مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 12834 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 22 دی 1395 -ساعت : 16:38

چاپ به اشتراگ گذاشتن

فرمانده انتظامی مازندران:

۷۹ درصد جرایم رایانه ای در مازندران کشف شد

مازندشورا: ساری - فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به کشف بیش از ۷۹ درصدی جرائم رایانه ای در استان گفت: برداشت غیرمجاز از حساب بانکی از جمله جرایم بوده است.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار مهر، سردار محمود میرفیضی عصر چهارشنبه در جمع معاونان و روسای پلیس‌های تخصصی با اشاره به کشف بیش از ۷۹ درصدی جرائم رایانه ای در استان، افزود: برداشت غیرمجاز از حساب بانکی، هتک حیثت و نشر اکاذیب و کلاهبرداری های اینترنتی را از جمله جرائم شایع در سطح استان برشمرد.

فرمانده انتظامی استان با تاکید بر شناسایی تهدیدات و آسیب‌های اجتماعی فضای مجازی و مقابله با آن، بر استفاده از بسترهای نوین رسانه ای در راستای تقویت سرمایه اجتماعی و ارتقاء منزلت پلیس تاکید کرد.

وی با اشاره به تهدیدات و آسیب‌های اجتماعی فضای مجازی، بر مقابله با این تهدیدات تاکید کرد و افزود: باید با اطلاع رسانی وآگاهسازی عمومی و استفاده از همه ظرفیت‌های درون و برون سازمانی با این تهدیدات و آسیب‌ها مقابله کرد.

وی برگزاری جلسات آموزش همگانی و استفاده از ظرفیت رسانه‌های گروهی را در راستای آگاهسازی عمومی و افزایش سواد رسانه ای افراد در مواجه با این تهدیدات مهم برشمرد و خاطر نشان کرد: آشنایی افراد با تهدیدات و آسیب‌های فضای مجازی نقش موثری در کاهش جرائم در این فضا دارد.

سردار میرفیضی به نقش خانواده‌ها در مراقبت از فرزندان در فضای مجازی اشاره کرد و افزود: خانواده‌ها باید ضمن آشنایی با فضا مجازی، تهدیدات و آسیب‌ها، همواره مراقب فرزندان خود باشند تا در دام افراد شیاد و مجرمان قرار نگیرند.

وی با تاکید بر بهره گیری هوشمندانه از ظرفیت و بسترهای نوین رسانه ای در عصر انقلاب اطلاع رسانی، گفت: باید از این ظرفیت ایجاد شده در راستای افزایش سرمایه اجتماعی و ارتقاء منزلت اجتماعی پلیس استفاده کرد.

سردار میرفیضی مقابله با عملیات روانی دشمن و استفاده درست از بسترهای نوین رسانه ای را در تقویت سرمایه اجتماعی پلیس و افزایش منزلت اجتماعی مهم دانست و افزود: نقش سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی و اجتماعی در همکاری و تعامل با پلیس برای تولید محتوا از اهمیت بسزایی برخوردار است.


منبع : مهر - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اجتماعی - تهدیدات - مجازی - استفاده - تاکید - مقابله - افزود - رسانه - راستای - سردار - بسترهای - استان - سرمایه - منزلت - ظرفیت - افزایش - میرفیضی - آسیب‌های - اشاره - افراد - جرائم - آسیب‌ها - فرزندان - خانواده‌ها - آشنایی - عمومی - تقویت - مازندران - رایانه - برشمرد - انتظامی - فرمانده - اطلاع - ارتقاء - رسانی -

نظر شما در مورد : ۷۹ درصد جرایم رایانه ای در مازندران کشف شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها