مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 12831 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 22 دی 1395 -ساعت : 15:49

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مردم ساری در میان بازی‌های سیاسی مغفول مانده‌اند

احمد زیار لاریمی مدرس دانشگاه:

مردم ساری در میان بازی‌های سیاسی مغفول مانده‌اند

مازندشورا: ساری با داشتن دریا، جنگل، دشت، کوه و به دلیل تاریخی بودنش دارای بناهای ازشمند که با معماری خاص نگین شهر و کشور محسوب می‌شوند ظرفیت بهترین شدن را دارد اما باید دارای یک مدیریت واحد باشد و همه با هماهنگی و در زمینه تبدیل کردن آن به این موضوع مهم گام برداریم

مازندشورا: احمد زیار لاریمی  اظهار کرد: شهر ساری دارای 700 هکتار بافت فرسوده مصوب است که بسیار مغفول مانده و با نگاه ویژه می‌توان این شهر را متحول کرد.

وی بیان کرد: بافت‌های فرسوده ساری برخلاف سایر مراکز استان‌ها , زنده‌ترین ، پویاترین ، مجتمع‌ترین و از بهترین نقاط شهری محسوب می‌شود؛ اما تنها کمتر از 20 درصد آن در سالیان متمادی نوسازی شده است.

این مدرس دانشگاه ادامه داد: با نگاه ویژه مسؤولان شهری به آن و با یک همدلی و همفکری و مدیریت کلان شهری واحد می‌توان تحولی عظیم در حوزه گردشگری شهری را موجب شد.

زیار لاریمی به وجود بناهای تاریخی و ارزشمند همچون ساختمان سردارجلیل، کلبادی یک و 2، آب انبار نو، مسجد جامع، امامزاده یحیی، ساختمان فاضلی، خانه رمدانی و روحانی، خانه میرگتی، خانه ناظریان و بسیاری از بناهای ارزشمند دیگر و کوچه‌های باریک اشاره کرد و افزود: همه اینها نشان فرهنگ، هنر و سبک زنگی نیاکان و سبک معماری تاریخ مردم شهر ما است.

وی یادآور شد: همچنین مراکز اداری، سیاسی و تجاری و بازارهای مهم اقتصادی شهر و همه اینها در کمتر از 30 هکتار از مرکز شهر ساری موجب شده تا این منطقه بسیار ارزشمند باشد.

این مدرس دانشگاه تصریح کرد: نگاه ویژه به این بناها و محله‌هایی چون آب انبار، اصانلو، چاله مسجد، امامزاده یحیی، سیزده‌پیچ و همچنین داشتن یک طرح گردشگری مناسب و با سرمایه‌گذاری اصولی و باز زنده‌سازی و احیای این محلات و بناهای بسیار قدیمی می‌توانیم ساری را به قطب جذب توریست کشور تبدیل کنیم.

زیار لاریمی بیان کرد: ساری با داشتن دریا، جنگل، دشت، کوه و به دلیل تاریخی بودنش دارای بناهای ازشمند که با معماری خاص نگین شهر و کشور محسوب می‌شوند ظرفیت بهترین شدن را دارد اما باید دارای یک مدیریت واحد باشد و همه با هماهنگی و در زمینه تبدیل کردن آن به این موضوع مهم گام برداریم.

وی با بیان اینکه شهرداری ساری با پروژه میدان ابن شهر آشوب و پادگان ارتش گام‌های اثرگذاری برداشته است، ادامه داد: همچنین شرکت عمران و مسکن‌سازان استان مازندران به نمایندگی از شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران وابسته به وزارت راه و شهرسازی در سال‌های اخیر با تملک خانه‌های ازشمند و تاریخی ازجمله فاضلی، سردارجلیل، کلبادی 2، میرگتی، صادقیان و مرمت خانه فاضلی که سرآغاز نوسازی محلات قدیمی و خانه‌های قدیمی بوده تلاش‌های بسیاری کرده‌اند.

این مدرس دانشگاه با تأکید بر اینکه همه اینها به تنهایی کافی نیست، خاطرنشان کرد: عدم هماهنگی بین مجموعه‌های مختلف اجرایی، سیاسی و شهری و عدم مدیریت یکپارچه موجب شده تا ساری و مردم آن مغفول بمانند.

زیار لاریمی اضافه کرد: با تحقق این مهم، صرف هزینه‌های کلان، جذب سرمایه‌گذارهای معتبر و البته مشارکت ساکنان و داشتن یک برنامه منسجم و یک دست برای احیا و باز آفرینی محلات تاریخی و یک‌دلی و مدیریت واحد گام‌های اساسی برای جذب توریسم برداریم.

وی در پایان گفت: اگر همه با این نگاه گام برداریم به جرأت می‌توانیم ساری را تبدیل به مهم‌ترین شهر گردشگری و توریستی ایران و منطقه کنیم.


منبع : فارس


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : احمد زیار لاریمی -

نظر شما در مورد : مردم ساری در میان بازی‌های سیاسی مغفول مانده‌اند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها