمعه رامسر:

آیت الله هاشمی رفسنجانی متفکری هوشمند پیرو امام و رهبری بود

مازندشورا: نوشهر - ایرنا- امام جمعه شهرستان رامسر گفت که آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان شخصیتی متفکر ، هوشمند و تاثیرگذارهمواره پیرو حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب بود.

مازندشورا: حجت الاسلام و السملمین سیدجعفر رضایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : مرحوم هاشمی به عنوان نظریه پرداز جهان سیاست یکی از ارکان نظام و انقلاب بوده و عمر خودش را در راه اعتلای اسلام و نظامی اسلامی صرف کرد.
وی گفت : مرحوم آیت الله هاشمی حیات و مماتش برای اسلام و انقلاب پرخیر و برکت بود و هاشمی نمی میرد چون به تعبیر امام (ره) نهضت زنده است.
امام جمعه رامسر با بیان اینکه بدون تردید نمی توان شخصیت آیت الله هاشمی را در قالب الفاظ و جملات بیان کرد ، افزود : آیت الله هاشمی ضمن اینکه یک سیاستمدار بزرگ بود اما جنبه های علمی ایشان نیز به زبان و گفتار نیاید و به تعبیر دیگر ایشان یک عالم به تمام معنا بود بطوری که قبل از انقلاب در دوران ستمشاهی به درجه اجتهاد نایل آمد و کتاب تفسیر رهنما را در زندان ستم شاهی به رشته تحریر در آورد.
حجت الاسلام رضایی افزود: امروز ایران اسلامی به برکت انقلاب اسلامی به رهبری امام و پایمردی ملت و همچنین به برکت ولایت فقیه و شخصیت های بزرگی چون آیت الله هاشمی در جایگاهی قرار دارد که معادلات بین المللی بدون نقش ایران به سرانجام نمی رسد.
آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی، شامگاه یکشنبه 19 دی 1395 خورشیدی در سن 82 سالگی پس از سالها مبارزه و دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی به رحمت خدا پیوست .
پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلت نظام یار دیرین امام و رهبری روز گذشته پس از تشییع با حضور میلیونها نفر در کنار مرید و مقتدایش در حرم حضرت امام آرام گرفت .
خبرنگار : عباس احمدی ماچیانی **انتشار دهنده:سید محسن حسن نیا
/1602/7513/1899


منبع : ایرنا - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : هاشمی - انقلاب - اسلامی - افزود - رفسنجانی - رهبری - تعبیر - اینکه - شخصیت - رضایی - اسلام - رامسر - مرحوم - الاسلام - خبرنگار -

نظر شما در مورد : آیت الله هاشمی رفسنجانی متفکری هوشمند پیرو امام و رهبری بود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها