مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 12849 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 23 دی 1395 -ساعت : 12:12

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مسئولیت پذیری بزرگترین شاخصه آیت الله هاشمی رفسنجانی بود

امام جمعه نوشهر:

مسئولیت پذیری بزرگترین شاخصه آیت الله هاشمی رفسنجانی بود

مازندشورا: نوشهر - ایرنا - امام جمعه نوشهر با اشاره به شخصیت آیت الله هاشمی رفسنجانی، مسئولیت پذیری را بزرگترین شاخصه شخصیتی این چهره انقلابی بر شمرد.

مازندشورا: حجت الاسلام محمود مشایخ روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت : آیت الله هاشمی رفسنجانی قبل از انقلاب از چهره های برجسته مبارزین سرسخت با رژیم ستم شاهی و از شاگردان امام راحل(ره) بود که همواره با جدیت در صحنه های مبارزه حضور داشت.
وی تصریح کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تا هنگام رحلت ایشان نیز لحظه های پذیرش مسئولیت و حضور در مراحل حساس و مهم انقلاب اسلامی هرجا که لازم بود حضور داشت و شانه خالی نکرد.
به گفته وی، آیت الله هاشمی نه تنها مطیع امام و رهبری بلکه مسئولیت پذیر نیز بود بطوریکه در دوران دفاع مقدس فرماندهی جنگ را برعهده گرفته بود.
امام جمعه نوشهر افزود: تمامی مسئولان و مردم باید از این روحیه و شاخصه برجسته شخصیتی ایشان درس بگیرند و لحظه ای از ادای دین غفلت نکنند.
آیت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی یکشنبه در سن 82 سالگی بر اثر عارضه قلبی در تهران دعوت حق را لبیک گفت و به ملکوت اعلی پیوست.
پیکر وی روز سه شنبه پس از اقامه نماز توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی با حضور چشمگیر اقشار مختلف مردم و مسئولان از مقابل دانشگاه تهران تشییع و طی آیینی با شکوه در جوار امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به خاک سپرده شد.
او یار دیرین امام و رهبری، عضو شورای انقلاب، جانشین امام خمینی (ره) به عنوان فرمانده کل قوا، فرمانده جنگ در دوران دفاع مقدس، 2 دوره رئیس جمهور، سه دوره رئیس مجلس شورای اسلامی و سال ها رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بود و یکی از شخصیت های تاثیرگذار در تاریخ ایران و انقلاب اسلامی به شمار می رود.
خبرنگار: سیدمحمد اکبرموسوی**انتشار دهنده:سید محسن حسن نیا
1899/1295/ 1602/


منبع : ایرنا - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انقلاب - اسلامی - هاشمی - رفسنجانی - مسئولیت - تهران - خمینی - فرمانده - شورای - مسئولان - برجسته - شاخصه - خبرنگار - نوشهر - رهبری - دوران -

نظر شما در مورد : مسئولیت پذیری بزرگترین شاخصه آیت الله هاشمی رفسنجانی بود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها