مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 12841 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 22 دی 1395 -ساعت : 18:40

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بکارگیری افراد غیرخلاق سبب ناکارآمدی سیستم می شود

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران:

بکارگیری افراد غیرخلاق سبب ناکارآمدی سیستم می شود

مازندشورا: ساری - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با اشاره به این که بکارگیری افراد غیرخلاق برای سیستم ناکارآمدی به دنبال دارد گفت:در گزینش افراد به ویژگی‌هایی نظیر نوآوری توجه کرد.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا یونسی رستمی عصر چهارشنبه در گردهمایی سالروز تشکیل گزینش، با اشاره به این که آیت الله هاشمی رفسنجانی در پیدایش، پیروزی و تثبیت انقلاب اسلامی نقشی برجسته داشت، گفت: شخصیت‌های سیاسی داخل و خارج، سخنان بزرگی در توصیف ویژگی‌های ایشان بر زبان راندند.

یونسی، افزود: این هنر انقلاب اسلامی است که شخصیت‌های بزرگی نظیر حضرت امام (ره)، مقام معظم رهبری، آیت الله هاشمی، آیت الله بهشتی، آیت الله مطهری و دیگر عالمان برجسته را در جان خود پرورش داد.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار با اشاره به این که  آفرینش بدون هستی انسان ارزش نداشت و خداوند از او بعنوان اشرف مخلوقات نام برد و به خودش آفرین گفت، یاد آور شد: انسان پس از تجربه حکومت‌ها، سازمان‌ها و تشکل‌های مختلف برای اداره امور جامعه به اندیشه توسعه متوازن رسید.

وی با بیان این که در هزاره سوم٬ اولویت حکومت‌ها، ایجاد امنیت٬ نظم٬ استقرار حکومت عدل٬ تأمین رفاه و ... است، خاطر نشان ساخت: حیاتی‌ترین عنصر شکوفایی هر سازمان نیروی انسانی است و نیروی انسانی است که مولد اندیشه٬ فرهنگ و رفاه است.

معاون استاندار، با اشاره به این که نیروی انسانی از طریق فیلترهایی بنام گزینش وارد پیکره سازمان می‌شود، گفت: نقش گزینش٬ نقشی بی بدیلی در شکوفایی و بالندگی سازمان‌هاست.

یونسی، افزود: در گزینش با موجودی سر و کار داریم که جهانی مستقل است و دارای عقل و روان می‌باشد و از سیرت و صورت برخوردار است لذا در برخورد با انسان باید مسائل و ابعاد مختلف انسانی را مورد ملاحظه قرار داد.

وی با اشاره به این که در عصر تحول علوم و فناوری، بهره گیری صرف از امکانات و ابزار گذشته، کارآمدی ندارد، ابراز نمود: قابلیت آموزش پذیری، مسئولیت پذیری، اصلاح الگوی ذهنی و پاسخ گویی از مؤلفه‌هایی است که یک گزینشگر باید در روند گزینش افراد مد نظر داشته باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، با تاکید بر این که در گزینش نباید صرفاً سوابق افراد مورد توجه باشد، یاد آور شد: گزینشگر باید با اتکا به ابزار ارزیابی، دقیقاً به نتایج لازم برسد.

وی با اشاره به این که بکارگیری افراد غیر خلاق برای سیستم ناکارآمدی به دنبال دارد و در امر گزینش افراد باید به ویژگی‌هایی نظیر نوآوری، ابداع و خلاقیت توجه زیاد داشت، افزود: هم چنین نباید افراد توانا را در کارهای کوچک به کار گرفت و دو فرد قوی که توانایی هم را خنثی می‌کنند را در کنار هم قرار داد.

یونسی با اشاره به این که هر سیستمی نیاز به نیروهای کارآمد دارد، اظهار کرد: هیچ گاه نباید از پرسنل انجام کار غیر ممکن را طلب کرد و افراد باید در کاری گمارده شوند که توانایی آن را دارند.


منبع : مهر - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : افراد - گزینش - اشاره - انسانی - یونسی - سیاسی - افزود - امنیتی - انسان - استاندار - نباید - معاون - نیروی - مختلف - شکوفایی - ابزار - گزینشگر - حکومت‌ها - پذیری - توانایی - شخصیت‌های - سیستم - ناکارآمدی - بکارگیری - هاشمی - انقلاب - بزرگی - برجسته - اسلامی - اجتماعی -

نظر شما در مورد : بکارگیری افراد غیرخلاق سبب ناکارآمدی سیستم می شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها