مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 12850 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 23 دی 1395 -ساعت : 09:01

چاپ به اشتراگ گذاشتن
فرسودگی ۲۵ درصد از شبکه های برق مازندران

در گفتگو با مهر اعلام شد؛

فرسودگی ۲۵ درصد از شبکه های برق مازندران

مازندشورا: ساری - مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران بابیان اینکه تقریباً ۲۵ درصد از شبکه‌های استان فرسوده و قدمت آن‌ها بالای ۳۰ سال است، گفت: بنا داریم با اعتبارات ویژه شبکه‌های فرسوده را مرمت کنیم.

مازندشورا:قاسم شهابی در حاشیه دومین کارگاه آموزشی پدافند غیرعامل و تسهیل مدیریت بحران در بخش توزیع که با حضور شش استان و به مدت سه روز در مجتمع رفاهی ناجا در حال برگزاری است در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: درعین‌حال تهدید دیگری که در مازندران وجود دارد در فصل تابستان و به دلیل گرمای هوا، شرجی بودن استان و هجوم مسافر اتفاق می‌افتد و در این هنگام مصرف بار نسبت به بار پایه افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به کارگاه آموزشی اظهار داشت: این کارگاه با حضور شرکت‌های توزیع برق استان‌های خراسان جنوبی، گلستان، غرب مازندران، تهران و البرز و با همکاری و مشارکت توانیر، سازمان پدافند غیرعامل کشور و شرکت توزیع برق مازندران به میزبانی توزیع برق مازندران در حال برگزاری است.

وی افزود: در این کارگاه ۱۲۰ نفر به‌طور مستقیم حضور دارند که با احتساب اساتید و کارشناسان مجموع مهمانان به ۱۵۰ نفر می‌رسد. اختتامیه این کارگاه آموزشی در روز جمعه به همراه دو برنامه مهم خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران، در ادامه تصریح کرد: پس از اجرای دوره‌های آموزشی و کارگاه‌های تخصصی مشکلات حوزه پدافند غیرعامل استان‌ها شناسایی و برای برطرف کردن نواقص موجود راهکارهای لازم اتخاذ خواهد شد.

شهابی با اعلام اینکه در مراسم اختتامیه دومین کارگاه آموزشی تسهیل مدیریت بحران پدافند غیرعامل در بخش توزیع برق، بی‌سیم سیار شرکت توزیع برق مازندران رونمایی خواهد شد، افزود: با رونمایی از این بی‌سیم سیار و نصب آن در مواقع بحران بر روی ماشین، می‌توانیم ارتباطی خوب و مناسبی با بقیه استان و نقاط کوری که بی‌سیم نمی‌گیرد، داشته باشیم.

وی اضافه نمود: همچنین در مراسم اختتامیه از خانواده مرحوم مجید قلی زاده و از همکاران توزیع برق که در طوفان شهریورماه سال جاری در اثر فشار کاری زیاد در حین کار جان خود را از دست داد، تجلیل به عمل می‌آید.

 مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران، با اشاره به اینکه در حوزه پدافند غیرعامل و مدیریت بحران که تا حدودی فعالیت شبیه به هم دارد تاکنون اقدامات خوبی در استان انجام‌گرفته است، تصریح کرد: این کارگاه با محوریت ارائه راهکارهای مقابله با تهدیدهای احتمالی غیرنظامی، سایبری و خرابکارانه در حال برگزاری است.

شهابی، اقدامات شرکت توزیع برق را در حوزهٔ تهدیدها یادآور شد و گفت: برای اینکه نرم‌افزارهای شرکت در برابر تهدیدها مصون بماند همواره از اطلاعات و داده‌ها یک فایل پشتیبان (بکاپ) گرفته می‌شود و اگر به هر دلیلی در سیستم آنلاین مشکلی پی آمد نگرانی وجود ندارد زیرا فایل پشتیبان داده‌ها از قبل وجود دارد.

وی، افزود: فایروال یا دیوار آتش نرم‌افزار یا سخت‌افزاری است که از ورود ترافیک غیرمجاز به شبکه یا سیستم جلوگیری می‌کند بر این اساس برای اداره نرم‌افزارهای شرکت و مقابله با ورود بدافزارها، فایروال طراحی‌شده که دوطرفه این نرم‌افزارها را اداره می‌کند تا از بیرون و داخل کسی نتواند آن را هک کند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران، با اعلام اینکه آماده نبودن شبکه می‌تواند آسیب زیادی بر سیستم توزیع وارد کند، بیان کرد: نصب شمار زیادی قطع کننده از دیگر اقدامات شرکت در حوزه پدافند غیرعامل بود تا در مواقع حساس با بکار گیری این قطع کننده‌ها شبکه‌های آسیب‌دیده از شبکه‌ها سالم جدا شود البته رینگ شبکه در شهرستان‌هایی که از یک نقطه تغذیه می‌کنند از دیگر اقدامات شرکت بود تا شهرستان‌های موردنظر از چند نقطه تغذیه شوند.

شهابی، اضافه کرد: طرح جایگزینی سیم‌های روکش‌دار باسیم‌های مسی لخت که به‌صورت گسترده در حال انجام است بسته به میزان اعتبار استمرار خواهد یافت.

این مقام مسئول، در ادامه با اشاره به اینکه میزان مصرف در ۶ ماهه دوم سال جاری ۷۵۰ مگاوات بوده است، این مصرف را در ایام تابستان به دو و نیم برابر میزان یادشده عنوان کرد و افزود: علی‌رغم افزایش مصرف، تابستان ۹۵ را با کمترین بی‌برقی بهتر از تابستان سال ۹۴ پشت سر گذاشتیم البته امیدواریم با اقداماتی که هم در شرکت برق منطقه‌ای مازندران و هم شرکت توزیع در حال انجام است تابستانی (سال ۹۶) با پایداری بیشتر شبکه برق و خاموشی کمتر سپری پیش رو داشته باشیم.

شهابی در ادامه از خرید دیزل ژنراتور برای شرکت‌ها توزیع همه شهرستان‌ها و شرکت توزیع برق مازندران خبر داد و گفت: باوجوداین دیزل ژنراتورها، اگر در مواقع بحران نقاط حساس و مرکزی دچار بی‌برقی شد در سریع‌ترین زمان ممکن این مراکز و نقاط حساس برق‌دار خواهند شد.


منبع : مهر - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : توزیع - مازندران - کارگاه - غیرعامل - پدافند - بحران - اینکه - شهابی - آموزشی - تابستان - اقدامات - افزود - استان - کارگاه آموزشی - ادامه - سیستم - مواقع - بی‌سیم - اعلام - اختتامیه - میزان - اشاره - برگزاری - مدیریت - پشتیبان - برابر - فایروال - داده‌ها - تغذیه - نرم‌افزارهای - بی‌برقی - البته - زیادی - اداره - می‌کند - راهکارهای - افزایش - مدیرعامل - اظهار - تسهیل - دومین - تصریح - گفتگو - اضافه - مقابله - باشیم - رونمایی - مراسم - تهدیدها -

نظر شما در مورد : فرسودگی ۲۵ درصد از شبکه های برق مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها