مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1286 -تاریخ انتشار : یکشنبه 07 اردیبهشت 1393 -ساعت : 08:34

چاپ به اشتراگ گذاشتن

برخی پروژه های آموزشی مازندران 12 ساله نیمه کاره مانده اند

مازند شورا: مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به وجود 280 پروژه نیمه تمام آموزشی گفت: برخی از پروژه ها 10 تا 12 ساله نیمه تمام مانده است.

مازند شورا: سید علی قاسمی ظهر شنبه در نشست با خبرنگاران به مناسبت هفته معلم گفت: به دلیل آنکه اعتبارات تخصیص کفاف نمی دهد، برخی پروژه ها 10 تا 12 سال نیمه کاره مانده است.

وی درباره سیستم گرمایشی مدارس یادآور شد: رد سه ماهه پایانی سال 92 بیش از یک میلیارد و 200 میلیون تومان برای تجهیز سیستم گرمایشی مدارس استان تخصیص داده شده است.

وی با بیان اینکه برای بسیاری از مدارس در سال گذشته نتوانستیم سرانه ای اختصاص دهیم، گفت: اداره مدارس نیازمند مشارکت اقتصادی است ولی این امر نباید به گونه ای باشد تا اولیاء به اجبار مشارکت داشته باشند و یا تغییر رفتار دهند.

قاسمی سرانه  هر دانش آموز در مدارس دولتی استان را ساالنه 15 میلیون ریال و میزان سرانه در مدارس شبانه روزی را 4.5 میلیون تونمان بیان کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه یکی از دغدغه ها، حفظ و تقویت فرهنگی بومی و محلی و زبان مازندرانی است اظهار داشت: طبق اصل قانون اساسی باید گویش محلی ترویج یابد و اجرای سرودها و برنامه های محلی در مدارس، مطالعه برای گنجاندن برنامه های درسی محلی از جمله کارها در این بخش است.

قاسمی با گرامیداشت روز معلم یادآور شد: تجلیل از مقام معلم فقط بر عهده دستگاه تعلیم و تربیت نیست بلکه همه خدمات گیرندگان از آموزش و پرورش باید در این زمینه نقش آفرینی کنند.

وی یادآور شد: برای اینکه این طرح را عملی کنیم، با اعضای شورای فرهنگی شهرستانها نیز برنامه ریزی شود و درتلاش هستیم تا برنامه های ویژه ای را اجرا داشته باشیم.

وی به تشکل کمیته انتصابات در آموزش و پرورش استان اشاره و اضافه کرد:در این کمیته از اعضای باتجربه و صاحب نظر استفاده شده است و در انتصاب مدیران به 134 شاخص توجه می شود و نگاه در این انتصابات به سمت آموزش و پرورش حرفه ای است./مهرلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : پروژه های نیمه کاره - مازندران - آموزش و پرورش - قاسمی - -

مطالب مرتبط با : برخی پروژه های آموزشی مازندران 12 ساله نیمه کاره مانده اند
نظر شما در مورد : برخی پروژه های آموزشی مازندران 12 ساله نیمه کاره مانده اند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها