مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 12832 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 22 دی 1395 -ساعت : 19:53

چاپ به اشتراگ گذاشتن
آیت الله رفسنجانی تا آخرین لحظه زندگی خدمتگزار انقلاب بود

فرماندار جویبار :

آیت الله رفسنجانی تا آخرین لحظه زندگی خدمتگزار انقلاب بود

مازندشورا: ساری - ایرنا - فرماندار جویبار گفت : مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی مردی اندیشمند و بزرگ بود که تا آخرین لحظه خدمتگزار نظام و انقلاب اسلامی باقی ماند.

مازندشورا: به گزارش خبرنگار ایرنا ، رجبعلی وهابی روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری این شهرستان که در مسجد صاحب الزمان روستای ' پطرود ' برگزار شد ، افزود : آیت الله هاشمی رفسنجانی از سال های پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در مبارزه با رژیم ستم شاهی همراه امام راحل بود .
وی ادامه داد :مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی ، قهرمان ملی در نظام جمهوری اسلامی ایران بود که امام راحل در دوران هشت سال دفاع مقدس ، ایشان را به عنوان جانشین خودشان در فرماندهی کل قوا معرفی کردند .
فرماندار جویبار با بیان اینکه افرادی که در دوران انقلاب نبودند ، در خصوص اقدامات این بزرگ مردان اطلاعی نداشتند ،گفت : وظیفه ما به عنوان خادم مردم این است که خدمات ایشان را در مناسبت های مختلف برای نسل امروز تبیین و معرفی کنیم.
وی اضافه کرد : به مناسبت ارتحال رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام مراسمی روز شنبه بعد از نماز مغرب و عشاء در مصلی الغدیر جویبار برگزار خواهد شد که همه باید در این مراسم شرکت کنیم.
وهابی همچنین به برنامه دهه فجر در این شهرستان اشاره کرد و گفت : مسئولان باید هر چه سریع تر پروژه های قابل افتتاح و کلنگ زنی را به فرمانداری اعلام کنند تا شاهد هر چه زیبا تر برگزار شدن مراسم دهه مبارک فجر باشیم.
فرماندار جویبار با بیان اینکه 14 کمیته برای هر چه باشکوه تر برگزار شدن مراسم دهه فجر در نظر گرفته شده است ، افزود : کمیته فرهنگی ، هنری ، امور بانوان ، ورزش ، امنیت ، مساجد ، نظارت ، فضاسازی از جمله این کمتیه ها هستند.
وی از عبدالله رضیان نماینده مردم شهرستان به عنوان سخنران راهپیمایی 22 بهمن در جویبار نام برد ، اظهار داشت : کارهای زیادی در دوران پیروزی انقلاب و همچنین در دولت های مختلف در این شهرستان به سرانجام رسیده است و در دولت یازدهم نیز با توجه به تحریم و رشد اقتصادی ، کارهای خوبی در زمینه های مختلف و زیرساخت ها انجام شده است که باید اطلاع رسانی شود.
وهابی گفت : از محل بسته رونق تولید برای کارگاههایی که مشکل اقتصادی داشتند با اعتباری بالغ بر 29میلیارد تومان مشکل 34 طرح رفع شده است .
** آیت الله هاشمی رفسنجانی از هوش و ذکاوت بالایی برخوردار بود
امام جمعه جویبار هم در این جلسه با بیان اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی به فرموده مقام معظم رهبری ، از هوش و ذکاوت بالایی برخوردار بود ، گفت : به طوری که در زمان امام راحل مطیع امام بوده و پس از آن که مسئولیت اداره نظام بر عهده رهبری بوده کاملا مطیع محض مقام معظم رهبری بوده است .
حجت الاسلام محمد تقی نادعلیزاده افزود : آیت الله هاشمی رفسنجانی با هوش وافر و توانمندی که در مدیریت داشت ، توانست با وجود حضور بزرگان زیاد در مجلس شورای اسلامی ، به عنوان رئیس جمهور انتخاب شود.
وی ادامه داد : آیت الله هاشمی رفسنجانی در زمان ریاست جمهوری یک سر و گردن از رئیس جمهورهای کشورهای دیگر بالاتر بود ، چرا که در زمان ریاستش با مطالعه و کارشناسی تصمیم می گرفت .
امام جمعه جویبار در پایان با بیان اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی در نوزدهم دی ماه در بیمارستان تجریش بدرود حیات گفت ، افزود : همچنین 19 دی ماه آغاز انقلاب بوده است که قیام 19 دی به رهبری روحانیت و حوزه ، نقطه عطفی در تاریخ انقلاب است که با این قیام زمینه و جرقه پیروزی انقلاب فراهم شده است.
خبرنگار : مونا معینی کوچکسرائی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
7334/1654


منبع : ایرنا - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : رفسنجانی - هاشمی - انقلاب - جویبار - برگزار - افزود - شهرستان - عنوان - اینکه - رهبری - مختلف - مراسم - همچنین - فرماندار - دوران - پیروزی - اسلامی - وهابی - ذکاوت - زمینه - بالایی - برخوردار - خبرنگار - اقتصادی - کارهای - ادامه - مناسبت - شورای - جمهوری - کمیته - معرفی -

نظر شما در مورد : آیت الله رفسنجانی تا آخرین لحظه زندگی خدمتگزار انقلاب بود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها