مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 12827 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 22 دی 1395 -ساعت : 12:18

چاپ به اشتراگ گذاشتن
پلمپ یک واحد معدنی  آلاینده محیط زیست که مجوز فعالیت هم ندارد!

رئیس محیط ‌زیست نوشهر خبر داد:

پلمپ یک واحد معدنی آلاینده محیط زیست که مجوز فعالیت هم ندارد!

مازندشورا: این واحد معدنی از چند سال قبل مشکل آلایندگی زیست محیطی داشت، اظهار کرد: در این زمینه از سوی محیط زیست موضوع پیگیری شد و تا سه مرتبه نیز دادگاه شهرستان این واحد معدنی را در زمینه آلودگی شن و ماسه و آلودگی آب و هوا و برداشت غیرمجاز از معدن تبرئه کرد اما با نامه منابع طبیعی مبنی بر اینکه مجوز فعالیت ندارد

مازندشورا: رئیس محیط‌زیست نوشهر از تعطیلی و پلمپ یک واحد معدنی شن و ماسه و آسفالت به دلیل ایجاد آلودگی‌های زیست محیطی خبر داد.

کامبیز محسن سلطانی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه این واحد معدنی از چند سال قبل مشکل آلایندگی زیست محیطی داشت، اظهار کرد: در این زمینه از سوی محیط زیست موضوع پیگیری شد و تا سه مرتبه نیز دادگاه شهرستان این واحد معدنی را در زمینه آلودگی شن و ماسه و آلودگی آب و هوا و برداشت غیرمجاز از معدن تبرئه کرد اما با نامه منابع طبیعی مبنی بر اینکه مجوز فعالیت ندارد و مدت زمان آن سال قبل به اتمام رسیده است، مجدد به دادگاه تجدید نظر اعتراض شد.

وی با بیان اینکه با هماهنگی صنعت، معدن و تجارت و منابع طبیعی دستور پلمپ این واحد معدنی صادر شد، افزود:مردم اگر همکاری‌های خود را با محیط‌زیست افزایش دهند در زمینه حفظ و حراست از محیط‌زیست بهتر می توان عمل کرد.

رییس حفاظت محیط زیست نوشهر با اشاره به پیگیری جدی مشکلات میدان زباله نوشهر گفت: محیط زیست در این زمینه کوتاه نمی آید و حتی کمیسیون اصل 90 مجلس نیز دراین‌باره ورود پیدا کرده است.

سلطانی درباره شایعاتی مبنی بر آلاینده بودن نیروگاه زباله‌سوز نوشهر پس از بهره‌برداری، بیان کرد: اگر این نیروگاه استانداردها و ضوابط محیط‌زیستی را رعایت نکند به طور حتم جلوی فعالیت آن گرفته می شود.

وی با بیان اینکه شرکت سازنده این نیروگاه تعهد زیست‌محیطی داده است که آلوده کننده نباشد، خاطر نشان کرد: پس از افتتاح و راه‌اندازی نیروگاه زباله‌سوز نوشهر نیز هر از گاهی به صورت متوسط از دودکش آن نمونه‌برداری می‌شود تا مطمئن شویم که آلایندگی ندارد.

رییس محیط زیست نوشهر با تاکید بر اینکه نصب فیلترهای نیروگاه زباه‌سوز نوشهر با حضور کارشناسان محیط‌زیست انجام می‌شود،افزود: در صورتی که این نیروگاه ضوابط را رعایت کند فرصت بسیار مناسبی برای حل مشکلات و معضلات زباله منطقه است.


منبع : ایسنا مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آلاینده هوا - واحد معدنی -

نظر شما در مورد : پلمپ یک واحد معدنی آلاینده محیط زیست که مجوز فعالیت هم ندارد!

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها